ТЕМА: «ТОК-ШОУ ЕРУДИТІВ» (Заняття у формі гри для дітей старшого дошкільного віку)
Світлана Миколаївна Гончарова,
вихователь «вищої категорії»
Сумського ДНЗ № 14 «Золотий півник»
Домінантні складові: довкілля, природа, логіко-математичний розвиток,
мовленнєвий, соціально-моральний, художньо-естетичний.
Програмовий зміст:
Розвивальні завдання:
- сприяти розвитку логічного мислення, мовленнєвої активності, самостійних суджень;
- спонукати дітей до розмірковування, висловлювання власних думок;
- розвивати ввічливість у стосунках з однолітками.
Навчальні завдання:
- вправляти в умінні вести діалог;
- закріпити знання дітей з логіко-математичного та інтелектуально-пізнавального розвитку, рідної природи,;
- вчити розв’язувати логічні задачі;
- удосконалити навички роботи з паличками Кюїзенера, коректурними таблицями Н.Гавриш;
- орієнтуватися на площині.
Виховні завдання:
- виховувати бажання бути активним учасниками гри, вміння долати труднощі під час виконання завдань, радіти успіху;
- ввічливість, повагу та доброзичливе ставлення один до одного;
- зацікавленість, інтерес до пізнання нового.
Обладнання:
мультимедійний проектор; слайди із завданнями; коректурна таблиця «»Весняні барви»; кольорові фішки; ілюстрації до казок, мольберт, картки для гри «Шифрувальники»; логічні задачі, фішки із зображенням смайликів для підрахунку балів, символічні медалі для найкращих ерудитів, .
Хід:
1. Організаційний момент.
- Діти, сьогодні я запрошую вас на «Ток-шоу ерудитів». Наша гра – це свято розуму та кмітливості. Вас чекають цікаві випробування. І я впевнена, що ви їх подолаєте гідно, з радістю та посмішкою.
За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку. В кінці гри ми підрахуємо кількість фішок і визначимо найкращих ерудититів.
- Готові? Тож розпочнемо.
1 тур. Розминка
Дидактична вправа «Що у кого?»
У людини долоні, а у ведмедя? (передні лапи)
- У людини ступні, а у лося? (копита)
- У людини обличчя, а у вовка? (морда)
- У людини шкіра, а у риби? (луска)
2 тур.
Дидактична вправа «Знавці країн Світу»
- У якій країні знаходиться Ейфелева вежа ? ( Франція)
- Яка країна зображена у вигляді чобітка? (Італія)
- Жителі якої країни полюбляють томатні бої ? (Іспанія)
- У якій країні є театр під відкритим небом? ( Греція)
- Що залишає слід?
3 тур.
Дидактична гра «Стежинами казок»
(відгадати назву казки за уривком)
Прибігає зайчик назад та й хвалиться:
Вони й почали ховатися ( Пан Коцький);
4 тур.
Дидактична вправа «Математичні острови»
а) «Веселі задачки»
З-під паркану виглядало 8 лап. Скільки кошенят заховалось за парканом?
Що важче: 1 кг пір’я чи 1 кг камінців?
На ялинці виросло 5 яблук і 3 груші. Скільки фруктів виросло на ялинці?
Ким був дідусь. Коли був маленьким ?
б) «Яке число пропущено»
5 + = 9
7 - = 6
в) «Будь уважним»
- Яку фігуру необхідно зафарбувати повністю, якщо круг заховався за квадратом ? Доведи чому ?
г) « Яка тваринка живе на математичних островах ? »
( З’єднати цифри по порядку. Картка - завдання дається кожній дитині).
5 тур.
Весела перерва
- У якій країні знаходиться Біг Бен ? Тож ми зараз завітаємо до Англії на музичну паузу ? (англійська пісенька з рухами)
6 тур.
У королівстві Логіки.
а) Д/гра «Знайди картинку та накрий фішкою» (робота з коректурною таблицею)
б) Дидактична вправа «Склади прислів’я зі слів, використовуючи підказку» ( на основі методики Кюїзенера, де колір прямокутника означає певну цифру: білий – 1, рожевий - 2, блакитний – 3, червоний - 4)
7. Підсумок.
Підрахунок балів за кількістю фішок. Визначення переможців.
Додаткове завдання при однаковій кількості фішок в учасників гри.
( Порахуй, скільки трикутників, квадратів та прямокутників ? )
1