« Тваринний світ моєї Батьківщини. Розмноження тварин.» ( я пізнаю світ. 3 клас) Науково – педагогічний проєкт « Інтелект України»

Про матеріал
дати уявлення про те, як відбувається розмноження у різних тварин; допомогти дітям усвідомити важливість розмноження в процесі життя на землі; шляхом створення 3-D моделі вивчити етапи розвитку різних тварин.
Перегляд файлу

Конспект уроку з елементами STEM-освіти з теми

« Тваринний світ моєї Батьківщини. Розмноження тварин.»

( я пізнаю світ. 3 клас)

Науково – педагогічний проєкт « Інтелект України»

 

Тема уроку. Тваринний світ моєї Батьківщини. Розмноження тварин.

Мета:

        формувати ключові компетентності (спілкування державною

мовою, компетентності в природничих науках і технологіях, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, екологічна грамотність і здорове життя);

– дати уявлення про те, як відбувається розмноження у різних тварин;

     – допомогти дітям усвідомити важливість розмноження в процесі життя на землі;

       формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті;

     – розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, творчу увагу та    фантазію, дрібну моторику рук;

       вчити висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками,

        виховувати дбайливе ставлення до природи.

Основні завдання педагога :

• актуалізація дослідницької потреби учня;

 • залучення до пошукової діяльності;

 • пошук засобів, що активізують процес пізнання;

• допомога у виробленні індивідуальної стратегії пізнання;

• сприяння в усвідомленні дослідження як відображенні пізнавальної потреби;

• доведення учня до результативності в діяльності;

 • створення умов, що стимулюють пізнавальну активність.

Очікувані результати:

учні знатимуть:

         важливість процесу розмноження;

        умови, необхідні для розвитку живих організмів;

        послідовність розвитку різних видів тварин.

учні вмітимуть:

        об’єднуватися в групу та взаємодіяти в ній;

        пояснювати, як відбувається розвиток та розмноження різних тварин;

        проводити дослідницьку діяльність.

Обладнання: Ілюстрації, зошит - підручник « Я пізнаю світ» для 3 класу,   відеофайли, друкований матеріал для створення 3-D поробки, ножиці, клей.

Тип уроку: Комбінований

 

Хід уроку

 

І. Вступна частина. Актуалізація знань.

1. Організація класу

2. Обмін інформацією

 

    1. Перегляд відеофрагменту з «Пісенькою про тварин»..

    2. Розмова про те  як розмножуються зображені тварини. Пригадування навчальної  одиниці - розмноження.

   3. Повторення раніш вивченого. Виконання різноманітних вправ в підручнику.

        1)  Установити відповідність між істотною ознакою тварин та назвою класу, до якого вони належать.

  2) Дати відповіді на запитання тестів.

ІІ. Оголошення теми уроку.

 

 Перегляд відео файлу про розмноження тварин. Обмін враженнями.

   

- Сьогодні на уроці ми пригадаємо. Що вже знаємо про розмноження тварин і дізнаємося про види розмноження деяких з них . Під час уроку ми навчимося визначати умови необхідні для розвитку і розмноження і створимо 3-D моделі цього процесу. Тема дуже важлива для кожного із нас.

 

ІІІ. Опрацювання теми.

1. Робота з плакатами. Відповіді на запитання. 

-         Де відбувається розмноження і розвиток земноводних?

-         Чи схожі щойно народжені тварини на дорослих?

2.Теоритичне викладання матеріалу вчителем.

   1) Розповідь вчителя про розвиток та розмноження земноводних.

   2) Повторення будови тіла комахи. Робота в підручнику.

Підписати частини тіла комахи.

  1.    Робота з відеофайлом та плакатами.

 

 

  1.    Розповідь вчителя про розвиток і розмноження комах з повним та неповним перетворенням.

Фізкультхвилинка  

 

Всі піднесли руки – раз

На носках стоїть весь клас.

Два – присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! –і в гору, два! – і вниз.

На сусіда не дивись.

5) Мовно – математична хвилинка. Виконання завдань.

А) Розв'язати задачу в підручнику.

          Б) Утворити прикметники від наведених у дужках слів

   7) Практична робота. Виготовлення 3-D моделі розвитку та розмноження тварин. « Я- дослідник».

а) Прослуховування довідки від бортового комп'тера Адаптера.

б) Обирання необхідних для роботи заготовок ( кожен обирає тварину   та середовище де вона мешкає).

C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240213_104751.jpg       C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240213_104740.jpg

в) Практична робота з виготовлення 3-D моделі.

            C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_141607.jpg        C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_143824.jpg

г) Об'єднання в групи для створення об'ємної композиції.

C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_144236.jpg       C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_144429.jpg

д)Захист роботи. Формулювання висновків.

C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_144843.jpg       C:\Users\ПК\Desktop\IMG_20240221_150058.jpg

Ми навчилися:

  • Виготовляти 3-D моделі
  • Складати схему поетапного розвитку тварин
  • Враховувати вплив середовища на розвиток тварин
  • Працювати в групах

Зробили висновки:

  •  Щоб тварина народжувалась та розвивалась потрібні необхідні умови.

ІV. Підсумок уроку.

V. Рефлексія.

– Чи сподобався урок? Чи були впевненими у своїх силах?

– Які завдання були найцікавішими?

– Висловте свої враження від уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Оксана Тупко
Додано
15 березня
Переглядів
235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку