Урок - телепередача " Нема без корення рослини, а нас людей, без Батьківщини.

Про матеріал
Виховувати любов до Батьківщини, викликати у дітей почуття гордості за неї, удосконалювати навички виразного читання, переказу, розвивати увагу, збагачувати словниковий запас, діалогічне мовлення, виховувати повагу до народних символів і сумісної праці.
Перегляд файлу

Тема: Нема без корення рослини, а нас людей, без Батьківщини.

            А Костецький « Батьківщина» , М Чернявський « Рідний край».

 Мета: Виховувати любов до Батьківщини, викликати у дітей почуття гордості за неї, удосконалювати навички виразного читання, переказу, розвивати увагу, збагачувати словниковий запас, діалогічне мовлення,  виховувати повагу до народних символів  і сумісної праці.

 

 Обладнання: Карта України, демонстраційна таблиця з символами України, роздатковий матеріал: квіти - ромашки, волошки, маки; макет телевізора, мікрофон, карточки із завданнями, презентація « Моє село», презентація

« Державні і народні символи України», відео «Нема України без калини».

                                                 Хід уроку.

І .Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ :

-До роботи , швидше в клас !

Біля парти станем чемно ,

Хай мине час недаремно .

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо тихенько на місця свої.

ІІ.Повідомлення теми уроку.

- Урок в нас сьогодні "Урок - телепередача" Прошу диктора оголосити програму передач.

Виходить учень, сідає за макет телевізора і зачитує програму телепередач.

1. Новини.

2. Читаємо разом.

3.Мультимедійний перегляд ( про народні символи України).

4.Студія юних дикторів.

5. Творча сторінка - проба пера.

6. Фізична хвилинка.

7. Мандрівка Лепетихою.

8. Пісня і Україна - завжди поруч.

Новини

Новини нам проведе телеведуча Запорожченко В.І. А допоможе їй наш спеціальний кореспондент , що знаходиться в відрядженні в селі Лепетиха .

Вступне слово вчителя

- Кожний народ створив десятки тисяч слів. Одні з них звучать гордо і тривалий час існують у мові, інші поступово зникають.

Але є слова, які можуть зникнути лише тоді, коли зникне сам народ, що створив їх. Одне з них - Батьківщина.

Батьківщина - це отча земля, наш рідний край, місце, де ми народилися, уперше побачили світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку. Вона для кожного з нас одна, як і мама, адже , як сказав відомий український письменник Василь Симоненко :

"Можна все на світі вибирати, сину,

 Вибрати не можна тільки Батьківщину".

(Звучить запис пісні "   "Виростеш ти, сину".  )на протязі всієї промови вчителя.

А зараз з нами на прямому зв'язку наш спеціальний кореспондент (ім'я, прізвище)Филипенко Варвара

-Ви мене чуєте ?

-Чудово чую ?

  • Де ви зараз знаходитесь ?
  • Я в Лепетиській ЗОШ І-ІІІ ступенів на уроці літературне читання в другому класі .
  • Що це за незрозумілі звуки ?
  • Це вони розчитуються .
  • Давайте послухаємо їх .

Гра  « Озвуч малюнок»

Півень – ку –ку –рі-ку –у

Коник – іго-го-о-о-о

Собака – гав , гав

Котик – няв – в

Чистомовка

Рі-рі-рі: Що ти бачиш угорі? 
Рю-рю-рю: Бачу ясную зорю. 
Рі-рі-рі: Ще що бачиш угорі? 
Ря-ря-ря: Небо синє, як моря. 
Рі-рі-рі: Ще що бачиш угорі? 
Ри-ри-ри: Там літають комари. 
Ра-ра-ра: З комарами мошкара. 
Ра-ра-ра: Розбігаймось до утра! 

  • Яка ж тема їхнього  уроку ?
  • Діти , про що ви будете говорити і читати на уроці ?

- Що або кого ви уявляєте, коли чуєте слово Батьківщина?

- Що для вас означає слово Батьківщина?

Складання павутинки до слова Батьківщина.

II. Виразне читання вірша А. Костецького "Батьківщина".

Послухайте що є Батьківщина для Анатолія Костецького і Миколи Чернявського.

1.Словникова робота

Читання за вчителем « луною» слів : Батьківщина , домівка , найщиріші , бджола , веснянім , дотримане .

2.Виразне читання вірша вчителем

3.Опрацьвання змісту вірша .

- Про що цей вірш ?

- З чим автор  порівнює  Батьківщину ?

Висновок : Батьківщина це все те що нас оточує .

- А як по іншому можна назвати Батьківщину ?

Вчитель читає вірш М.Чернявського "Рідний край".

Словникова робота .

Святиня –найбільша цінність.

- Уяких словах вірша передано головну думку ? Зачитай.

Ознайомлення з поняттям « акровірш».

-Прочитайте перші літери кожного рядка згори вниз .

- Яке слово утворилося ?

- Вірші , у яких із перших літер кожного рядка можна утворити слово називають акровіршем .

4. Студія юних дикторів.

- Діти , а ви хочете спробувати себе в ролі диктора ?

Методика « Диктор телебачення»

 (Учні виходять до телевізора і читають текст,

періодично відриваючи  погляд, щоб подивитися на глядачів),так як це роблять диктори телебачення.

  • Коли ви будете читати виділяйте голосом слово Батьківщина.

Виразне читання віршів на вибір.

- Які ваші улюблені українські свята?

- Які ви знаєте українські державні символи ,а символи - рослини?

3. Мультимедійний перегляд .

- Як називається наша Батьківщина ?(показувати все на карті).

- Назвіть її столицю .

- Яка найбільша річка в Україні ?

-Що ще ви знаєте про Україну ?

4. Творча сторінка - проба пера.

Діти діляться на групи за допомогою квіточок: ромашки,

волошки, маки.

-Ще одними народними символами є ромашка, волошка , мак .

Вчитель зачитує, що означає кожна квітка.

Ромашка - дає людям не тільки здоров'я, але й доброту і

ніжність.

Волошка - це символ кохання.

Мак - він дає дитині сон.

 • - Отже, працюйте з добротою,ніжністю, любов'ю і спокійно.

♦ Кожна група отримує завдання на аркушах паперу: дописати вірш.

І група              ........ Батьківщина,

                          ..................... поля.

                          ................. Україна

                           ..................... земля.

ІІ група . Методика « Сенкан» (Батьківщина)

ІІІ група . Підібрати рими до слів :

Батьківщиною - билиною , хвилиною ,

край – рай ,

 рослина -  маслина, слина, перлина, світлина, пухлина  ,

святиня - пустиня, , скриня, ,

рідна -   необхідна, безвихідна, похідна, східна, .

♦ Кожна група розказує прислів'я про Батьківщину .

IV.Фізична хвилинка.

Під мелодію пісні "Гей, школярики - соколи" проводять фізхвилинку.

 "Ми мандруєм (2 р.)

Україною крокуєм.

 Ось побачили Карпати:

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця:

 -Не торкнутися нам дна!

Так ми довго, довго йшли

 

 І до Лепетихи ми прийшли.

8. Мандрівка Лепетихою.

♦ Телеведучий проводить прямий ефір на тему "Лепетиха".

  • Чи є те село в якому ви живете Батьківщиною?
  • А як називається ваше село ?
  • Варвара , ви ще з нами ?
  • Так .
  • Є в класі ще хтось крім дітей ?
  • Є дорослі .
  • Попросіть когось з них , щоб він провів невеличку екскурсію по Лепетисі і розказав історію його виникнення.

9. Пісня і Україна завжди поруч.

Учні співають пісню "Немає України без калини". Після

виконання пісні прикріплюють вирізану долоньку і сердечко кольорового паперу навколо карти України, щоб наша Батьківщина була захищена любов'ю, теплом наших сердець і долонь .

Немає України без калини,                                                           Музика М. Ведмедері

як і нема без пісні солов'я:                                                               Слова   Г. Клок

а ми  народ, зернина від зернини,                                       «Немає  України без  калини».

в біді і щасті   ми одна сім'я.

а ми  народ, зернина від зернини

в біді і щасті   ми одна сім'я.

 

Немає України без тополі,

як і нема без сонця сяйва дня.

Ти без коріння  перекотиполе,

а корінь там, де вся твоя рідня.

Ти без коріння  перекотиполе,

а корінь там, де вся твоя рідня.

 

Без рушників немає України,

як без любові і життя нема.

Душа без Украіни  мов руїна,

пуста і мертва, холодно німа.

Душа без Украіни  мов руїна,

пуста і мертва, холодно німа.

 

Немає України без вербиці,

без сивого Славутича Дніпра.

Нап'юся живодайної водиці,

в ній зачерпну любові і добра!

Нап'юся живодайної водиці,

в ній зачерпну любові і добра

 

V.Підсумок уроку.

Що таке Батьківщина?

За що ми любимо нашу Вітчизну?

Які народні символи України ви знаєте?

Що нового і цікавого ви дізналися  на уроці?

Рефлексія .

Невід’ємною частиною українського національного костюма є віночок . Який зараз слугує лише прикрасою . А  в сиву давнину він дув оберегом .  Плели його з живих квітів.  Я пропоную вам сплести свій віночок оберіг , який покаже ваше ставлення до сьогоднішнього уроку . У вас на партах є квіти .

Група «Ромашка» , якщо вам сподобався урок , то прикріпіть ромашку . Якщо ні , то чорнобривець.

Група « Мак» , мак або безсмертник .

Група « Волошка» , волошку або барвінок.

 

docx
Додано
20 лютого 2020
Переглядів
571
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку