1. Між однорідними членами речення можуть стояти такі розділові знаки:
2. У реченні Зупинилась тиша тиха i незбудна, зупинився в небі вечоровий дим (М. Вінграновський) однорідні члени речення з'єднані:
3. У реченні Розбряклі від води окопи весь час обвалюються, всі ми забагнючені до вух, ждемо не діждемось, коли настане час підміни... (О. Гончар) між однорідними членами без сполучника кома не ставиться:
4. У реченні Хай собі кружляє обертається, хоч круг лампочки, земля cтapa! (М. Рильський) між однорідними членами речення, не з'єднаними сполучниками, слід поставити:
5. У реченні Було багато пізніх, осінніх квітів (С. Скляренко) між означеннями ставиться кома, тому що:
6. Між означеннями, що означають предмети з різних боків, кома не ставиться, тому допущено помилку в такому реченні:
7. У реченні В такім разі депутацію слід слати не лише в Польщу, а й у Литву (Д. Міщенко) між однорідними членами речення ставиться кома, тому що вони:
8. У реченні Ревнув з лютості i з болю Бурунда i лівою рукою стис Максима за груди (І. Франко) кома не ставиться, тому що:
9. В одному з наведених речень наявне узагальнююче слово, яке стоїть перед однорідними членами речення. Отже, слід поставити двокрапку в такому реченні:
10. В одному з наведених речень наявне узагальнююче слово, яке стоїть після однорідних членів речення. Отже, слід поставити тире в такому реченні:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома