Закріпити знання учнів про займенник як частину мови, удосконалювати вміння розпізнавати особові займенники; розвивати увагу, зв'язне мовлення; виховувати почуття доброти, любові один до одного, до своїх батьків.
УРОК - ЗВІТ
Українська мова 4 клас
Вчитель: Фафруник Л.І.
Тема. Повторення та узагальнення вивченого про займенник.
Мета. Закріпити знання учнів про займенник як частину мови, удосконалювати вміння розпізнавати особові займенники; розвивати увагу, зв'язне мовлення; виховувати почуття доброти, любові один до одного, до своїх батьків.
Обладнання. Демонстраційні таблиці, картки з індивідуальними завданнями.
Хід уроку
I. Установчо - мотиваційний стан.
- Усміхніться, "зніміть" усмішку зі свого обличчя долонькою та
киньте своєму сусідові. "Спіймайте" усмішку, прикрасьте нею
своє обличчя.
II. Хвилинка каліграфії.
- Перенесемо усмішку у зошити.
Дата
Класна робота Буквосполучення:
всм, ечку, очці. ощик
III. Хвилинка поезії
- Знайдемо усмішки у вірші М. Познанської.
Я :
Здрастуй, золоте!
Я -
Хай вона цвіте!
Я :
- Лийся, мов з відра!
Друзі, вам
Зичу всім добра.
(Комбіноване читання: вчитель та учні. Кожен ряд записує по одному реченню, використовуючи буквосполучення).
IV. "Мозковий штурм".
V. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
Наша класна сім'я теж невелика, але ми маємо дім, у якому живемо, вчимося.
- Пропонуємо сьогодні побудувати дім, де кожному і всім займенникам буде добре у нім.
Він будинок весь тримає і знання наші перевіряє.
1. Вправа "Кубування"
Член речення |
Вказує на |
Питання |
2. Повторення вивченого про особові займенники. (Кожен ряд звітує про одну особу). Викладаємо 1 ряд "цеглин".
1 |
2 |
3 |
3. Словниковий диктант
Висновок. Займенники змінюються за числами.
4. Завдання - гра "Утвори слово".
... рина
... мофій
... кола
... ок
... рій
дз ... ти
Викладаємо 2 ряд "цеглин"
Я ми |
ти ви |
ВІН, ВОНА воно, вони |
5. Відмінювання займенників. Читання вчителем речення: - Мені приємно з (ви) працювати, (змінювання займенника).
а) Самостійна робота
Вправа 72.
б) Індивідуальні завдання
№1
Визнач особу, число, відмінок займенників: Дружу з ним - 3 ос., одн., О.в.
Привіт від тебе - 2 ос., одн., Р.в.
Дякують мені - 1 ос., одн., Д.в.
№2
Постав у потрібному відмінку: Прийшов до (ми) - нас., Р.в. Дивитися на (вони) - них., З.в. Згадав про (ти) - тебе., З.в.
Викладаємо 3 ряд цеглин
мене, ми нам, я
|
з тобою, ви, у вас
|
її, у них, його, вони |
його.
6. Робота в парах.
Гра "Побудуй хатинку для добра і любові".
Діти утворюють сердечко, читають у ньому речення і записують
|
|
|
Складання розповіді з використанням щоденника росту
VI. Підсумок уроку
Робота в групах.
Складання усного твору - мініатюри
"Чого я прагну для себе, для сім'ї, для України".
- Яка роль займенників?
VII. Домашнє завдання
Запитання для повторення с.41
Заповнення анкети "Про мене".