Англійська мова
6 клас НУШ
Розробник навчального заняття – Пащенко Інна Миколаївна,
вчитель англійської мови Щасливського академічного ліцею
Формат: очний
Тема: «Types of food»
Граматичний інвентар: Quantifiers (some, any, much, many, a lot of, a few, a little)
Тип: комбінований (введення нового матеріалу; відпрацювання знань на практиці; осмислення, узагальнення та систематизація нового матеріалу)
Обладнання: інтерактивна дошка, ноутбук, смартфони учнів
Ключові компетентності: здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, інформаційно-комунікаційна компетентність, інноваційність, соціальні компетентності.
Електронні ресурси:
View.genially (інтерактивні вправи, ігри, вікторини)
Canva (презентація з питаннями про їжу)
ChatGPT (створення діалогів, загадки)
Lino.it (рефлексія)
Мета:
Завдання:
Очікувані результати.
Учень/учениця зможе:
Таймінг
Структура заняття
1. Організаційний момент.
Мета: створити позитивний настрій, налаштувати учнів на роботу.
Учитель: Good morning, everyone! How are you today? (Учні відповідають). Today, we are going to have an interesting lesson full of surprises. But first, let's play a guessing game!
2. Мотивація та актуалізація знань.
(video)
Look at these pictures carefully. What do they have in common? (Учні відповідають)
Yes! They are all about food! So, what do you think we are going to talk about today? (Учні висловлюють свої здогадки)
Excellent! Our topic today is «Types of food». And we will not just talk about food, but also learn how to use special words called quantifiers. Any ideas what quantifiers are? (Учні припускають. Учитель підводить учнів до правильної відповіді, пояснивши значення слова «quantity» – число, кількість, величина).
Now, let's answer some questions about food using our Canva presentation! (Учитель відкриває інтерактивну презентацію Canva з питаннями про їжу, наприклад, «Do you like trying new food?», «What dessert do you love eating?», «Which foods taste bad for you?» та інші. Учні відповідають).
(slides 1-8)
(Учитель вводить у ChatGPT запит: «Generate three riddles about food for 12-year-old students, level A1». Учитель зачитує загадки, учні відгадують. Обговорення нових слів. https://chatgpt.com).
3. Формулювання мети та завдань заняття.
So, what should we do at this lesson to understand and use new words better? (Учні пропонують цілі, учитель коригує й записує на дошці, наприклад: «Learn new words», «Practice quantifiers», «Do interactive tasks» тощо.)
Perfect! Let’s get started!
4. Основна частина уроку (активне навчання).
Форма роботи: інтерактивна презентація
Інструменти: інтерактивні вправи у презентації View.genially (points 1-6)
Now, let’s check how many words about food you have already known. Look at these interactive exercises («Countable-uncountable» «Sorting countable- uncountable», «Circle countable», «Vocabulary», «Complete the gaps», «Read and find» (Використання інтерактивної дошки та презентації View.genially). Діти переглядають навчальне відео про вживання обчислюваних та необчислюваних іменників, виконують вправи за допомогою інтерактивної дошки, учитель коментує та допомагає за запитом).
Well done! Now let’s play a quick game: «Choose». I will show you some pictures of foods, and could you tell me which one is better for you and why. (Учні відповідають)
Now, let’s continue talking about quantifiers. Do you know what they do? (Учні припускають). Quantifiers help us describe how much or how many things we have. Let’s look at some examples. (Учитель демонструє презентації view.genially із поясненням: «some», «any», «much», «many», «a lot of», «a few», «a little» та пояснює правила відповідно до матеріалу презентацій.) «Quantifiers help us describe how much or how many things we have. Let’s look at some examples». (Використовує презентації у View.genially, пояснює значення кожного квантифікатора.)
(Під час пояснення вчитель використовує наочні приклади (зображення їжі, короткі діалоги) та просить учнів навести власні приклади).
(point «Some/Any»)
(«A lot of/much/many», «A few/a little»)
Let’s practice! I have some worksheets, games for practicing our vocabulary grammar. Get started! (Учні виконують інтерактивне завдання на View.genially)
(point «Some/Any», робота в командах: point «A/an/some/any game» (some, any), (using the instructions 1-4))
(point «Burgers game» (a lot of, much, many))
(point «Croissants game» (a few, a little))
Let’s use AI to help us! You will give ChatGPT and it will generate a short story about your ideal breakfast. Then, you will act it out in pairs. (Учні працюють з AI та презентують розповіді)
5. Закріплення знань.
Now, let’s check how well you remember today’s material! Open this link and. answer the questions as fast as you can. Let’s see who will be the champion! (Учні за покликанням проходять вікторину по темі «Types of food» та «Quantifiers».)
Гра «Chaotic kitchen»
6. Підведення підсумків уроку.
Let’s sum up! What have we learned today?
What was the most interesting task for you?
Now, let’s do a quick reflection activity. Go to our lino.it board and leave a sticky note answering these questions:
(Учні заходять на lino.it, залишають відповіді та обговорюють їх разом.)
Great job, everyone! Your homework is to write a short dialogue with а waiter using quantifiers. (Учні отримують завдання на платформі View.genially: 1) учні розташовують у правильному порядку репліки офіціанта та клієнта у кафе; 2) на основі цих реплік учні мають скласти діалог клієнта та офіціанта в кафе чи ресторані, використовуючи quantifiers. Діти діляться на пари самостійно, один з них грає роль клієнта, інший – офіціанта).
Watch a short video about British food and write down the types of their dishes and meals.
(Спостереження за активністю учнів під час групової та парної роботи, виконання вправ). Самооцінювання (за картою).
Резервні завдання:
(slides 9-43)