... - одна з провідних галузей народного господарства України, яка охоплює систему наук і практичних знань про хвороби тварин, їх профілактику, діагностику та лікування, визначення ветеринарно-санітарної якості та безпеки продукції тваринного, а на ринках і рослинного походження.
... — це діяльність спеціальних фахівців,
спрямована на створення та збереження здорових тварин і на охорону здоров'я людей.
Основи наукової ветмедицини заклав давньогрецький філософ, який зробив перші спроби щодо класифікації хвороб тварин.
На теренах України ветеринарний навчальний заклад спочатку було відкрито у Харкові — ... рік, а потім у Києві — ... рік.
В якому році вперше було прийнято Закон України „Про ветеринарну медицину" ?
Які документи є обов'язковими для виконання всіма державними органами, підприємствами, установами, організаціями
незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності, а також посадовими особами й громадянами України.
Скільки розділів містить Закон України "Про ветеринарну медицину"?
... - є експертно-дорадчим органом з питань
регламентації безпечного та ефективного застосування ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів та кормових добавок, їх реєстрації; видає висновок щодо їх застосування.
Ветеринарні препарати до початку їх обігу та використання в Україні проходять державну реєстрацію. Який максимальний термін її дії?
Цей Закон регулює відносини між органами виконавчої влади,
операторами ринку харчових продуктів та їх споживачами і визначає порядок забезпечення безпечності і окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.
.... забезпечує реалізацію державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ідентифікації та реєстрації тварин, здійснення відповідно до законодавства державного нагляду (контролю) за об’єктами санітарних заходів, застосуванням ветеринарно-санітарних заходів, охорони в межах компетенції території України від проникнення хвороб тварин з території інших держав або карантинних зон.
... - це система реєстрації та віддзеркалення процесів розвитку ветеринарної справи та явищ, що відбуваються у ветеринарній медицині.
Журнал «Епізоотичного стану району (міста)» зберігається впродовж .... років.
Вона є основним джерелом інформації про ветеринарно-санітарний та епізоотичний стан тваринництва, результатів роботи державних установ ветеринарної медицини, окремих її служб, тваринницьких господарств незалежно від форм власності, а також інших підприємств та організацій по діагностиці, профілактиці і ліквідації хвороб тварин, ветеринарно-санітарному контролю та нагляду при транспортуванні, переробці продукції та сировини тваринного походження, а також торгівлі ними.
... – це офіційний юридичний документ, який підтверджує виконану роботу, подію чи факт.
..... — одна з найважливіших особливостей ветеринарної медицини України, яка сприяє удосконаленню ветеринарної справи відповідно до виробничих завдань у галузі тваринництва, допоможе
одержувати більше продукції тваринного походження при менших витратах праці та коштів.
Розрізняють такі види планування у ветеринарній медицині.
.... дає можливість аналізувати рух захворюваності і летальності на відповідній території (в господарствах) за визначений проміжок часу, виявити чинники, які впливають на зазначені показники.
Основними документами, в яких відображено епізоотичну ситуацію, є ..... .
.... - комплекс заходів, спрямованих на знищення
збудників хвороб на всіх фазах їхнього життєвого циклу і всіма доступними засобами впливу (механічний, фізичний, хімічний та біологічний).
Це система планових заходів, спрямованих на ранню
діагностику, лікування та профілактику хвороб, створення на цій основі здорових, резистентних, високопродуктивних, з високим рівнем обміну речовин стад тварин.
... – це наука, яка вивчає
закономірності впливу ветеринарного обслуговування і ветеринарних заходів, спрямованих на ефективний розвиток тваринництва, одержання максимальної кількості високоякісної продукції від сільськогосподарських і промислових тварин, включаючи ВРХ, свиней, овець, кіз, коней, а також птицю, хутрових звірів, риб і бджіл, при найменших витратах праці та коштів на одиницю продукції.
Для повноцінного проведення протиепізоотичних заходів в Україні потрібні такі складові – ..... .
... – це ініціативна, самостійна ветеринарна діяльність, яка пов’язана із ризиком і направлена на систематичне отримання прибутку або іншої вигоди від реалізації товарів ветеринарного призначення або надання ветеринарних послуг фізичними та юридичними особами, які зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома