Урок Тіла обертання. Об’єм та площа поверхні тіл обертання |
11 |
НВК «гімназія-школа» № 1
м. Маріуполь Донецької області
Розробка уроку
Геометрія та інформатика, 11 клас
підготували: Акимова Алла Леонідівна
Шашенкова Лариса Дмитрівна
лютий, 2021 року
Урок № 6. Тіла обертання. Об’єм та площа поверхні тіл обертання
7-2 (11-Б) клас 25.02.2021 р
Цілі:
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: MicrosoftWord, браузер, Geogebra, e-schools.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань. Оголошення теми та мети уроку.
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Слово вчителя. Повторення теоретичного матеріалу. Виконання тесту
https://vseosvita.ua/test/tila-obertannia-195129.html
IV. Задача № 1 (на виконання роботи 8-10 хвилин) розв’язання базових задач
Катети прямокутного трикутника дорівнюють 9 см та 12 см. Він обертається навколо прямої, яка містить менший катет. Знайти об’єм і площу повної поверхні тіла обертання.
(один учень коментує побудову, другий – розв’язання задачі)
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння знань, формування вмінь
Практичне завдання по групах, розподіл обов’язків. Робота за комп’ютером
Приклад розв’язання
Приклади побудови тіл обертання в програмі Geogebra
https://www.geogebra.org/calculator/jb2fcfcg
https://www.geogebra.org/classic/j5g5ptwe
VIІ. Підсумки уроку
Вчителі фіксують досягнення учнів у листі оцінювання
Рефлексія
1. Що ви сьогодні повторили з даної теми?
2. Чого навчилися?
3. Чи виникали труднощі?
ІХ Оцінювання роботи учнів
Зразки виконаних домашніх завдань учнів в програмі Geogebra
https://www.geogebra.org/m/g9yhgfwn
https://www.geogebra.org/m/jnst5zmf
https://www.geogebra.org/m/gjj8ktbr
https://www.geogebra.org/m/g9qz3w3c