Тема :Емоційний стан учнів .Роль дружби у житті
Мета :Розуміння вчителем емоційного стану учнів через міміку жести рухи і настрій
Розвиток здібності регулювати емоції та почуття
Виховання дружніх відносин між дітьми
Матеріали : лист очікування (сніжинки), картки ,листи А-5 для створення лепбуків, запис мелодії «Пори року» ,презентація
Хід заняття
1 Організаційний момент
2 Емоційне налаштування на заняття
Станемо у коло і розітремо свої долоньки Що ви відчули? Передаємо один одному своє тепло потиском руки . Закриємо очі і пошепки за мною промовимо :
У нас хороший настрій .
Бажаємо собі і друзям успіху
3 Заповнення листа очікування (на сніжинках кожен записує ,чого очікує від зустрічі)
4 Правила роботи в групах
Треба скласти правила за змістом прислів’я
Співати добре разом ,а говорити по черзі
(Говорити по черзі)
Умій сказати . умій і змовчати
(Не перебивай того ,хто говорить)
Губами говори ,а руками роби
(Правило піднесеної руки)
Скільки голів ,стільки і розумів
(Поважати всі висловлені думки)
Гуртом можна і море загатити
(Заохочувати всіх однокласників до роботи)
Презентація
Тема:» Дружба у житті людини «
Вступне слово вчителя
На скільки дружба важлива нам розповів маленький камінчик Але він був дуже схвильований ,тому нам потрібно його історію розповісти більш детально З чого починається будь-яка розповідь?(роздаю групам картки з завданням)Що могло змінити події? Чим закінчилася ,якщо він захотів з нами поділитися ?
6 Складання казки «Маленький камінець»
1 група Самотній камінець
Жив на світі маленький камінець
Опорні питання
Яким він міг бути , якщо у нього не було друзів (сумний . холодний , теплий ,сірий )
Про що думав ?(Він нікому не потрібен, йому і так добре)
Чим могли вихвалятися перед ним інші камінці? (У них багато друзів , вони яскраві)
Що міг на це відповісти камінець?
2 частина Ставлення дітей до героя
Він зажурено лежав край дороги
Як до нього ставилися хлопчики?
Опорні слова (проходили повз нього ,підкидали ногами , кидали у воду , не було до нього діла)
3 частина Щаслива зустріч
Кого міг зустріти камінець ?
Опорні слова Маленький хлопчик , підняв ,роздивився ,зацікавився . звернув увагу
Як ця зустріч вплинула на життя героя?
Оченята блакитні як небо ,зеленого кольору як травичка , радісна усмішка ,яскравий ,щасливий
4 група Щира дружба
У хлопчика не було друзів
Опорні слова гуляючи біля річки ,у лісі, розмовляв ,ділився секретами
Яким став хлопчик завдяки дружбі з камінцем?
Впевненим , щасливим ,сміливим ,з’явилися нові друзі
Чим для хлопчика став камінець?
Оберегом, вірним другом , прикрасою. зайвою річчю
Робота в групах Презентація (10 хвилин)
Молодці Групи гарно спрацювали Але в житті ми постійно змінюємо коло інтересів ,з’являються нові друзі і нові групи…
7 Вправа Знайди свою групу
Учасники розташовуються довільно Називаю ознаку . за якою можна об’єднати у 2 групи
Діти ,які люблять грати у сніжки
Розв’язувати задачі
Малювати фарбами
Які запізнюються на уроки
Залежно від того ,як учасники відповідають , вони переміщуються із групи в групу
8 Вправа 2 Мій друг сказав би …
Діти по черзі продовжують висловлювання : «Мій найліпший друг сказав би , що я …..
Продовжуємо спостерігати за життям камінчика Які почуття охоплювали героя на різних етапах історії
9 Намалюйте настрій камінця в певній частині казки Презентація
10 Вправа Дерева Камінець під деревами у різні пори року
Відтворіть дерева у різні пори роки, звучить музика «Пори року»
Літо Дерева розмовляють між собою , махаючи гілочками
Осінь Облітає листя ,вітер гойдає дерева Зі сторони в сторону
Зима Гілочки тремтять від холоду Сніг нахиляє їх до землі
Весна
Сніг тане Гілочки піднімаються вверх Бруньки лопаються ,з них з’являється листя
11Підведення підсумка історії Ця казка урок для всіх нас
Мікрофон: Продовжи речення Друзі для мене важливі ,тому що….
Робота в групах
1 група
Зібрати прислів’я
Дерево міцне корінням , а людина друзями
Без вірного друга -велика туга
Справжнього друга за гроші не купиш
Міцну дружбу і вогонь не спалить
2 група
Розгадати і презентувати ребус
3 група
Дописати вірш
Якщо друг у тебе…
Життя радісним …..
Разом можна все ….
Тож без друга,,,
4 група
Скласти мирилку за серією малюнків
Станьте у коло .скажіть один одному комплімент за роботу на уроці Вправа комплімент Називаємо ім’я + епітет
12 Оформлення дерева очікування Рефлексія