Трикутник та його єлементи

Про матеріал

Домогтися засвоєння учнями понять: Трикутник, сторона, вершина, кут трикутника, медіана, висота, бісектриса трикутника. Розпізнавати види трикутників. Розвивати уміння істинність тверджень, уміння визначати мету навчальної діяльності. Виховувати уміння грамотно висловлювати свою думку.

Перегляд файлу

Тема уроку: Трикутник та його єлементи

Мета уроку: Домогтися засвоєння учнями понять: Трикутник, сторона, вершина, кут трикутника, медіана, висота, бісектриса трикутника. Розпізнавати види трикутників. Розвивати уміння істинність тверджень, уміння визначати мету навчальної діяльності. Виховувати уміння грамотно висловлювати свою думку.

Тип уроку: Засвоєння нових знань і умінь.

Обладнання і наочність: Підручник(Геометрія 7 клас, М.І. Бурда,Н.А. Тарасенкова) комп’ютер, презентація.

                                                               Хід уроку:

І. Організаційний етап. Перевірити готовність учнів до уроку.

ІІ. Аналіз контрольної роботи. Прокоментувати оцінки учнів та звернути увагу на допущенні помилки.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування.

1) Які основні геометричні фігури ви знаєте?

2) Як ви уявляєте трикутник?

3) Чи завжди можна утворити трикутник з трьох відрізків?

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

«Знання – це безцінний скарб, а розум людський – ключ до нього» Луї де Жокур.

V. Вивчення нового матеріалу(міні-лекція)

                                                          План

  1. Означення трикутника.
  2. Нерівність трикутника.
  3. Елементи трикутника.
  4. Периметр трикутника.
  5. Медіана, висота, бісектриса трикутника.

VІ. Засвоєння  нових знань і способів дій.

  1. Робота з підручником.
  2. Усні задачі: №292, 294, 296.
  3. Практична робота: №297.
  4. Письмові задачі: №327
  5.  Робота в малих групах: №303(усно), №305, №306.

VІІ. Домашнє завдання: §10, №309, 316(1,2)

VІІІ. Підсумки уроку. Рефлексія

  1. Дано точки А і В, побудувати трикутник АВС. Чи може точка С лежати на прямій АВ?
  2. У трикутнику АВС назвати: а) кути прилеглі до сторони АВ; б) кут протилежний стороні АВ; в) сторону протилежну до кута В.
  3. Прочитати означення медіани, висоти, бісектриси трикутника.
  4. Ваша діяльність на уроці, виразіть трьома словами.  

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2018
Переглядів
636
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку