Творче завдання «Чарівна долонька»

Про матеріал
Творче завдання «Чарівна долонька» проводиться з метою діагностування рівня умінь і навичок гуртківців, розвитку в дітей образного, логічного, просторового мислення, фантазії та креативного бачення.
Перегляд файлу

План-конспект гурткового  заняття

Гурток «Образотворче мистецтво»

Дата: _________________________________

Тема: Творче  завдання «Чарівна долонька» з метою діагностування рівня умінь і навичок гуртківців.

Мета:   навчальна  ознайомити вихованців зі змістом роботи в навчальному році, правилами органі­зації робочого місця,  загальними правилами безпеки та культури праці на робочому місці.

              розвивальна  розвивати в дітей образне, логічне, просторове мислення, фантазію та креативне бачення.

              виховна – виховувати в гуртківців  акуратність, увагу.

Обладнання: демонстраційний матеріал (ілюстрації «Різні про­фесії», «Чарівна долонька»), кольорові олівці, папір.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організація дітей. Мотиваційний момент

Усміхніться всім навколо —

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов'язково

Заняття цікавим буде.

II. Підготовка робочих місць.

Педагог перевіряє організацію робочих місць дітей і наявність необхідних матеріалів та інструментів.

III. Повідомлення теми та навчальної мети заняття.

 Це заняття для вас — перше. А попереду у нас ще багато цікавих занять і на кожному із них ми будемо плідно та наполегливо працювати. А чи знаєте ви, навіщо люди працюють?

  •                А хто споруджує будинки?
  •                Хто вирощує хліб?
  •                Хто навчає дітей у школі?
  •                Хто лікує дітей?

Усе необхідне для життя людина створює власними руками: бу­дує міста і села, прикрашаючи їх скверами, парками, вирощує тварин і рослини, дбає, щоб у кожному домі були благополуччя й достаток.

  •                У народі кажуть: «Усякий труд почесний», «Діло майстра вели­чає». Як ви розумієте ці прислів'я?
  •                Розгляньте малюнки.

На дошці розміщені ілюстрації із зображенням людей різних про­фесій.

  •                Люди яких професій зображені на малюнках?
  •                Назвіть професії, які ви знаєте.
  •                Хто за фахом ваші батьки?
  •                А ким хоче бути кожен із вас?

Ким би ви не виросли головне, щоб у вас були працьовиті руки .

І сьогодні ваші ручки допоможуть вам створити цікавий та незвичний малюнок. А також ви дізнаєтесь як правильно організувати роботу, щоб кожне заняття проходило плідно та безпечно. 

ІV. Викладання нового матеріалу

А зараз давайте пограємо у гру «Чарівні ручки» .

  Дидактична гра «Чарівні ручки».

На дошці розташовано 5 малюнків, створених за допомогою силуету руки(дерево, квітка, равлик, пташка, пеньок із грибами). Діти стають півколом біля дошки, дивляться уважно на малюнки кілька хвилин і запам'ятовують їх розташування. Потім на хвилину відвертаються і заплющують очі, а тим часом малюнки міняються місцями, або один знімається. Повернувшись, діти повинні сказати, що змінилося.

  •                Діти, як ви розумієте прислів'я «Добрий початок — половина діла»?
  •                Як ви гадаєте, із чого починає свою роботу людина будь-якої професії?
  •                Правильно! Насамперед вона готує робоче місце, добирає по­трібний матеріал та інструменти.

Розгляньте уважно малюнки: «У робочій кімнаті» (мал. 1), «Під час роботи сиди так» (мал. 2).

Мал. 1 Мал. 2

— Про що ви дізналися? Перевірте, чи такий самий порядок на ваших робочих місцях, чи правильно ви сидите за столом?

Фізкультхвилинка.

Зупиняємо заняття — робимо зарядку.

Руки вгору, руки вниз

Все в нас по порядку

Руки в боки — нахиляйся,

Наче маятник — хитайся.

За хвилинку відпочили

І за парту тихо сіли.

V.   Практична частина.

Індивідуальна робота з творчим завданням.

Вихованці виконують роботу самостійно, за необхідність педагог допомагає. Кожен гуртківець обводить власну долоньку, та за допомогою деталей перетворює її на певний образ (равлик, дерево, риба, слон, восьминіг тощо). Розфарбовує малюнок олівцями, намагаючись виконувати роботу охайно і не виходячи за контури.

VІ. Підсумок заняття.

Наприкінці заняття формується виставка-огляд дитячих робіт . Аналізуються щойно виконані роботи, обговорюються практичні втілення творчого задуму, охайність та естетичність роботи.

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Сапухіна Олена
Додано
3 квітня
Переглядів
29
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку