ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ №
4 КЛАС
Дата проведення:
Тема уроку: „Unser Klassenzimmer“
Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.
Цілі уроку:
Практичні:
1) Навчити використовувати на практиці засвоєний лексичний матеріал.
2) Навчити учнів усного монологічного мовлення за темою.
3) Навчити працювати з текстом.
Освітня:
1) Розширити знання учнів про класну кімнату.
Розвивальна:
1) Розвивати навички усного монологічного мовлення.
Виховні:
1) Виховувати в учнів поважне ставлення до класної кімнати.
2) Виховувати в учнів толерантність під час усних відповідей у монологічній формі.
Обладнання: Сотникова С. І. Німецька мова: підруч. для 4 класу загальноосвіт. навч. закл. / С. І. Сотникова, Г. В. Гоголєва. – Х.: Вид-во „Ранок“, 2015. – 240 с.: іл., робочий зошит, дошка.
Змістовна лінія: громадянська відповідальність.
Схематичний план уроку
1. |
Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. |
3 хв. |
2. |
Перевірка домашнього завдання.
|
8 хв. |
3. |
Мовленнєва зарядка. |
3 хв. |
4. |
Тренування лексичного матеріалу.
|
8 хв. |
5. |
Робота з текстом.
|
7 хв. |
6. |
Розвиток усного монологічного мовлення учнів.
|
8 хв. |
7. |
Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. |
3 хв. |
ХІД УРОКУ
Етап 1. Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. Прийом: Бесіда вчителя з класом. |
L.: Steht alle auf! Sch.: Wir stehen auf. L.: Guten Morgen / Tag, Schüler! Sch.: Guten Morgen / Tag, Lehrerin! L.: Setzt euch, bitte. Sch.: Wir setzen uns. L.: Das Thema unserer Stunde heißt „Unser Klassenzimmer“ – „Наша класна кімната“. Heute wiederholen wir die Vokabeln zum Thema „Klassenzimmer“, beschreiben Bilder, lesen einen Text und vergleichen die Klassenzimmer. Los an die Arbeit! |
||
Етап 2. Перевірка домашнього завдання. Прийом: Фронтальне опитування учнів. |
L.: Prüfen wir die Hausaufgabe. Für heute hattet ihr Übung 6, Seite 122. … , lies die Aufgabestellung. Sch.: Schreib den Text aus Übung 4 richtig ins Heft. Lösung:
(Вчитель викликає декілька учнів, котрі зачитують текст). |
||
Етап 3. Мовленнєва зарядка. Прийом: Групова робота вчителя з класом. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf. Übung 1, Seite 123. Hört zu und sprecht nach.
(Вчитель зачитує речення, учні повторюють за ним). |
||
Етап 4. Тренування лексичного матеріалу. Прийом: Монологічні висловлювання учнів. |
L.: Wiederholen wir die Vokabeln. Übung 2, Seite 123. Beschreibt die Bilder.
Lösung: Auf Bild 2 ist eine Tafel. Sie ist grün. Auf Bild 3 ist eine Tür. Sie ist blau. Auf Bild 4 ist ein Schrank. Er ist braun. Auf Bild 5 sind ein Tisch und ein Stuhl. Der Tisch ist schwarz, der Stuhl ist gelb. Auf Bild 6 ist ein Fenster. Es ist groß. (Учні по черзі описують зображення). |
||
Етап 5. Робота з текстом-описом. Прийом: Читання та переклад тексту. |
L.: Arbeiten wir mit einem Text! Übung 3a, Seite 124. Lest den Text und findet das dazu passende Bild.
Lösung: Bild 2. (Учні читають текст, знаходять відповідний малюнок, за необхідністю вибірково перекладаються речення). |
||
Етап 6. Розвиток усного монологічного мовлення учнів. Прийом: Усні монологічні висловлювання учнів, робота у зошитах. |
L.: Jetzt arbeiten wir mit den Fotos. Übung 4, Seite 125 – vergleicht die Klassenzimmer auf den Fotos.
|
||
Етап 7. Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. Прийом: Бесіда вчителя з класом. |
L.: Die Stunde ist zu Ende. Ihr habt heute besser / gut / nicht schlecht gearbeitet. Macht eure Tagebücher auf und schreibt die Hausaufgabe: Übung 6, Seite 125 – schreibt Max einen Antwortbrief, wiederholt die Vokabeln zum Thema „Schulsachen“. Ihr seid frei. Auf Wiedersehen. Sch.: Auf Wiedersehen. |