Тире у складному реченні
Мета заняття:
навчальна – повторити, узагальнити і систематизувати знання про тире у складному (безсполучниковому та складносурядному ) реченні, умови використання ,особливості вживання , смислові відношення між частинами складних конструкцій; формувати вміння знаходити БСР та ССР у тексті, правильно розставляти розділові знаки , додержуватись правильної інтонації;
розвивальна – удосконалювати вміння та навички правильно ставити розділові знаки між частинами складного речення ; розвивати культуру усного і писемного мовлення, логічне та образне мислення, увагу, комунікативні навички та творчі здібності;
виховна – сприяти вихованню патріотичних почуттів.
Методи: епіграф, презентація, «Мозковий штурм», відеопояснення, схеми-опори, вправи https://wordwall.net/ , творча робота, практичні вправи, «Мікрофон».
Тип заняття: узагальнення і систематизація знань, умінь та навичок.
Форма заняття – дистанційна https://meet.google.com/cki-qqev-qnw
.
Міжпредметні зв’язки – історія, українська художня культура, українська література, інформатика.
Обладнання: таблиця-опора, практичні завдання, диктант-код, тести, , презентація, відеопояснення,інтерактивна дошка .
ПЕРЕБІГ ЗАНЯТТЯ
І. Вступна частина. 5 хв
1. Мотиваційна настанова на заняття.
А що історія .Історія – коріння.
Чим глибше, тим міцніше стоїмо.
Ліна Костенко
II. Повідомлення теми та мети заняття, очікуваних результатів. 2 хв
III. Актуалізація опорних знань. 10 хв
Метод «Мозковий штурм».-дошка
https://jamboard.google.com/d/1DCaeVM6L2PEI7F7JNt0rN7e8ev8nw-hNw_joGVgnEfg/edit?usp=sharing
https://www.menti.com/al1xb1wtb3tv
А ) розташувати терміни від меншого до більшого
Б) скласти піраміду складного речення
В )індивідуальна перевірка
https://wordwall.net/resource/23994259
https://wordwall.net/uk/resource/12094319
Диктант -код
Синтаксичний розбір речення
VI Мотивація навчальної діяльності . 5 хв
Дошка
V . Основна частина. 25хв
2. Робота з таблицею -презентація
3. Залучення учнів до осмислення нового матеріалу.
4.Закріплення вивченого матеріалу. Виконання вправ.
https://wordwall.net/uk/resource/35486946
IV Узагальнення та систематизація знань 10хв
Завдання до творчої роботи
1. Добудувати безсполучникові складні речення, самостійно додаючи до поданої частини другу.
2. Утворені речення записати і пояснити розділові знаки в них.
Метод «Мікрофон»-дошка 3 хв
ІV. Домашнє завдання.
2 Виконати тестові завдання за покликанням
Список використаних джерел:
1. Підручник Караман С.О., Горошкіна О.М., Караман О.В., Попова Л.О. Українська мова / підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти (профільний рівень). – Харків: ТОВ «Видавництво «Ранок», 2019.
2. Підручник Глазова О.П. Рідна мова. Плани-конспекти уроків / 9 клас. Перший семестр. – Київ: 2003, 2008.
3. Презентація.