Ігри та тренінги духовної спрямованості викликають та закріплюють вищі емоційні стани та почуття людини, допомагають формувати у дітей духовні, гуманістичні та екологічні цінності, що зараз так потрібні. Подібні ігри та тренінги можна використовувати, починаючи з дитячого садка.
Тренінг «Психічна і духовна складові здоров'я».
Мета: Узагальнити знання учнів з вивченої теми.
Навчальні завдання: Учні повинні вміти:
· узагальнювати вивчене, давати відповіді на запитання;
· аналізувати свої очікування;
· дотримуватись правил етичної поведінки в ігрових ситуаціях
Обладнання і матеріали
· олівці, фломастери, маркери, клей;
· тестові завдання на кожного учня;
· ключ до тестів;
· набір предметних малюнків
Підготувати заздалегідь
Плакат «Здоров'я-найбільша цінність»
Тести на кожного учня
Посмішка
Хід уроку-тренінгу
1.Знайомство, зворотний зв'язок (3хв).
Вправа «Любить, не любить». Діти пишуть все, що пам’ятають про своїх друзів. Вивішують на стенді.
2.Очікування.
Діти, давайте знайомитись .Я-усмішка. Я з'являюся на обличчі кожної людини, коли у неї гарний настрій, коли вона здорова. Можна до вас у гості? Учитель: «Поділіться своїми усмішками і вона до вас неодмінно завітає!»
4.Тестування (10хв).
1. Які емоції сприяють зміцненню здоров'я?
· позитивні
· негативні
2. Чи треба радіти успіхам товаришів?
· так
· ні
3. Як треба поводитись, якщо треба заперечити?
· ввічливо
· роздратовано
4. З якої казки слова:
Розгнівалась баба ще дужче,
По щоці ударила діда.
«Як ти смієш сперечатися зі мною,
Зі мною , дворянкою значною!...»?
· Про Рибака та Рибку
· Про Царівну-Несміяну
5. Чи добре любити тільки себе?
· добре
· погано
6. Корисні звички:
· чистити зуби, робити зарядку
· обкушувати нігті
5. Результати тестування
5 .Руханка .
Вправа «Танок свободи». Учасники стають у коло. Тренер каже: «Уявіть собі, що ви позбулися поганої звички. А тепер танцюймо танок свободи від своїх вад і поганих звичок»
6.Робота в групах(15хв).
· Об'єднання у групи. · Завдання групам-підготувати сценку про корисні звички
· Презентація сценок
7.Правила. Повторення правил (5 хв).
На дошці плакат – пазли: « Життя, здоров'я-найбільша цінність». Учні по черзі виходять до дошки,перегортають пазл, на зворотній стороні якого знак-правило групи, називають правило. Виходить зібраний плакат: «Правила групи».
8. Презентація сценок.
9. Завершення тренінгу.
Найбільшою позитивною емоцією є радість-
Добро, без якого на світі не можуть жити й дорослі, і діти.
Найголовніше для вас, любі діти, -
Бачити радість навкруг і радіти,
Вміти її по краплинах збирати
І одне одному їх дарувати.
Подаруйте посмішку один одному!
10. Прощання.
Діти стають у коло, беруть сусіда за руку і продовжують фразу: «Бажаю тобі…»