Урок - казка. Таблиця ділення на 6. Задачі на спосіб зведення доодиниці.

Про матеріал

Розробка уроку-казки "Таблиця ділення на 6" Кожен герой казки принесе цікаве інтерактивне завдання та познайомить з таблицею ділення на 6. Під час уроку використовується відеоматеріал.

Перегляд файлу

2 клас                                            Математика                                        Дата 16.03.2018

Тема. Таблиця ділення на 6. Задачі на спосіб зведення до одиниці. Складання задач за схемою.

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 6; формувати вміння розв'язувати задачі і приклади, що включають ділення на 6; удосконалювати навички творчої роботи над задачею; розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.

Обладнання. Казкові герої казки «Колобок»; числа.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Девіз уроку:  «Математику тому вивчати слід, що вона розум до ладу

                              приводить».

Як ви розумієте ці слова? (на уроках математики розв’язуємо задачі, приклади, рівняння,  працюємо з виразами. Щоб правильно виконувати ці нелегкі завдання, потрібно думати, тобто розум до ладу приводити).

Спланувати роботу на уроці допоможуть герої відомої казки. 

                  Відгадайте якої.

    Я – клубочок не простий.

    Я – клубочок чарівний.

    Я тобі допоможу

    І дорогу покажу.

    Я від діда утік.

    Ти тепер за мною йди

    й завдання свої знайди.

 То яка це казка? (відповідь дітей)

      - Спланувати роботу на уроці допоможуть герої улюбленої казки.

            (На дошці малюнки казкових героїв).

    План роботи на уроці.

 1. Колобок – підготував усний рахунок.

 2. Зайчик – хвилинку каліграфії та математичний диктант.

 3. Вовк – таблицю множення на 6.

 4. Ведмідь – роботу в групі.

 5. Лисичка – задачі.

 6. Дід та баба – самостійну роботу.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого.

 1. Усний рахунок.

    а) Кожне з чисел 6, 7, 8 збільш у 6 разів.

    б) Числа 12, 16, 24 зменш у 4 рази.

 2. Записаний на дошці вираз прочитайте різними способами.(учні працюють біля дошки)

      6 ∙ 3 = 18

   - Скласти приклади на ділення.

        (18 : 3 = 6;  18 : 6 = 3)

3.Хвилинка каліграфії

— Випишіть з ряду чисел тільки ті, що є відповідями таблиці множення на 6.

8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56.

 4. Математичний диктант.

 - Записати лише відповіді.

 - Знайдіть добуток чисел 4 і 6; 4 і 5; 6 і 5.

 - 4 збільшити у 4 рази;  12 зменш у 3 рази;  15 зменш у 5 разів;                                

    знайти частку чисел 24 і 4.

    (перевірка за записом на дошці: 24, 20, 30, 16, 4, 3, 6).

 - Назвати числа в порядку зростання та спадання.

Ми виконали завдання, які для нас підготували колобок і зайчик.

    - Тепер попрацюємо в групах.

    - Пригадайте правила роботи в групі.

 4. Робота в групі.

    Кожна група одержує набір карток. Знайти пари карток вирази на яких мають однакові значення.

   1 група                             2 група                                

     3 ∙ 6                                   12 : 3                                     

     4 ∙ 4                                   24 : 4                                    

     2 ∙ 8                                   12 : 2                                    

     2 ∙ 9                                   2 ∙ 2                                      

 (Діти знаходять вирази, що мають однакові значення)

ІІІ. Оголошення теми уроку (відео)

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Постановка і розв’язування  навчальної проблеми.

    1. Робота в групі.

 - Порадитися і з ряду чисел записаних на дошці виписати ті, що діляться на 6.

       12,  24,  35,  42,  56,  18,  30,  39,  48,  36,  22,  54.

  (Діти фломастерами на аркушах виконують завдання і доводять чому саме ці числа виписали).

 Кому важко було виконувати завдання?

    - Чому?

    - Отже, нам потрібно скласти таблицю ділення на 6.

    - Подумайте, що ж для цього потрібно зробити.

 (Так, пригадати таблицю множення на 6).

    2. Гра «Мовчанка» (в групах біля дошки)

 (Учні відновлюють розсипану таблицю множення числа 6).

3. Повторення відео пісеньки про таблицю множення на 6

 4. Складання таблиці ділення на 6.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

    1. Робота з підручником.

 № 803  с. 130

 - Розв’язати рівняння:

 x ∙ 6 = 12             30 : x = 6               x : 6 = 8

  (Робота в парі, взаємодопомога, взаємоперевірка).

    2. Творча робота над задачею.

 а) Задача № 804.

    Прочитати задачу, пояснити кожне число. Скласти короткий запис задачі.

 6 кн. – 30 грн.

 1 кн. - ? грн..

    - Чи можемо дати відповідь на питання задачі? Чому?

    - Якою дією розв’яжемо задачу? Чому?

    - Скласти обернену задачу.

 б) Задача № 805.

    Доповнити задачу числами.

пензлів -  грн.

 

 1 пензлик - ?

 (Діти пропонують числа, доводять правильність своєї думки).

 в) Задача № 806.

    Скласти задачу за схемою.

        

          :     =     см.

 

 (В усіх задачах діти добирають числа використовуючи таблицю ділення і множення числа 6).

 

 

 

V. Узагальнення й систематизація знань учнів.

1. Розв'язування прикладів з коментуванням

C:\Users\Света\Downloads\image092.jpg

2. Робота над задачами

1) Теслярі розпиляли колоду завдовжки 12 м на 6 однакових частин.

Яка довжина кожної частини? (12 : 6 = 2)

Скільки розпилювань зроблено? (5)

2) Учень вирізав з паперу 4 квадрати, 6 кругів, а трикутників — у 3 рази більше, ніж кругів. Скільки всього многокутників вирізав учень?

 

 VІ. Підведення підсумків. Рефлексія.

    Метод «Незакінчене речення».

 На уроці повторили…

          склали…

          закріпили…

 VІІ. Оцінювання. Цінування.

VІІІ.  Домашнє завдання.

     № 807, 808 або завдання в зошиті.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 березня 2018
Переглядів
3794
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку