Україна в Другій світовій війні

Про матеріал
Презентація. Україна в Другій світовій війні. розповісти учням про Україну у Другій світовій війні, ознайомити з найважливішими подіями та найвідомішими історичними діячами Другої світової війни; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичною картою, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати патріотичні почуття та почуття гордості за співвітчизників, які захищали свою Батьківщину.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Україна у Другій світовій війні

Номер слайду 2

Мета: розповісти учням про Україну у Другій світовій війні, ознайомити з найважливішими подіями та найвідомішими історичними діячами Другої світової війни; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички роботи з історичною картою, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати патріотичні почуття та почуття гордості за співвітчизників, які захищали свою Батьківщину.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

листопад 1917 р.13 листопада 1918 р.22 січня 1919 р.1920-ті рр.1932 – 1933 рр.29 квітня 1918р. А примусове створення колгоспів. Б Голодомор. В захоплення влади П. Скоропадським. Г створення ЗУНРД проголошення Акта злуки. Е створення УНРУстановіть відповідність між датою та подією

Номер слайду 5

Розшифруйте слова: УНР – ___________________________________________УРСР – __________________________________________СРСР – _______________________________ ____________________________________Українська народна республіка. Українська Радянська Соціалістична Республіка. Союз Радянських Соціалістичних Республік

Номер слайду 6

Виберіть із переліку ті слова, що стосуються історії України 20-30-х років 20 ст. Усно витлумачте їх. Генеральний Секретаріат; Гетьманат П. Скоропадського; Голодомор; Репресії Колгосп; Розкуркулення; Українська Народна Республіка; Центральна рада.

Номер слайду 7

Мій перший вірш написаний в окопі,На тій сипкій од вибухів стіні,Коли згубило зорі в гороскопіМоє дитинство, вбите на війні. Лилась пожежі вулканічна лава. Горіла хата. Ніч здавалась днем.І захлиналась наша переправа. Через Дніпро – водою і вогнем.… а я писала мало не осколкомвеликі букви, щойно з букваря, -той перший віршик, притулившись скраю,щоб присвітила поночі війна. Який він був, я вже не пам’ятаю. Снаряд упав – осипалась стіна.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

В ХХст. людство пережило дві світові війни:1914 -1918рр. - І світова війна (брали участь 38 країн)В Україні відбувається революція1917 -1921рр.

Номер слайду 10

з 1 вересня 1939 – по 2 вересня 1945 тривала. Друга світова війна( в ній брали участь понад 60 країн)

Номер слайду 11

Адольф Гітлер. Йосип Сталін. Передувала війні таємна угода керівників нацистської Німеччини Адольфа Гітлера та Радянського Союзу Йосипа Сталіна, які прагнули володарювати у світі. ПАКТ МОЛОТОВА - РІБЕНТРОПА

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Заповніть пропуски в таблиці, використовуючи інформацію карти. Назви українських земель. Держава, у складі якої вони перебували. Волинь, Галичина. Румунія. Закарпаття

Номер слайду 14

22 червня 1941 р. Німеччина без оголошення війни та жодного попередження напала на Радянський союз. Німецько-Радянська війна

Номер слайду 15

Українські землі стали безпосереднім полем бою. Криваві бої, які тут точилися, призводили до жахливих руйнувань та смертей мільйонів людей. Збройні сили СРСР (Червона армія) виявляли мужність, сміливість та відвагу, але змушені були відступати.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Оборона Києва11 липня – 19 вересня1941 року

Номер слайду 18

Через рік територія України була повністю окупована німецькими військами. Окупація – тимчасове загарбання однією державою території іншої держави.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

«НОВИЙ ПОРЯДОК»Україна для Німеччини постачальник продовольства та сировини. Окупанти закатували близько 5 млн.людей Вивозили до Німеччини юнаків та дівчат (2,4 млн.)

Номер слайду 21

Нагрудний знак «Ost», який мали обов’язково носити українські громадяни, вивезені на примусові роботи до Німеччини. Слово «остарбайтер» у перекладі з німецької означає «робітник зі Сходу».

Номер слайду 22

Вигнання з України німців відбулося з 1943-1944рр. На кінець 1944р. Вся територія України була звільнена . 6 листопада 1943 р. війська 1-го Українського флоту під командуванням генерала Миколи Ватутіна визволили Київ.

Номер слайду 23

РУХ ОПОРУУкраїнська повстанська армія (УПА)14 жовтня 1942р. Партизани – спільна назва учасників недержавних військових об’єднань.

Номер слайду 24

У лісах Сумщини та Чернігівщини діяли сотні партизанських загонів та партизанські з’єднання під командуванням Сидора Ковпака та Олексія Федорова.

Номер слайду 25

Уже 28 жовтня 1944 р. вся територія сучасної України була звільнена від гітлерівських військ.

Номер слайду 26

Днем, коли схиляють голови перед визволителями, є 9 травня – День Перемоги.

Номер слайду 27

Домашнє завдання. Опрацювати § 19 підручника. Опрацювати завдання вкінці параграфа. Намалювати листівку-подяку для ветерана

pptx
До підручника
Історія України (Вступ до історії) 5 клас (Власов В.С.)
Додано
31 березня 2020
Переглядів
2047
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку