Тема уроку. Закріплення вимови звуків ,Складання речень.
Мета уроку. Повторити і закріпити знання учнів про приголосні звуки та позначення їх на письмі відповідними буквами.
Розвивати зв'язне мовлення, образну пам'ять і образне мислення учнів,
вміння розрізняти приголосні звуки за їх артикуляційними
властивостями та за характером звучання.
Виховувати любов до рідного краю, повагу до традицій українського народу, бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
Орг. момент
Всі встигли зробити вранці зарядку і підготувати свій організм до праці Всіх розбудило сонечко?
Фізкультхвилинка « Сонечко»
- Прокинувшись уранці ,усміхнись сонечку і всьому рідному на землі!
Поверніться до сусіда і подаруйте йому посмішку.
Назвіть слова ,які починаються на букву У (уранці ,усміхнись)
Каліграфічна хвилинка
Уу
Ук моє улюблене слово українська ,бо я пишаюся нашою мовою.
Ур моє улюблене слово урок ми дізнаємося багато нового і цікавого.
Уч моє улюблене слово учитися я прагну до знань
Назва нашої рідної землі?
Рідну землю де живем Україною зовем (П.Воронько)
Фонетичний розбір слова Україна
Слово Україна пишемо з великої літери ,бо це назва нашої країни. .
Ук-ра-ї-на-7б 8 зв
В якому царстві живуть наші букви?
Давайте утворимо форми цього слова:
Україна,України ,Україною.(форма слова де змінюється тільки закінчення)
Назви приголосний ,який завжди м'який?
Спробуємо дібрати слова . які мають спільну частину :
Україна, українка українська.
Спільна частина в словах називається корінь . Повторимо
Такі слова називають спільнокореневими. Повторимо
Як дізнатися скільки складів у слові?
Утворіть словосполучення зі словом українська
Українська пісня ,рушник нація ,держава.
Давайте доберемо синоніми до слова Україна
Вітчизна ,Батьківщина - це словникові слова написання яких треба запам'ятати.
Давайте повторимо словникові слова ,які ми вивчили .
Пам'ятаємо, що з дошки ми не списуємо, а тільки перевіряємо!
Лелека, абетка, земля ,герой.
В якому слові зустрічається орфограма, яку ми вивчали на попередніх уроках.
Земля :Ненаголошені е ,и в словах.
Як перевірити написання слів?
Треба змінити слово ,щоб ненаголошений склад став наголошеним
Земля-землі
Скільки років з народження Шевченка ?
Що заповів нам Шевченко?
Боже Великий ,Єдиний !
Нам Україну храни !
Що треба робити ,щоб зберегти державу ?
Наполегливо вчитися!
А що потрібно для навчання? )
Дл. уч.нн. п.тр.бн. ум.нн. й. т.рпін.я.
Зараз перейдемо до роботи з нашим помічником.
Як називається наш помічник -підручник?
Хто автор?Мар'яна Захарійчук
Нас очікує важлива робота ,тож треба підготувати руки і пальці
Фізкультхвилинка Соку
Над яким розділом ми працюємо? «Звуки і букви»
На сьогоднішньому уроці ми більше дізнаємось багато нового про приголосні звуки . Але спочатку пригадаємо букви ,що позначають голосні звуки.
Чи це так перевіримо на форзаці.
Скільки їх в мові 10 ,а звуків 6.
Вправа 1
Прочитаємо цей вірш , перевіримо хто краще читає ( по рядах )
Назвіть підкреслені слова ,кажучи кількість букв та звуків
Борщ( 4 б,5 зв) січуть ( 6 б,5 зв)
Розбір слова .
Кладуть з поясненням
Так що кладуть у борщ зайці?
Складання речення
Що таке речення?
Вправа 2 (з коментуванням біля дошки)
Складіть речення зі слів
Лелека стоїть на одній нозі.
Підмет і присудок,Яке це речення( просте)
Вправа З
Текст прочитає дівчинка ,яка тільки нещодавно прибула до нашого класу ,але показала свої комунікабельність знання та вміння
Читання з розбором слів
Запам’ятайте!
Дієслова на -ть, -ться пишуться з м’яким знаком.
Фізкульхвилинка
Самостійна робота
Зробіть фонетичний розбір слова джемі
Підсумок уроку,
Які бувають звуки ?
Звуки нашу мову роблять мелодійною ,чарівною
Тому наша мова відповідь
Цей вислів і багато інших ви можете прочитати на форзаці нашої книги. Зберегли свої знання ,не втрачали, те, чого навчилися, те, що вмієте.
Багато дітей відповідали і показали свої знання ,і заслуговують на гарну оцінку.
Даніїл ,як ти оцінюєш свою роботу на уроці?
Яку оцінку ми можемо поставити за роботу
Домашня робота стор 28 правила