Пори року: творчий проект в техніці mixed media
Mixed media — одна з найцікавіших для дитини технік, популярна на Заході. Вона передбачає поєднання в одній роботі кількох матеріалів, в нашому випадку це: акварельні малюнки з пастельними деталями, аплікація з вати та креп-паперу. Проект дозволить розвинути художні здібності, додати сміливості до творчого самовираження, потренує навики малювання, вирізання, склеювання.
Матеріали:
Хід роботи:
Обираючи тематику мистецького об’єкту, вирішили зупинитися на порах року. В навколишньому середовищі зовнішній вигляд дерев чудово ілюструє, що відбувається на вулиці, який з чотирьох сезонів настав.
Складаємо кожен аркуш навпіл та малюємо схематичний пів контур дерева. Вирізаємо по цій лінії та розгортаємо паперовий силует. Тепер слід склеїти половинки сусідніх елементів між собою, як на фото 4. Вийде книжечка на чотири розвороти, яку ми і проілюструємо з використанням атрибутів кожної пори року.
Для зими промалюємо темний контур дерева та приклеїмо на гілках невеличкі ватні кульки. Весняному сезону ми вирішили присвятити стовбур в теплих відтінках і невеличкі шматочки креп-паперу, зібрані в гармошку і наклеєні на гілках, що має нагадувати молоде листя. Літо — це яскраві плоди на фоні темно-зеленого листя. Для створення літнього розвороту використані воскові олівці (стовбур та яблука), за рахунок ефекту відштовхування рідини воском на другому етапі наносимо акварель, не хвилюючись за попередній шар: акварельна фарба буде добре лягати на папір та обминати воскові яблучка з гілками. Осіння ілюстрація — це багата червоно-оранжево-жовта гама.
Головна порада — давайте кожному шару фарби та клею висихати, щоб сторінки об’єкту не склеїлися та не змазались. Вдалої творчості!
Вивчаємо пори року:
творчість із перевіркою знань
За допомогою проекту "Пори року" пропоную провести час із дітьми у спільній творчості. Етапи завдання вдосконалять різноманітні вміння дитини: розфарбовування, вирізання, наклеювання, роботи з дироколом. В кінці роботи пропонуємо гру-вікторину, що має на меті перевірку знань, — потрібно розташувати назви місяців у правильній послідовності і визначити до якої пори року вони належать. Картки з 12 місяцями можна створити на декількох мовах; у формі гри їх назви набагато краще запам’ятовуються.
Матеріали:
Хід роботи:
Спершу дитина обводить свою руку сама або з допомогою старших. В аплікації контур руки стане стовбуром дерева з гілками. "Стовбур" треба розфарбувати, вирізати і наклеїти на чистий аркуш.
Далі, за допомогою діроколу, створюємо багато маленьких кружечків-конфетті. Для кожної пори року необхідно створити конфетті відповідного кольору: зима — білий або блакитний сніг (залежить від фону, щоб був контраст), весна — зелений колір, літо — зелене листя з червоними ягодами, осінь — відтінки жовтого, жовтогарячого.
Добре змащуємо клеєм ті місця аплікації, де мають бути листочки або сніг на гілках дерев. Притискаємо конфетті та чекаємо кілька хвилин до висихання клею.
Просимо дитину підписати назву кожної пори року, або робимо це самостійно. Пояснюємо, в якому порядку відбувається чергування сезонів. Якщо дитина вже достатньо доросла, щоб вчити послідовність місяців, зробіть для неї картки і разом розташуйте їх у правильному порядку.
Якщо бажаєте прикрасити кімнату результатом спільної творчості, пробийте в аплікаціях дірки діроколом, протягніть мотузку і зафіксуйте на звороті малярним скотчем. Кінці нитки прикріпіть на стіну також за допомогою скотчу.
Намальоване дерево з яскравими бантиками
Проект поєднує в собі кілька технік: дитячу графіку, розфарбовування та наклеювання об'ємних елементів. Використовуючи творчий підхід до звичних речей, дитина розуміє, що навіть макарони мають художню цінність. Завдяки комплексному підходу тренується дрібна моторика, відчуття кольору та композиції, а готову роботу можна подарувати близькій людині.
Матеріали:
Хід роботи:
Розфарбуйте макарони в різні кольори, дайте їм висохнути. Швидко і просто створюються однотонні бантики, але ви можете вільно експериментувати з візерунками, наприклад, виставляти контрастні крапочки або проводити смужки на фоні.
Намалюйте на міцній паперовій основі стовбур дерева з розлогими гілками. Тепер поступово і рівномірно викладіть всі бантики на гілки, а коли розкладка вам сподобається — підклейте кожен елемент.
Ось і все — ваш проект готовий, можна прикрашати стіну!