Україна - єдина держава

Про матеріал
Моя розробка - це урок-квест, дидактичною метою якого є систематизація знань учнів.
Перегляд файлу

Мета. Довести до свідомості дітей, яке то високе звання – громадянин України. Показати звязок «людина – родина – держава», роль держави у захисті прав людини. Виховувати любов до рідної землі, повагу до державних символів.

Обладнання. Плакат із зображенням державного гербу, прапору, словами гімну;плакат «Права дитини».

 

Хід заняття

                    Є багато країн на землі,

                    В них озера, річки і долини,

                    Є країни великі й малі,

                    Та найкраща завжди Батьківщина!

                                 Одна Батьківщина і більш не буває,

                                 Місця, де родилися, завжди святі.

                                 Хто рідну оселю свою забуває,

                                 Той долі не знайде в житті.                

Вчитель. У нас у гостях усний журнал «Чомучки». Цей випуск має назву: «У моєму серці – Україна!»

    Кожен з вас сьогодні зможе знайти відповідь на запитання: «Хто я такий?», «Які маю права?»

    Відкриваємо першу сторінку.

ПЕРША СТОРІНКА – ІСТОРИЧНА

Вчитель. 24 серпня 1991 року прийнято Акт про незалежність України, за яким вона є самостійною демократичною державою. Як і кожна суверенна держава світу Україна має три державні символи.

Е  Б  Г  Р

2   4  1  3

Учень 1. Герб, тризуб – символ влади. У ньому поєднано триєдність життя.

           Батько – Мати – Дитя.

           Воля – Слава– Сила.

           Віра – Надія – Любов.

Золотий тризуб на блакитному тлі – дуже давній знак. Він зустрічається ще за часів Київської Русі, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого. Отже, йому більше тисячі років.

П  А  Р  П  Р  О

4   3   2   1  6  5

Учень 2. Національний прапор України – це синьо-жовтий стяг. Жовтий колір – це колір золотої пшеничної ниви, колір зерна, ласкавого сонечка, без якого не дозрів би хліб. Синій колір – це колір чистого мирного неба, колір цариці-води.

     Роль прапора бути попереду,  вести людей за собою.

І  Н  М  Г

2  4   3   1

Учень 3. Національний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності, яку більше ста років тому написали поет Павло Чубинський і композитор Михайло Вербицький. (Звучить мелодія гімну України).

ДРУГА СТОРІНКА – ПОЕТИЧНА

Вчитель. Рідний край, Україна, Батьківщина … Це прості, та разом з тим прекрасні слова. Україна – це поля і річки, сади і квіти, мама і тато. Саме любов до рідного краю звучить у кожній строфі віршів, які ви підготували.

Учень 4.         Облітав журавель

                       Сто доріг, сто земель.

                       Ми спитали в журавля:

                       «Де найкращая земля?»

                        Журавель відповідає:

                       «Краще рідної немає!»

Учень 5.          Моя Батьківщина – це вишеньки цвіт,

                        І верби над ставом, й калина.

                        Моя Батьківщина – це мрії політ,

                        Це рідна моя Україна!

Учень 6.           Моя Батьківщина – це наша сімя,

                        Затишний куточок і хата.

                        Це мама, татусь, бабця, дідо і брат,

                         Всі рідні і друзів багато.

Учень 7.            Моя Батьківщина – це злагода й мир,

                         Та небо бездонне й чудове.                   

                          Це пісня чарівна, що лине до зір,

                          Й дитинство моє світанкове.

Учень 8.             Моя Батьківщина – ліси і поля.

                          Від них в нас і радість, і сила.

                          Це та найсвятіша земля,

                          Що кожного з нас породила. 

СТОРІНКА ТРЕТЯ – «МОЯ КОЛИСКА – КИЇВЩИНА»

 Вчитель. Ми живемо в Київській області. Як називається наше село?

   Воно мальовниче, красиве. Тут народилися і зростаєте ви. Давайте примножувати і берегти його багатства.

    Намалюйте кожен улюблений куточок свого села.

СТОРІНКА ЧЕТВЕРТА – «Я – ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ»

Вчитель. Ви не раз запитували себе: «Хто я такий?» і  знаходили багато різних  відповідей.       

   Заплющіть очі і уявіть себе членами екіпажу космічного корабля. Ви довгий час перебуватимете разом. Потрібно ближче познайомитися, більше дізнатися про один одного.

   Розплющіть очі. Назвіть своє ім’я і приязно посміхніться.

Ми – одна сім’я

В цьому класі друзі всі:

Я і ти, ми і ви.

Добрий день, тому, хто зліва,

Добрий день, тому, хто справа.

Ми – одна сім’я.

Руку дай тому, хто зліва.

Руку дай тому, хто справа.

     Всі ви, діти, любі й дорогі для своїх батьків. Є день, коли ви з’явилися на світ – це ваш день народження. Розкажіть, що ви дізналися про себе від своїх близьких? (Відповіді дітей)

   Отже, кожен з вас – дитина. Кожному при народженні дали ім’я. Що вони означають?

Євген – благородний.

Богдан – богом даний.

Віталій – життя.

Анастасія – повернення до життя.

   Народилася у родині дитина – на світ з’явилася нова людина. Всі люди схожі між собою і в той же час різні.

   Діана  – ти дівчинка, а Денис – …  Діана для своїх батьків – …, а Денис – …

   Яким повинен бути справжній хлопчик-син?

   Якою хочуть бачити свою доньку батьки?

   Сьогодні ви вкотре переступили шкільний поріг. Ви – третьокласники. Школа  – це другий дім. Саме тут  дізнаються багато цікавого?

    А чи всі діти у нашій державі мають право відвідувати школу? Які інші права мають діти?

  Дотримання  цих прав забезпечує держава – Україна. Ми її мешканці, громадяни.

 

 

П’ЯТА СТОРІНКА – ПІДСУМКОВА

 Вчитель. Робота нашого усного журналу добігла до кінця. Перевірю, наскільки ви були уважні.

  • Дібрати до слова Батьківщина слова-синоніми:

Батьківщина – це наша колиска.

Батьківщина – це …

  • Скласти «павутинку» до слова Україна ( слова відповідають на питання яка?)
  • Доповнити  вірш:

     Красивий, щедрий рідний край

     І мова наша – соловїна.

     Люби, шануй, оберігай

     Усе, що зветься …

Кожен з вас може зробити свій внесок у становлення і розвиток нашої держави, Київщини. Наполегливо вчитися, бути патріотом – це посильний дарунок рідній країні.

 Учень 9.                Люблю я в рідному краю

                               Пропахлі вітром колоски –

                               Таке чіпке безмежне поле,

                               І мамин хліб,   і ті стежки,

                               Якими вранці йду до школи.

                               І перші проліски в гаю,

                               І щедре сонечко в блакиті.

                               Люблю Вкраїну я свою:

                               Вона найкраща в цілім світі.            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Семиполківський НВК

 

 

 

 

 

 

РОЗРОБКА ПЕРШОГО УРОКУ

 

 

 

У МОЄМУ

СЕРЦІ – УКРАЇНА

 

 

 

                                Підготувала

                                                                                    класний керівник

                                                                       3-А класу

                                                                           Булат М. М.

 

 

 

 

Семиполки 2015

 

 

 

 

Завантаження...
docx
Додав(-ла)
Булат Марина
Додано
20 січня 2019
Переглядів
691
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку