2 клас І семестр
Тема уроку: У мистецтві завжди лад
Мета: зацікавити учнів уроками мистецтва; продовжувати ознайомлювати учнів з особливостями та властивостями музичної мови; надати визначення поняття «лад»; учити пізнавати мажорний та мінорний лади;
розвивати емоційну сферу учнів, уміти розрізняти настрої музики;
виховувати культуру слухання музики та інтерес до неї.
Музичний матеріал: Л.Бетховен «Весела. Сумна»; - Хто співає Ю.Паплавська
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Музичне вітання.
Наші знайомі веселі нотки сумували за нами. Вони знову запрошують нас до себе, адже хочуть розповісти багато нового. Кожного уроку збільшується коло наших музичних друзів. Сьогодні ми також маємо познайомитися з цікавою мешканкою острова Музика. Допоможуть нам у цьому брати – лади.
2. Актуалізація опорних знань
3. Слухання музики
Л.Бетховен «Весела. Сумна»
Пластичне інтонування.
4. Бесіда
5. Вокально – хорова робота
1. Розспівування
Нотки запрошують нас погуляти поверхами їх будиночка (грає гаму до – мажор угору і вниз, потім співає з учнями на склад «ля».)
- Який сеньйор супроводжував нас у цій прогулянці – Мажор чи Мінор?
А тепер з нами хоче прогулятись сеньйор Мінор (учитель з учнями співають висхідний та низхідний звукоряд у мінорі). Не забувайте допомагати собі показом напрямку мелодії рукою!
Виконаймо те саме, тільки зі словами.
Ми по звуках піднімались
Й знов до тоніки вертались.
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до.
До, сі, ля, соль, фа, мі, ре, до.
Учні разом з учителем виконують по співку вгору і вниз спочатку в мажорі, потім – у мінорі.
2. Повторення пісні «Хто співає»
6. Підсумок уроку. Ритмічні малюнки «Мультики». Автор – Демків М.В.