Тетіївський ліцей №4
Тетіївської міської ради
Київської області
Урок – розслідування
«Слідство ведуть знавці»
Погода. Прогноз погоди
Я досліджую світ 4 клас
Урок підготувала
учителька початкових класів
Омельчук О. П.
Тема. Погода. Прогноз погоди
Мета: продовжувати формувати уявлення про погоду, чинники, від яких вона залежить, прогноз погоди та його значення в діяльності людини;
розвивати мислення, уміння аналізувати, робити висновки, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
виховувати бажання вивчати навколишній світ.
Обладнання: презентація, конверти із завданнями для роботи в групах.
Хід уроку
І. Організація класу
Емоційне налаштування
Ось знову лунає дзвінок,
Запрошує всіх на урок.
Будемо дружно ми працювати,
розслідувати та міркувати.
Сьогодні у нас незвичний урок – «Урок- розслідування. Слідство ведуть знавці». Ви будете моїми помічниками у розслідуванні. Назвіть головні якості, які повинні мати детективи.(Бути допитливими, уважними, зосередженим.)
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
Вправа «Мікрофон»
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Потрібно розслідувати: що таке погода і прогноз погоди.
Що будемо робити: визначати чинники, від яких залежить погода, аналізувати яке значення прогноз погоди має для діяльності людини.
Що це нам дасть: викличе бажання спостерігати за навколишнім світом, вчитися самостійно прогнозувати погоду, використовуючи народні прикмети.
ІV. Робота над новим матеріалом.
А м с е а
т о ф р
Атмосфера - це товста повітряна оболонка, якою вкрита наша планета.
анСт ньонижго руша моатрисфе в нійда цемістівос в нийпев час – ец гопода.
(Стан нижнього шару атмосфери в даній місцевості в певний час – це погода.)
(Погода може бути сонячною, або хмарною, вітряною чи безвітряною, дощовою, або сухою, теплою чи холодною.)
_____________ нагріває земну поверхню. Що вище Сонце на небосхилі, то ____________ тепла потрапляє на земну поверхню і температура повітря ________________ . Сонце найвище піднімається на небосхилі ______________ , тому цієї пори року спостерігають найвищі температури. Сонце піднімається на небосхилі найнижче ________________ , тому дуже холодно.
Довідка: Сонце, більше, вища, влітку, взимку.
- Дізнатися якнайбільше і розповісти :
1 група: - про вітер;
2 група: - про хмарність;
3 група: - про опади;
4 група: - про прогноз погоди.
(Звіт груп про виконане завдання)
Учні читають народні прикмети про передбачення погоди, які підготували вдома.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Звіт про виконану роботу.
Наша справа розкрита. Ми з вами розслідували справу і зібрали дуже багато інформації про погоду. Узагальнимо факти, які ми отримали в результаті розслідування:
- Що таке погода?
- Які основні її чинники?
- Якою може бути погода?
- Опишіть яка погода сьогодні.
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Кубування»( на гранях запитання):
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що було цікаво?
- Що було складно?
- Хто був на уроці найактивніший?
- Що найбільше сподобалося?
- Що тепер ви вмієте?