Українська мова. Практичне засвоєння і вдосконалення нормативної вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу.

Про матеріал
Закріплення навичок літературної вимови та написання слів із дзвінкими приголосними в кінці складу.
Перегляд файлу

Тема . Практичне  засвоєння  і вдосконалення нормативної вимови дзвінких  приголосних у кінці слова і складу.

Мета. Навчальна : закріплювати навички  літературної вимови та написання  слів із дзвінкими приголосними  в кінці в складу та слова, збагачувати словниковий запас  учнів. Розвивальна : розвивати спостережливість, усне мовлення, пам'ять, увагу.

Виховна:  виховувати інтерес до навчання.

Засоби навчання. Картки для індивідуальної роботи, для гри» Знайомимося по-новому, зображення лікарських рослин»

Тип уроку. Комбінований.

Перебіг уроку.

І. вступна частина.

1. Організація класу.

Вправа « Знайомство по-новому» Робота в парі.

Учитель роздає половинки малюнків  із зображенням тварин. Завдання: знайти пару. Потім учні працюють у парі : розказують про зображену тваринку, демонструють кілька рухів цієї тваринки: - Я …. І я вмію…

ІІ. Основна частина.

  1. Перевірка домашнього  завдання.
  2.  Актуалізація опорних знань
  • Словниковий вибірковий диктант.

Записати слова, в яких  останній  звук дзвінкий: рік, сніг, цар, мак,сич, дім, душ, дуб, дід.

Записати слова, перший звук у яких дзвінкий: джміль,вовк, ведмідь, лисиця, сова, шишкар, дрізд, черепаха.

  1. Мотивація навчальної діяльності .
  • Гра « Служба розшуку  слів із дзвінкими  приголосними»

Потрібно знайти слово  й додати  власний приклад.

Хом'як, куниця, горобець.( Дятел)

Який  перший звук у словах  горобець , дятел? (дзвінкий)

Чай, компот, борщ.( Галушки)

Жирафа, пелікан, лелека. ( Зебра)

Сироїжка, шампіньйон, малина. (Вишня)

Чайник, ґудзик, тарілка. ( Бісер)

Книжка, щоденник, булка.(Рогалик)

  1. Оголошення теми та завдання уроку.
  2. Сприймання й усвідомлення  учнями нового  матеріалу.

Виконання  мовно- логічної  вправи.

Учитель демонструє зображення  лікарських рослин, наприклад : материнка, волошка, ромашка, звіробій.

 

C:\Users\Ольга\Downloads\romashka-likarska-01-1.jpg C:\Users\Ольга\Downloads\xmaterinka-209x300.jpg.pagespeed.ic.5htpBqGrfB.jpg C:\Users\Ольга\Downloads\voloshka-synya-kvitka-dlya-zdorovya-01.jpg

Учні називають кожне слово.

  •          У назві якої лікарської  рослини  всі приголосні звуки дзвінкі.?( Звіробій)
  • Робота з текстом.
  • Прочитайте текст. Що вас здивувало? Що ви знаєте про цю рослину? Що хочете ще дізнатися?  Влітку на полях, луках, узлісся цвіте звіробій. Його яскраві жовті суцвіття приваблюють бджіл метеликів.

Якщо нерозкритий  бутон звіробою розтерти між пальцями, то виступить червоний сік. Восени  все  стебло  звіробою стає червоним.- Виконайте завдання на вибір.

  • Виписати слова з мякими приголосними звуками.
  • Виписати слова, у яких тільки тверді приголосні звуки.
  • Записати виделені слова, поділивши на склади для переносу усіма способами.
  • Робоа над загадкою.
  • Прочитайте та відгадайте загадку.

Вертольотики

Над водою вертольотики

Все літають взад- вперед.

І від легкого їх дотику

Не схитнеться очерет.

Що за дивні вертольотики-

Не гуркочуть, не гудуть

І самі себе, без льотчиків,

Понад озером ведуть. ( Бабки)

  •          З ким поетеса порівнює ветольотики? Що спільного у вертольотика і бабки?
  •          Спишіть одне речення.( на вибір)

6.Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

*  Виконання завдань  на картках .

Картка 1. Прочитати , виразно вимовляючи дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу . До перших слів  кожного рядка дібрати назви ознак. Записати словосполучення. Зразок. Зелений   біб.

Біб, степ, віз, вус.

Гриб, грип, гарбуз, ананас.

Дуб, стовп, хмиз, абрикос.

Зуб, суп, вяз, ри.

Хліб, короп, мороз, ліс.

Картка 2. Змінити слова за зразком. Прочитати слова парами, чітко вимовляючи дзвінкі приголосні  вдругому  слові кожної  пари.

Один- багато

Грибок- грибки

Дзьобик- ….

Льодок-…

Один- багато

Дуби – дуб

Ножі- ..

Зуби -…

Вози - …

Картка 3. Прочитати прислів'я і пояснити їх значення. Списати  одне прислів'я . ( на вибір). Підкреслити  словаз дзвінкими приголосними звуками в кінці складу.

До доброї криниці стежка утоптана. Щоб рибку їсти, треба у воду лізти.

  • Розгадування ребусів.
  •  

 

'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні  розшифровують  слова друг, гараж.

ІІІ.  Заключна частина. Домашнє завдання.

Інструктаж щодо домашнього завдання.

docx
Додав(-ла)
Супрунюк Ольга
Додано
4 грудня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку