Математичний урок-гра(2 клас)
Тема: Розв’язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 4.
Мета: працювати над засвоєнням таблиці ділення на 4, вдосконалювати обчислювальні навички,вміння складати та розв’язувати задачі;закріплювати вміння розпізнавати геометричні фігури; розвивати пам'ять та мислення учнів; виховувати уважність.
Обладнання: картки для роботи в парах,картки для гри «Прикрась дерево»,таблиці «Склади задачу»,картки для роботи в групах.
ХІД УРОКУ
1.Організація класу.
2.Повторення вивченого.
а)Каліграфічна хвилинка
- Яке сьогодні число? (10)
- Запишіть один рядочок число 1.
- Який зараз місяць? (четвертий)
- Запишіть число 4.
б)Розумова розминка
- Як називаються числа при додаванні?
- Знайдіть суму чисел 15 і 24.
- Якою дією знайти різницю?
- Знайдіть різницю чисел 50 і 25.
- Як називаються числа при множенні?
-Я називаються числа при діленні?
- Якою дією знаходити добуток?
- Знайдіть добуток чисел 4 і 8.
- Якою дією знайти частку?
- Знайдіть частку чисел 36 і 4.
в)Гра « Прикрась дерево»
(На дошці зображено макет дерева. На гілках-кружечки і листочки з числами.
Завдання: прикріпити на місця «яблучка» і «листочки» з відповідними прикладами)
3.Робота по темі уроку
- Сьогодні ми закріплюємо вивчені таблиц і і вміння використовувати ці знання при розв’язуванні прикладів і задач.
а)Робота в парах: 1)поставити, де потрібно,дужки, розв’ язати приклади:
1)24:4+7=
14+14:4=
16:4∙ 3=
42-30:4=
2)4∙ 8-15=
13+11:4=
2 ∙ 8:4=
39-15:4=
3)4∙ 9+13=
3∙8:4=
10+18:4=
34-14:4=
2)порівняти вирази
4∙ 5* 3∙ 5
24:4* 2∙ 3
3∙ 3* 36:4
12:4*4∙ 4
4∙ 5*2∙ 5
20:4*15:3
3∙ 4*4∙ 6
32:4*4∙2
4∙ 7*4∙ 2
28:4*14:2
8:4*18:3
24:4*4∙8
4.Фізкультхвилинка
б)Гра « Хто швидше?» (розв’язати цікаві задачі)
-Є сім братів і в кожного-одна сестра. Скільки всього сестер?(одна)
- Скільки лапок у чотирьох кішок? (16).
- Геометрична фігура без кутів та сторін.(коло,пряма лінія)
- Скільки горошин увійде в одну склянку?(горошини не ходять)
- Якщо о 12 годині дня іде дощ,то чи можна очікувати через 12 годин на сонячну погоду?(ні, адже буде ніч)
- Як бабусі розділити сім картоплин між п’ятьома внуками? (зварити пюре)
в)Скласти задачу за малюнком
(розв’язання записати у зошит)
г)Розв’язати задачу за коротким записом
д)Робота з підручником
- робота над задачею № 830(розв’язати задачу,побудувати квадрат у зошит)
е) Робота в групах: порахувати квадрати(завдання на картках)
4.Підсумок уроку. Домашнє завдання.