Українська мова.Тема:"Правильно наголошую числівники"

Про матеріал
Дана розробка до вивчення теми:"Правильно наголошую і записую числівники" за підручником "Українська мова та читання" 3 клас Катерини Пономарьової і Любові Гайової.
Перегляд файлу

Тема уроку.

Правильно наголошую і записую числівники.

Мета уроку:

продовжити знайомство  учнів з числівником; вправляти у навичках  правильно наголошувати і записувати числівники; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.

Формування предметних компетентностей:

поглибити знання учнів про частину мови-числівник; вправляти у складанні  розповіді  за поданими запитаннями, вмінні утворювати числівники за поданою схемою.

Формування ключових компетентностей:

 вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.

Елементи інтеграції: Математика, Я досліджую світ,Літературне читання.

Тип уроку: комбінований .

Обладнання: карта України, Етимологічний словник,різнокольорові картки,інтерактивна дошка.

                                               Хід уроку.

І.Організація класу.

Лагідний дзвіночок   до уроку кличе,

Ми всміхнемось йому і швиденько в клас.

Нашу рідну мову будемо вивчати,

Бо без мови людство не може існувати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Метод « Асоціативний кущ».

Відгадайте загадку:

Розкаже  точно: котрий? скільки?

Бо шанувати факти звик.

Усім відомо: це …-

Наш хитромудрий  рахівник.(Числівник)

1.Проблемне запитання:

- Пригадайте правило,що таке числівник?

- Що він позначає?

- На які питання відповідає?

(Відповіді учнів)

2.Робота за підручником ст.105 вправа 1

3.Про яке місто розповідається у вправі?

4. Відшукайте на карті України місто Запоріжжя.

5. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми продовжимо правильно наголошувати і записувати числівники .

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Робота над завданням вправа 2.

- Спишіть виділену частину тексту.

- Числа запишіть словами.

- Підкресліть власні назви.

2.Робота з Етимологічним словником.

«Значення слова Дніпрогес» .

3.Презентація «Українські міста. Запоріжжя».

4.Творча робота в парах вправа 3.

 - Визначте довжину проспекту разом із греблею.

- Число запишіть словами.

5.Робота в групах

Об’єднайтеся у групи за обраними кольорами.

Виконайте завдання вправи 4 та 5.

  • Пригадайте і запишіть числівники з апострофом.
  • Складіть і запишіть речення з двома із записаних числівників.

 (Презентація відповідей).

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1.Творча робота в парах.  

Робота з Орфографічним словником .

- Разом із сусідом /сусідкою за партою позмагайтеся,хто більше знайде числівники,які закінчуються на –надцять.

- Запишіть свої слова та поставте наголос.

(Презентація відповідей)

2.Самостійна робота вправа 7.

(Взаємоперевірка)

3.Презентація «Цікаві факти про Запоріжжя»

4.Усне виконання вправи 8.

V. Підсумок  уроку. Рефлексія.

1.Що нового ви дізналися на уроці?

2.Що таке Дніпрогес?

3.Як називається найбільший острів на Дніпрі?

  VІ. Домашнє завдання.

Вправа 10,ст.106.

 

 

    

 

 

 

                                    

                                   

docx
Додано
15 лютого 2022
Переглядів
1979
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку