Кожен з видів туризму формує свої туристські потоки‚ які мають цілком конкретні напрями і розрізняються просторовим розподілом. Аналіз туристських потоків та доходів від туризму неможливий без розгляду їх регіонального розподілу, який здійснюється завдяки туристичному районуванню світу.
Макрорегіони – найбільш ієрархічні одиниці туристичного районування світу. ВТО виділяє 5 туристських макрорегіонів світу: Європейський - Скандинавські країни (Фінляндія, Норвегія, Данія, Ісландія), країни Західної, Північної, Південної, Центральної і Східної Європи, включаючи всі колишні республіки СРСР. Американський - країни Північної, Південної і Центральної Америки, острівні держави і території Карибського басейну. Азіатсько-тихоокеанський - країни Східної і Центральної Азії Японія, КНДР, Республіка Корея, КНР, Тайвань, Монголія; країни Південно-східної Азії - Бруней, Східний Тимор, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Філіппіни; Австралія, Океанія - Нова Зеландія (10 тис. островів в центральній і південно-західній частинах Тихого океану); країни Південної Азії - Індія, Пакистан, Бутан, Бангладеш, Непал, Шрі-Ланка, республіка Мальдівська. Африканський - держави африканського континенту. Близькосхідний - країни Західної і Південно-західної Азії - Бахрейн, Ірак, Іран, Йорданія, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія, Сирія, ОАЕ, Ємен, держави Східного Середземномор'я – Ізраїль, Кіпр, Туреччина, а також Єгипет і Лівія.
Південна Азія (Індія, Бутан, Непал, Шрі-Ланка, острови Мальдівські, Пакистан, Бангладеш) – субрегіон бідності і перенаселеності. В центрі регіону – Індія, що динамічно розвивається, на периферії або відсталі, або перенаселені країни. Міжнародний туризм носить осередковий характер в умовах найвищих вологих тропіків і найвищих в світі гір.
Герб Непалу Сучасний герб Непалу (емблема) був прийнятий 30 грудня 2006 року. Герб складається з гірлянди рододендронів, що обрамляють гору Еверест, а також чоловічих і жіночих рук (які символізують рівність статей). Крім того, на гербі представлений прапор Непалу (вгорі), а також зелені пагорби (символізують горбисті регіони Непалу). У центрі герба, над зображенням рук, розташований білий силует з окресленням карти Непалу. Внизу герба Непалу проходить червона стрічка з написом «Мати і Батьківщина більше, ніж небеса» на санскриті.
Державний прапор Непалу Прапор Непалу був прийнятий 16 грудня 1962 року. Прапор Непалу – єдиний державний прапор у світі, що не має форму прямокутника або квадрата. Прапор складається з сонця і місяця, на яких раніше зображувалися людські обличчя, але вони були прибрані після зміни оформлення прапора в 1962 році. Прапор Непалу символізує те, що держава Непал буде існувати так само довго, як сонце і місяць. Синя межа на прапорі Непалу позначає світ, червоний колір – колір рододендрона, національної квітки Непалу. Вигнута місяць – символ королівського дому, а сонце представляє династію Рана.
Чисельність населення - 28950000 (оцінка на липень 2010) Річний приріст - 1,4% (фертильність - 2,5 народжень на жінку) Середня тривалість життя - 64,6 року у чоловіків, 67 років у жінок Грамотність - 62,7% чоловіків, 34,9% жінок (за переписом 2001 року) У культурно-етнічному відношенні Непал являє собою змішання близько сотні народностей і каст. Межі каст, як правило, прозорі, а приналежність до тих чи інших каст залежить ще від прийнятої традиції спостерігача. Населення Непалу говорить на сімдесяти різних мовах і діалектах.
Непал - одна з найбідніших і найменшрозвинутих країн світу. Сільське господарство - основа економіки, дає засоби до існування для більше ніж 80% населення і становить 41% ВВП. Індустріальне виробництво в основному включає обробку сільськогосподарської продукції, такої як джут, цукрова тростина, тютюн і зерно. Виробництво текстилю і килимів в останні три роки зросло, і становить приблизно 80% валютного доходу.
В Непалі вирощують рис, зернобобові суміші, пшеницю, кукурудзу і ячмінь. У значній кількості вирощують джут (на продаж), тютюн, цукрову тростину, індиго та опійний мак. Культивують також овочі, овес, пряності і ряд плодових культур. У джунглях економічний інтерес становлять дерева твердих порід, а також бамбук і ротангова пальма. Землеробством виділяються долини Катманду і Покхара. Виробництво зернових культур дещо скоротилося по всій країні, що призвело до необхідності збільшення імпорту зерна з Індії.
В основному ведеться переробка сільськогосподарської сировини на дрібних підприємствах. Продукція, що випускається, включає бавовняні, джутові та інші текстильні вироби, цукор, сірники, тютюнові вироби, килими і взуття. Головні індустріальні центри країни - Біратнагар і Біргандж. В обох містах, що виросли в смузі тіраїв, виробництво значною мірою орієнтоване на збут у сусідні області Індії і в Бангладеш. Велика частка товарів перетинає державний кордон контрабандним шляхом і тому не враховується статистикою зовнішньої торгівлі.
Починаючи з травня 1991, уряд впроваджує економічні перетворення, заохочуючи іноземні інвестиції. Уряд скоротив державні витрати за рахунок зниження субсидій і скорочення кількості державних службовців. Непал має значний запас для прискорення економічного зростання за рахунок гідроенергетики, туризму і закордонних інвестицій. Перспективи для зовнішньої торгівлі або вкладів в інші сектори економіки малі, через невеликий розмір економіки Непалу, технологічне відставання, географічну віддаленість, відсутність виходу до моря і ризик стихійних лих. Допомога міжнародного співтовариства, що фінансує понад 28% бюджетних витрат, швидше за все залишатиметься головною умовою розвитку.
Гімалаї — найвищі гори на Землі. Вони займають шість сьомих території Непалу. У Непалі знаходяться вісім з 14 вершин світу, що перевищують 8000 м: Еверест, Канченджанґа, Лхоцзе, Макалу, Чо-Ойю, Дхаулагірі, Манаслу, Аннапурна I. У цих висотних районах живе близько 10 % населення Непалу, землеробство можливе до висоти 4200 м. Головними сільсько-господарськими культурами на цій території є картопля, просо, ячмінь.
90% товарів і продуктів в Непал імпортується з Індії. Близько третини чоловіків в Непалі працюють у сфері туризму, в основному гідами по Гімалаях. . У Непалі їдять тільки правою рукою. Ліва рука вважається "нечистою", тому їсти їжу, також як подавати або приймати що-небудь нею не прийнято. У Непал з Індії можна прийти пішки. Причому межа між країнами досить умовна – індійці і непальці переміщаються вільно, а іноземцям потрібно бути уважними, щоб випадково не проскочити повз прикордонну служби.