Відкритий урок
з математики,
проведений у 6 класі:
Підготувала:
вчитель математики
Донченко Ю. І.
с. Верхня Криниця – 2020 р.
Тема уроку : «Додавання раціональних чисел»
Мета уроку :
Навчальна: привести в систему знання учнів про дії з додатними й від'ємними числами; закріпити навички і вміння застосовувати правила під час виконання вправ; формувати життєві компетентності, навички розв’язування прикладних задач; Розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння працювати за алгоритмом; математичну мову, обчислювальні навички; Виховна: виховувати естетичні смаки, пізнавальній інтерес до предмета, впевненість у своїх силах та гуманне ставлення до тварин. Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок
Обладнання: роздатковий матеріал, ноутбук, проектор, презентація Power Point
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Доброго всім дня! Сподіваюсь, що настрій у всіх теж добрий, починаємо працювати.
До вашої уваги «хмаринка слів» у вигляді філіжанки кави. Подивіться уважно: які означення, терміни, ключові слова, вже знайомі для вас, ви бачите на екрані? (Діти відповідають: «Раціональні числа, модуль числа, порівняння чисел, віднімання чисел, плюс, мінус, додавання»)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Отже, тема нашого уроку: «Додавання раціональних чисел». Сьогодні ми закріпимо навички і вміння застосовувати правила під час виконання вправ та розв’язування задач на дії з додатними й від'ємними числами.
А чи знаєте ви що сьогодні за свято? Сьогодні, 17 лютого, в Європі відзначають – день кота! Та давайте сьогодні згадаємо про наших улюбленців і дізнаємося яким котиком будете ви сьогодні!
Епіграф уроку: «Ти наймиліший котик і я це можу довести математично».
ІІІ. Перевірка домашнього завдання:
«Життєва математика». Наскрізні лінії на уроці.
Задача: На яку суму треба поповнити рахунок клієнту, щоб користуватися інтернетом протягом тижня, якщо щоденна вартість послуги 5 грн.?
ІV. Розминка: Метод «Мозковий штурм»
V. Хід уроку - гри
1 завдання для всієї команди
Командна робота: Метод «Вірю – не вірю»
Завдання |
Вірю |
Не вірю |
|
Б М А Х Р О Г
У П
К
І |
В Р У Ч М А С
Е Б
Т
А |
Відповідь: Брахмагупта – це індійський математик VII cт., який працював над від’ємними числами.
2 завдання робота в парах
Співвідношення «Обчисліть значення виразів». Максимальна кількість балів 5.
3 завдання Для 1 учасника команди.
Заповнити порожні комірки. (Вставити пропущені числа, враховуючи результати обчислення). Виконується на дошці. Максимальна кількість балів 5.
Відповіді: 1)-2; 12; -16 2) -5; 15; -10
4 завдання робота в парах
Співвідношення «Виконай дії». Максимальна кількість балів 5.
5 завдання робота в парах
Заповни таблицю Борг/Борг. Максимальна кількість балів 10.
6 завдання робота в парах
Заповни таблицю Борг/Прибуток. Максимальна кількість балів 10.
7 завдання робота в парах.
Закінчити ланцюжок
Завдання для 1 пари
Завдання для 2 пари
8 завдання для всієї команди «Усна лічба»
Обчислити значення, відповіді розставити в порядку зростання.
Прочитати вираз.
13) -15 + 0 = -15
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
а |
- |
є |
д |
и |
н |
а |
-60 |
-15 |
-13 |
-11 |
-10 |
-9 |
-3 |
-2 |
0 |
2 |
3 |
5 |
6 |
9 Вправа для капітанів «Чарівна квітка».
Завдання полягає в тому, щоб знайти суму всіх чисел, що записані на пелюстках квітки. Але тому квітка і чарівна, що треба уважно подивитися на ці числа. (Відповідь: Сума чисел 25)
Лист балів
№ |
Назва завдання (кількість балів за завдання) |
Назва команди |
||
|
|
|||
|
Метод «Вірю – не вірю» |
15 |
|
|
|
Співвідношення «Обчисліть значення виразів» |
5 |
|
|
|
Гра «Хто швидше» |
5 |
|
|
|
Співвідношення «Викрнайте дії» |
5 |
|
|
|
Таблиця «борг/борг» |
10 |
|
|
|
Таблиця «прибуток/борг» |
10 |
|
|
|
Ланцюжок в парах |
10 |
|
|
|
Усна лічба |
20 |
|
|
|
Чарівна квітка |
20 |
|
|
Кількість балів |
100 |
|
|
VI. Рефлексія
Для підведення підсумку нашого уроку проведемо фідбек.
На столах у вас лежать смайлики. Оберіть смайлик який відповідає вашій роботі на уроці та приклейте його на сонечко, що висить на дошці!
Сьогодні ми с вами стали:
VII. Домашнє завдання. Опрацювати §40, повторити §39
Низький і середній рівень
Завдання 1
Замість зірочок поставити правильний знак:
Завдання 2
Порівняйте числа:
3.- 39,48 + 86,2 і 46,82; 4. – 129,3 + ( - 327,9) і 467,2.
Достатній і високий рівень:
Завдання 3
Знайдіть суму:
3.862, 9 +(- 862,9) = 4. - 941,3 + (- 1245,97) =
5. + ( - ) = 6. – 16 + (- ) =
7. – 4 +3 = 8. 72 + ( - 59 ) =