Дзвонить дзвоник, не стихає,Школярів усіх скликає:«Гей, до класу поспішайте,На місця свої сідайте!»
Номер слайду 2
Пригадай!04.12.2023 Закінчи речення:1. Речення виражає…2. Речення складається з…3. В усному мовленні в кінці кожного речення роблять…4. Перше слово в реченні пишеться…5. У кінці речення можуть стояти…6. Слова у реченні пишемо…7. За інтонацією речення поділяються на…8. За метою висловлювання речення бувають…9. Як називаються головні члени речення10. Слово складається з…11. Наведіть приклади спільнокореневих слів12. В слові проростала визнач…
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Уривок з вірша Юліана Тувіма “Паротяг”. Правопис ненаголошених [е] та [и]
Номер слайду 5
04.12.2023 па ро тяг паротяг. Паротяг перевозить людей. Спиши,підкресли головні члени речення. Слово «перевозить» розбери за будовою
Номер слайду 6
Ст.106 впр.1 На кожну літеру абетки спробуйте дібрати назву того, що може рухатися.
Номер слайду 7
Юліа́н Ту́вім (13 вересня 1894, Лодзь — †27 грудня 1953, Закопане) — польський поет, перекладач і мовознавець. Юліан Тувім — найвизначніший автор першої декади міжвоєнного двадцятиліття. Народився в Лодзі в небагатій сполонізованій єврейській міщанський родині. В юності захоплювався хімією, філателією, астрономією, з 1909 почав цікавитися лінгвістикою; цікавився мовами тунгусів, папуасів, африканських народів, австралійських племен, китайською, есперанто тощо. Навчався в російській гімназії Лодзя. Ще з дитинства був знайомий із найкращими зразками польської літератури, адже його мати походила з родини, яка дуже поважала та була закохана у польську культуру.1916 р. навчався у Варшавському університеті на юридичному (два семестри) та філософському факультетах.1949 р. університет у Лодзі присвоїв Тувіму звання доктора honoris causa. Лауреат Державної премії ПНР 1951 року. Помер у Закопаному, похований у Варшаві.
Номер слайду 8
Додаткова інформація. Паротяг чи поїзд?Паровоз́ або паротяѓ — локомотив, що використовує парову машину як двигун. Перший такий локомотив збудував Річард Тревітік у 1804 році. Пóтяг, також пóїзд — сформований і зчеплений склад вагонів з одним або декількома локомотивами чи моторними вагонами
04.12.2023 СьогодніРобота з чистомовкою. Додай слово, котрого бракує. Жу-жу-жу, жу-жу-жу – я із сонечком…Шу-шу-шу,шу-шу-шу – з вітерцем …Иь-ить-ить,ить-ить-ить- ждміль над …Лі-лі-лі,лі-лі-лі – українці ми малі …
Ст.107 впр. 3 Які звуки ви почули на початку вірша? Що в цей час відбувається з паротягом?Який звук пролунав, перш ніж паротяг почав їхати?Як поет передав звучання руху потяга? Прочитайте рядочки вголос і проплескайте ритм.
Номер слайду 21
Ст. 107 впр. 4 Прочитай слова …. Чи всі голосні звучать в них чітко?
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Ст.107. впр.5 Запиши слова з попереднього завдання.
Номер слайду 24
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Впр.2 ст.106-107:виразно читати. Виписати з вірша слова з голосними е та и в корені слова, поставити наголос Дод . намалювати ілюстрацію до вірша
Номер слайду 25
Рефлексія. Вправа «Веселка»Я не міг, не хотів це робити. Я це робив, але не вдалося. Я це робив із допомогою. Я це робив, хоча були помилки. Я це робив, але не відразу. Я це зробив. Це було дуже просто!
Номер слайду 26
Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего.04.12.2023 СьогодніУ мене все вийшло. Було важко. Нічого не зрозумів