Визначте особливості розвитку промисловості підавстрійської України на початку 20 століття.
Поясніть, чому на початку 20 століття місто Борислав називали Клондайком Галичини.
Визначте особливості розвитку нафтової промисловості Прикарпаття на початку 20 століття.
Вкажіть особливості розвитку лісозаготівельної та деревообробної промисловості на території підавстрійської України на початку 20 століття.
Визначте особливості розвитку сільського господарства на території підавстрійської України.
Визначте причини, що призвели до масової трудової міграції українців з території підавстрійської України до США, Канади, Аргентини, Бразилії.
Вкажіть, чи є вірним твердження: "В умовах чужоетнічного середовища українці-емігранти зберігали мову, традиції, звичаї, елементи культури і побуту, що стало основою формування української діаспори".
Вкажіть причини сецесії - масового виходу студентів з Львівського університету в 1901 році та їх вступ на навчання в університети Кракова, Відня, Праги.
Визначте причини переваги та найбільшого впливу Української національно-демократичної партії (УНДП) серед селян Східної Галичини..
Вкажіть, чи вірним є твердження: "Всі три політичні партії Східної Галичини (УНДП, УСДП, РУРП) кінцевою метою у своїх програмах сформулювали здобуття культурної, економічної й політичної самостійності українського народу, його державної незалежності та об'єднання його земель".
Визначте умови розгортання національного руху на Буковині.
Визначте напрямки політики мадяризації, яку проводила угорська влада на території Закарпаття.
Вкажіть чи є вірним твердження: "Саме на Закарпатті національний рух був найслабшим: єдиною дієвою інституцією була греко-католицька церква, представники якої започаткували народовський рух, але політичні партії не були створені".
Визначте про яку подію йде мова у висловлюванні голови Народного комітету УНДП Костя Левицького: "Ми зібралися тут, щоб засвідчити, що весь руський народ є за справедливу виборчу реформу і що за се право постоїть усіма своїми силами".
Вкажіть кількість українців, що в результаті виборів 1907 року увійшли до Державної ради.
Визначте головне завдання, розв'язання якого прагнули домогтися українські депутати у Державній раді, яке вони виголосили у заяві на засіданні українського парламентського клубу.
Назвіть 2 фізкультурно-спортивні організації Східної Галичини, головна ідея діяльності яких висвітлена в словах Івана Боберського: "Руханка не є сама для себе ціллю. Руханка є лише засобом для виховання якнайліпших громадян, що в праці і забаві, в час миру й на війні завше можуть гідно боронити свій народ".
Яка подія 1914 року на території Східної Галичини увійшла в історію під назвою "Шевченківський здвиг".
Визначте, про яку територію підавстрійської України йде мова у висловлюванні Євгена Чикаленка: "_____________ була для України справжнім П'ємонтом, бо до 1906 року тільки там могла розвиватися українська преса, наука і взагалі національне життя, яке в Російській Україні було суворо заборонене й придушене царським урядом".
Вкажіть кому, з історичних діячів, належить висловлювання: "Сокільські організації мають своїм завданням приготовляти не сліпу воєнну силу, не масу м'яса для гармат, а силу горожанську, діяльну, що має творити нове життя народу, без хлопа і пана".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома