Тренінг " Вмотивований - успішний!"

Про матеріал
Тренінгове заняття сприяє розвитоку здатності приймати себе, свої переваги та недоліки, вміння перетворювати труднощі на нові можливості, формує мотивацію до саморозвитку та успіху.
Перегляд файлу

Тренінг « Вмотивований – успішний!»

 Мета: розвиток здатності приймати себе, свої переваги та недоліки, вміння перетворювати труднощі на нові можливості, сформувати мотивацію до саморозвитку та успіху.

Матеріали: торбинка з горіхами, папір, фарби

Хід заняття

1.Вправа «Чарівні горішки»

Мета: налаштувати учасників на роботу, активізувати відчуття особистості.

Час: 10хв.

Хід вправи

Тренер пропонує кожному учаснику по черзі витягнути з торбинки горішок та розповісти про нього як головного героя фільму.

2.Вправа: «Портрет ідеального учня»

Мета: розвиток здатності приймати себе, свої переваги та недоліки, вміння перетворювати труднощі на нові можливості, сформувати мотивацію до саморозвитку.

Час:  15хв.

Хід вправи

 Об’єднаємо учасників у дві групи. Одній групі дається завдання створити портрет неуспішного учня, невдахи. Потрібно вказати на помилки та причини такої ситуації. Друга група описує успішного учня, фіксує його перевагами, сильні сторони, завдяки яким він став успішним. Кожна група зачитує та захищає свого «учня» та свій список. Наприкінці робиться узагальнення, яких помилок не слід допускати у навчанні, щоб не стати поганим учнем, а чому треба вчитися, щоб стати успішним.

Обговорення: Після виконання вправи психолог пропонує учасникам поділитися думками, обмінятися враженнями. Чи вдалося усвідомити свої сильні сторони, визначити ефективні способи спілкування з важкими учнями? Як ви себе почуваєте? До якого висновку дійшли?

Підведення підсумків: Навіть у найуспішнішого людини бувають кризи і поразки, ситуації, які заганяють його в глухий кут, однак успішний не той, який не допускає помилок, а той, хто, зробивши помилку, не опускає рук, а, може проаналізувати їх, прийняти та перетворити на нові можливості, вдосконалити способи роботи з дітьми. Не бійтеся робити помилки, найголовніше – вміти виносити з них правильні висновки.

3.Вправа«Казка про успіх» 

Мета: усвідомлення глибинних мотивів та цілей, шляхів та засобів досягнення успіху групи.

Час: 15 хв.

Хід вправи

Учасники об’єднуються в 3-4 групи. Інструкція тренера: «Напишіть казку про успіх та його досягнення. Чітко охарактеризуйте героя та його шлях до досягнення успіху. Орієнтовний початок для складання казки: «В одній чарівній країні жив Герой, який хотів досягнути цілі...». Намалюйте ілюстрацію до казки про успіх.

Орієнтовний перелік запитань для рефлексивного аналізу: Хто головний герой казки? Перелічіть його сильні та слабкі сторони? Чого хоче досягнути Герой? Чи хтось йому допомагає у цьому? Які перешкоди він зустрічає на шляху досягнення успіху? Чому Герой хоче досягнути цілі? Що Герой відчуває, коли уявляє свою ціль? Якщо ціль буде досягнута, то які переваги в житті отримає Герой? Якщо би він отримав чарівну паличку, то чи спростила б вона досягнення цілі Героєм? Як саме? Які зміни принесе в його життя досягнення цілі?

Деякі аспекти інтерпретації: завдяки цій техніці можна зафіксувати вторинні вигоди у можливому саботажі учасників на шляху досягнення успіху. Також зміст казки та її сюжет дають можливість проаналізувати емоційні та тілесні особливості проживання учасниками шляху до досягнення цілі і загалом бажаність успіху. Спонтанне складання казки та малюнок до неї допомагають визначити приховані сумніви і тривоги учасників.

4. Вправа  «Шерлоки у пошуках асоціацій»

Мета: Допомогти учасникам краще зрозуміти значення важливих складових освіти і командної роботи.

Час: 10–15 хвилин.

Перебіг вправи:

1. Учасники беруть ручки та аркуші паперу;

2. Ведучий зачитує обірвані речення, а учасники мають уважно послухати їх і доповнити тими асоціативними образами, що першими спали на думку (відповіді записують на аркушах):

якщо навчання – це музика, то вона…

якщо натхнення – це настрій, то він…

якщо команда – це колір, то він..

якщо учні – це назва фільму, то він…

якщо урок – це супергерой, то він…

якщо креативність – це тварина, то вона…

якщо сумлінна праця – геометрична фігура, то вона…

якщо саморозвиток – гора, то вона…

якщо командна робота – танець, то він…

якщо результат роботи – страва, то вона...

3. Тепер кожен учасник має прочитати свої асоціації та обґрунтувати вибір.

5. Вправа «Ти молодець тому, що...»

Мета: формувати навички надання підтримки іншим.

Час : 10хв.

Хід вправи

Учасники працюють в парах. Одним із ресурсів для власного відновлення є здатність надавати підтримку іншим. Зараз одному з вас необхідно сказати 3 фрази, які розпочинаються словами «Мене не люблять за те, що ...». Ваш партнер повинен на кожну з них відповісти фразою «Все одно, ти молодець тому, що ...». Потім потрібно помінятися ролями й повторити вправу.

Обговорення:

– Що ви відчули, коли проговорювали свої 3 фрази щодо нелюбові?

– Чи змінилося ваше самопочуття після підтримки партнера?

– Чи сподобалося Вам надавати підтримку іншій людині в такій формі?

– Як часто в житті Ви мотивуєте та  підтримуєте інших?

– Як можна залучити такий ресурс, як мотивацію інших?

 

5.Вправа «Шлях до успіху»

Мета: надати можливість учасникам усвідомити власне бачення реалізації ними свого успіху, спланувати реальні кроки для реалізації цієї мети.

Час: 15 хв.

Хід вправи

Тренер учасникам пропонує об’єднатись в групи по 4 особи. Інструкція тренера:  «Я знаю, що у кожного з вас є певні бажання, думки щодо свого  майбутнього. Усі ви мрієте про те, що б хотіли мати, вміти, яким бути, чого досягти.

6. Вправа «Аплодисменти»

Мета: закріпити в учасників позитивні емоції від спілкування в групі.

Час: 5хв.

Хід вправи

 Ми з вами добре попрацювали. І на завершення я пропоную уявити на одній долоні посмішку, а на іншій – радість. А щоб вони не втекли від нас, їх треба міцно-міцно поєднати в аплодисменти. До нових зустрічей!»

 

doc
Пов’язані теми
Психологія, Майстер-класи
Додано
21 січня 2025
Переглядів
443
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку