Дизайн і технології 1 кл
Тема: Транспорт.» Мчать машини по дорозі»
Мета: виготовити аплікацію, удосконалювати навички різати та роботи з клеєм; розширити знання про вулицю та дорогу; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати бережливе ставлення до свого життя
Обладнання: альбом-посібник « Маленький трудівничок», ножиці, клей, картинки, кольорові олівці.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Ось і все!
Дзвенить дзвінок,
В гості йде, до нас урок
Сядьте зручно!
Усміхніться,
І на мене подивіться!
Якщо добре працювати-
Вийдуть гарні результати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадування загадок про транспорт
а по шляхах ганяє.
Є великий, є малий,
з вантажами, легковий.
(Автомобіль)
Пасажири є у нім.
Все взуття його з резини,
А харчується бензином.
(Автобус)
Коли вулицею мчить,
Безперервно торохтить
(Мотоцикл)
5) Руль, колеса і педалі
В дальній путь мене помчали.
(Велосипед)
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми будемо з вами виготовляти аплікацію «Мчать машини по дорозі ».
ІV. Виклад нового матеріалу
1) Вступна бесіда
Всім відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а й навіть життя. І ми, як пішоходи, повинні знати правила переходу через дорогу.
Зараз давайте пограємо у гру «Так чи ні?», щоб дізнатися, що ви знаєте про правила вуличного руху.
Гра « Так чи ні?»
Ні на що не зважає,
Правильно робить він чи ні?(НІ)
У школі ви - учні, у транспорті – пасажири, а на дорозі – пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно дотримуватися цих правил.
- Відгадайте загадку.
Як колір міняю-
когось зупиняю,
то пішоходів, то водіїв.
(Світлофор)
- Які кольори має світлофор? У якій послідовності вони розміщені?
Що означає червоний, жовтий, зелений колір?
2) Демонстрація і аналіз уроку
- Давайте поглянемо на зразок. Що ви бачите?
- Що знаходиться на передньому плані?
- Скільки всього транспорту знаходиться на дорозі?
- Якого кольору автобус?
- Якого кольору автомобіль, який знаходиться ближче до пішохідного переходу?
- А другий автомобіль якого кольору?
- Чим прикріплюємо машини та світлофор?
- Де знаходиться світлофор?
3) Планування технічного процесу
Вам спочатку необхідно вирізати деталі аплікації, тобто транспорт та світлофор.
Потім беремо три олівця: червоно, жовтого і зеленого кольору та розфарбовуємо вогники світлофора.
Тільки потім ми наносимо клей на елементи та клеємо на основу.
4) Техніка безпеки роботи з ножицями і клеєм.
Правила користування ножицями
А) Ножиці – це небезпечний інструмент.Поводитись з ним треба обережно.
Б) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
В) Не тримай ножиці вістрями догори.
Г) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
Д) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
Правила користування клеєм
- Клей треба наносити пензликом від середини до країв;
-При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою;
-Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити.
5) Фізхвилинка.
V. Практична робота
VI. Підсумок уроку
Що ми з вами сьогодні виготовляли?
Які правила дорожнього руху ви запам’ятали?