14 жовтня – День Пресвятої Богородиці, День Козацтва та День захисника України. Як склалося що в цей день сплелися воєдино три свята?
Номер слайду 3
Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Зображували її й на хоругвах, під якими козаки виступали в походи. Перед кожним походом навколішки ставали на молитву до Пресвятої Богородиці - "Під Твою милість прибігаємо".
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.
Номер слайду 6
Щасливо повернувшись із походу, поспішали до Неї зі щирою подякою. У часи всенародного лихоліття Її свята ікона знаходилася у кожній українській хаті.
Номер слайду 7
Отже свято Покрови Божої Матері по праву можна вважати – Днем українського козацтва!
Номер слайду 8
У ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія (УПА). Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано 14 жовтня – Свято Покрови.
Номер слайду 9
Починаємо!
Номер слайду 10
«Козак – хвалькуватий гультяй чи відважний лицар?»
Номер слайду 11
«______________________________» назва команди (використовувати традиційні козацькі назви)_________________________________________________________________пора,_________________________________________________________________гра,_________________________________________________________________вправно,_________________________________________________________________славно!
Це прислів'я говорить про те, що є їжею козаків Хліб та вода – то козацька їда. Це прислів'я говорить про те, що є долею козака. Степ та воля – то козацька доля. Це прислів'я говорить про козацьку дружбу. Сам погибай, а брата виручай. Це прислів'я говорить про шкідливу звичку козаків. Козацька люлька добра думка
Номер слайду 31
Номер слайду 32
Слава Україні!
Номер слайду 33
Сценарій для проведення гри: Тест козацтво. Конкурси