Технологічна карта дистанційного уроку - семінару
вчителя біології
Комунального закладу освіти
Середня загальноосвітня школа №80 Дніпровської міської ради
Черняховської Ангеліни Олександрівни
Тема уроку: Збалансоване та здорове харчування
Клас: 8
Цілі:
Формування ключових компетентностей:
саморозвитку й самоосвіти – спостерігати і пояснювати явища, створення і розв’язання проблемних ситуацій, формувати вміння порівнювати, аналізувати, встановлювати взаємозв’язки, узагальнювати та формувати висновки, складати схеми;
інформаційної –відпрацювання спеціальних умінь роботи з додатковими джерелами, орієнтуватися в ключових проблемах сучасного життя, умінь правильно відбирати інформацію, робити висновки й узагальнення;
соціально-трудової – вміння, спираючись на отримані знання, самостійно працювати, розвивати гнучкість отриманих знань; навчити вирішувати проблеми, які пов’язані з реалізацією певних соціальних ролей: громадянина, споживача, пацієнта, члена родини тощо;
комунікативної – вміння працювати в групі, навчити вирішувати проблеми, які є спільними для різних видів професійної діяльності: комунікативні, пошуку та аналізу інформації, організації сумісної діяльності тощо;
Формування предметних компетентностей:
продовжити знайомити учнів з процесами життєдіяльності людини, травленням;
сформувати знання про основні складники харчових продуктів та їх значення;
дати поняття збалансоване/раціональне харчування, розлади харчування, хвороби, пов’язані з ним;
розкрити основні принципи збалансованого харчування;
розвивати уміння спостерігати та порівнювати біологічні явища, процеси у живих організмах, людському тілі;
уміння спостерігати, встановлювати зв’язки, робити висновки, прогнозувати, використовувати знання на практиці.
розвивати логічне мислення, мову, пам’ять, увагу;
виховувати відповідальне та бережливе ставлення до власного організму, оточуючих людей, виховувати здоров’язбережувальні навички;
вміння визначати та вирішувати проблеми, інтерес до предмету, навчити вирішувати проблеми професійного вибору - підготовка до подальшого навчання.
Тип уроку: узагальнення знань, семінар.
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі GoogleMeet.
Обладнання: ноутбук з доступом до мережі Інтернет, інструкційні карти, ілюстрації до уроку, віртуальна дошка Miro.
Інформаційні навчальні матеріали: персональні друковані зошити-підручники, комп’ютерні навчальні системи Google Classroom, ілюстрації вчителя, відеоматеріали, особисті доповіді.
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі GoogleMeet, чат, обмін приватними повідомленнями, веб-сервіс «Google Classroom».
Організація спільної діяльності учнів у шкільному середовищі: відеоконференція, чат в GoogleMeet, робота в групах.
Глосарій з теми дистанційного уроку:
Раціональне харчування, обмін речовин, харчові потреби, харчові витрати, вітаміни.
Список літератури й Інтернет-ресурсів:
- навчальна програма за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» згідно наказу № 734 від 29 червня 2021 року "Про проведення експерименту за темою «Створення й упровадження моделі національного освітнього технопарку з підвищення якості дошкільної та загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» на червень 2021 - грудень 2030 роки"
Режим перегляду: https://docs.google.com/document/d/1HYe4UGFqbhWnYb0PR1qK_OnlaYN4aFOQ/edit?usp= sharing&ouid=109853938918499149737&rtpof=true&sd=true
- Додатковий підручник Біологія: підручник для 8-го кл., Базанова Т.І., Павіченко Ю.В., Кузнецова Ю.О., Київ, "Літера ЛТД", 2016 рік.
Режим перегляду: https://shkola.in.ua/905-biolohiia-8-klas-bazanova-2016.html
- наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2018 №1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»;
- лист Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 №1/9 – 430 « Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році»;
№ з/п |
Етап уроку |
Хід уроку |
Додаткові матеріали до уроку, електронні освітні ресурси |
І |
Організація класу |
1. Привітання, ознайомлення учасників із метою, завданнями і процедурами роботи на семінарі. 2.Повторення правил роботи в «GoogleClassroom»
3.З'ясування очікувань. Створення сприятливої психологічної атмосфери. |
- відкриття, привітання, налаштування на позитивний настрій.
-інструкція щодо роботи в «GoogleClassroom»; -посилання на інструкцію в Google Classroom https://youtu.be/0W5h1o8vWUA . Вправа «Знаємо Хочемо дізнатись Дізнались» |
ІІ |
Актуалізація опорних знань учнів |
1. Перевірка домашнього завдання.
|
- зошит-підручник; - віртуальна дошка Miro https://miro.com/app/board/uXjVOX6KZmw=/?share_link_id=426463395918
|
ІІІ |
Повідомлення теми, мети й завдань уроку |
1. Визначення теми уроку. 2. Оголошення мети й завдань уроку. |
-презентація мети і завдань семінару. - віртуальна дошка Miro; - зошит - підручник. |
ІV |
Мотивація навчальної діяльності |
1.Робота на малюнком-схемою. 2. Розминка - робота з картками (повторення знань про поживні речивини та харчові прдукти). 3.Проблемне питання «Що може статись із здоров’ям, якщо неправильно харчуватись?» |
- віртуальна дошка Miro; - зошит – підручник. -- картки https://learningapps.org/view5860166 . (автор - Лія Боровик)
|
V |
Сприймання та усвідомлення учнями фактичного матеріалу |
1.Теоретичний матеріл
-фізкультхвилинка «Кліпання»;
2. Виступи учнін з обраними темами.
|
- посилання на відео: 1. https://youtu.be/0SjGmZEgNj0 . 2. https://youtu.be/NNXerXOjezs . зошит «Інтелект»; віртуальна дошка Miro. -хвилинні виступи з демонстрацією на екрані власних тез відповідно до теми - критерії оцінювання навчальних досягнень учнів; - журнал , Classroom. |
VI |
Рефлексія |
1.Аналіз складу найулюбленіших страв. 2. Відповідь на проблемене питання та практичні поради щодо власного раціону та меню. Вироблення рекомендацій; - фізкультхвилинка «Близько-далеко». |
- бесіда - Вправа «Готуємо корисну страву»
- використання чату в Google Classroom;
|
VIІ |
Підсумки уроку |
Завершення семінару. Узагальнююча бесіда, вправа «Роблю висновок». |
- чат/бесіда. |
VІІІ |
Домашнє завдання |
- опрацювати домашнє завдання до уроку 4 в зошиті відповідно;
- обговорити з родиною рекомендації та можливі зміни в раціоні. |
- посилання на відеоматеріал до уроку |