Урок -гра "Стандартний вигляд числа "

Про матеріал
Тема: Стандартний вигляд чисел. Мета:Навчальна: Ввести поняття стандартного вигляду числа; виробити в учнів навички виконувати дії з числами, що записані в стандартному вигляді, з використанням набутих раніше вмінь виконання дій зі степенями з цілим показником Розвивальна: Добитися від учнів свідомого розуміння матеріалу через розвиток розумової активності; розвиток логічного мислення, вдосконалення математичного мовлення, розвиток пізнавального інтересу учнів Виховна: створення на уроці "ситуації успіху ", виховання уваги, наполегливості, зосередженості, вміння слухати та висловлювати власну думку, працювати в парі, дисциплінованість, доброзичливість, активність комбінований урок набуття нових знань з елементами практичної роботи (індивідуальна робота із самоперевіркою, робота в групах, за дошкою) бесіда, елементи лекції, вправа "Незакінчені речення", прийом "Мікрофон”. Обладнання: проектор, комп'ютер, мікрофон, підручник з алгебри для 8-го класу, роздатковий матеріал, презентація «Стандартний вигляд чисел» Хід уроку. Доброго дня всім, хто прийшов на математику, Всім хто любить математику, Всі, хто знає, що може її полюбити. Сьгодні у нас незвичайний урок, ми завітаємо де можна відпочити і смачненько поїсти. Це математичне кафе «Сузіря». Страви в ньому незвичайні, а математичні. Кафе пропонує таке меню: Страва 1. "Незабутка" Страва 2. "Магія" Страва 3. "Зоряні далі..." Страва 4. "Повчальна" Страва 5. "Пізнавальна" В кожного учня є картка для самооцінювання. Після страви (математичної) ви самостійно себе оціните ( від 1 до 3 балів). Наприкінці уроку кожен учень підрахує свої зароблені бали. 1. «Незабудка» 2. «Магія»
Перегляд файлу

Тема:          Стандартний вигляд чисел.

Мета:

Навчштьна: Ввести понятгя стандартнош вигляду числа; виробити в навички виконувати дй з числами, що в стандартному з використанням набутих imageBMiHb виконання 3i степенями зimage

показни ком

Розвивштьна: Добитися         через розвиток розумовоТ розвиток       мислення, вдосконапення математичного мовлення, розвиток       iHTepecy

Виховна:                                                 створення на ”, виховання уваги, слухати та висловлювати власну думку, пращовати

в

Тип уроку:                                урок набутгя нових знань з елементами практично; роботи робота i3       робота в групах, за дошкою)

Методи:                         елементи лекцй, вправа            речення” , прийомimage

Обладнання: проекшр, комп'ютер, з алгебри для 8-го класу, роздатковий «Стандартний вигляд чисел»

Добре засвоюеться Ti знання, imageпоглинаються з апетитом.

imageimageАнатоль Франс.

imageуроку.

I. imageмомент.

Учитель. Доброго дня BCiM, хто прийшов на математику,

BciM хто любить математику,

Bci, хто знае , що може iT полюбити.image

imageу нас незвичайний урок, ми 3aBiTaeM0 де можна image i смачненько поТсти. Це математичне кафе image Страви в ньому image

                      image    Кафе пропонуе таке меню:

Страва . ”Незабутка”

Страва 2. image

Страва З.image

Страва 4. ”Повчальна”

Страва 5.image

В кожного учня е картка дьля image страви (математичноТ) ви imageсебе ( I до З уроку кожен учень nillpaxye сво; бали.


Карткаimage

 

 

Етапи уроку

Бали

.«Незабудка»

 

2.image

 

image

 

4. «Повчальна»

 

5. image(неimage

 

Разом

 

Пам'ятка дляimage

1

2

 

З

РозТзнаю

Допомога! ! !

Виконую менше половини завдань.

            image imageпомилки.

image

помилок

image

Допомога! !

Виконую      image      imageполовини завдань.

              image      imageпомилки.

Допомога у визнапомилок

 

image

виконую BCi завдання.

Сам знаходрку та виправляю помилки

Я думаю, що BCiM вам буде приемно imageцей заклад, тому бажаю вам

''математичного апетиту”image

II. imageтеми, мети.

Вправа. imageречення”

Прийом image”математичне кафе” я зможу...

Ш. imageопорних знаньimage

Учитељ. Замовляемо першу страву. Вам imageвстановити imageзаписам

image3i стовпчика А imageу стовпчику Б.    бажано записати парою чисел. image за слайдом 8,9

Страва 1. «Незабудка»

image

 

 

 

image нулю

 

Як записати а- п , якщо а#0, neN

1

отримуемо              з         самою основою, а

показники додаються

2

Добуток image з одинаковою

основою

2

1

а а

З

При imageз одинаковою основою...

3

Основу залишити ту саму, а показники перемножити

4

При imageдо степеня...

4

Основу залишають ту саму, а показники

image

image00; 12; 21; 34; 43

ЗавДання2 Виконайте усно: слайД М 10-13

А) 12,78           127,8

14,52 100 = 1452

2,5 : 100 = 0,025

9,745 • 100 = 974,5

0,0021 1000 = 2,1

0,74 : 1000 = 0,00074

Б) Виконайте множення:

         10       10 =                                                   image

 

10. 10, 10      10• image image imageimage

                                                 image image image image  image image     image 30,1 -

 

 

100. 100. 100 =

0,01 4,001 =

 

 

1000 •1000• 1000 =

                                                image image image  image image image       image0,01 =

 

 

imageиконаите множення

image езудьтатimage

одаите вираз у вигляди степеня з основою 10

      10       10

1 000

103

10• 10. 10-10• 10• 10

1 000 000

106

100, 100. 100

1 000 000

10

1000 4000- 1000

1000 000 000

109

 

0,01

10

image -0,1

001

10

0,01 4,001

0,00 001

 

0,001,

0,000 001

ш-

image

Визначення про стандартний вигляд числа за слайдом Уд 14

Розумова розминка за слайдом Уд 15

1.   image стандартний запис числа: 12000; 0,0012; 120; 1200; 0,120.

2.   М2 245(колективно наimage

imageза слайдом ьМ2 16

                                                    Страва 2.                 слайд Уд 17

           Завдання                                   о                 п                   Ф

Спрсгити • х х х х х х Спростити хз : х 4 х х х [1]

Обчислити 1 • [2][3]

Обчис:шти

Обчис:мти (2 )

стандартному iiiiii'

Записати у число 0,00025

Записати у сгандартному вигляј число 230 ООО

Учитель: imageбув першим, хто назвав BcecBiT «Космосом» через туimage

яка йому притаманна. За його вченням imageпринципи image можна

      висловити мовою математики.Початком, що об'еднуе BCi          виступаютьimage

       imageякб виражають imageй порядок природи: «Bci      суть числа».

imageвправ

Робота у трупах 262 (З), 263 (З) за image в презентацй слайд 21, 22

Страва З.image

   Учитель: читаю завдання, один учень дошки, решта пишуть у зошити, аimage

4)06'CM 3eMJIi 1023 000 000 OOOKM3 imageKM3)

CTpaBa 4.image

imageBHCJ1iB. Ta6JIHL1% Binr10BimeM.

3a KO)KHe npaBHJ1bHe P03B'%3aHHS1 YMHi OTPHMYOTb (bparMeHTH BHCJIOBY M.I.

J106aqeBcbKoro. (3a cnaiAOMimage

BHKOHaTH Aii.

image

Ta6JIH11% BiÅ110BimeMf

Bce B npupomi HOBHHHO

 

6yrn BHMiP%HO

 

Bce MO)Ke

 

6YTM nopaxoBaH0

5•10-

M.I. J106aqeBcbKMii

 

Yt-1HTeJ1b: I rpym-w 2014poKY HayKOBHMf CBiT BiAMiqae 222 POKOBHHH 3 AHAimage

BiAOMoro pociMcbKoro rvraTeMaTHKa M.I.J106aqeBcbKoro, TBOPUH HeeBKJ1iÅOBOi reorvrerpii,

Ainqa YHiBepcmercbK0i OCBiTH •ra Hap0AH0i 11POCBiTH . BiA0MHä aHrJ1iiiCbKHä MaTeMaTViK

BiJ1bHM KJ1i#opÅ HUBaB J106aqeBcbKoro image reoMerrpii».

CTpaBa 5. <dIi3HaBaJ1bHa»

110BiAOMJ1eHH% YHHiB (iHÅHBiÅyaJ1bHe 3aBAaHH%)

YqeHb 1.

LIHcJ1a-BeneTHi

I )Hac,     MHHYB Bim noqaTKY Hauroi epn — 10 1 l c.

33

2)Maca COHU% aopiBmoe npM6JIH3H0 2' 10Kr.

3)3a xBHJIHHY cepue p06HTb y cepeAHb0MY 70 ymapiB, 3a A06y — fl0HaÅ 100 000, 3a piK 36,5

WIH, a 3a 60 POKiB( cepeAHA •rpHBaJ1icTb                       JIK)AUHH) — 6JIH3bKO 2 MJIPA 200 MJIH.ymapiB.

Учитель: У imageмаку мјститься ЗОООзернинок. При сприятливих умовах таimage

imageгрунту через pik буде 9000 000 .MakiB0k, а через 5 P0kiB Земля стане маковим полем.

Учень 2.

Числа-карлики

l)Maca електрона image9, 108•10-' г.

2) Час, за який бджола робить один помах крилами 10- с.

V.image

1.Чи imageбуло наimage

2. «На imageя отримав багатоimage

image

VI.       Домашне завдання.

1.Вивчити правила 59 о 2. Виконати вправи N2247; 261; 264

VII.   Запасна вправа.image

Обчислкги: 1) що перша imageшвидкбсть image 7,9• 103 м/с, друга — 1.12•104 м/с, третя — 1 ,667• 104 м/с. Виразити imageу калометрах за секунду i imageimageрезультати у стандартномуimage

2) Який шлях пройде         за 2,8-106 с? image3•105)? image1 км)

З) Маса image5,98• 1024 кг, а маса Марса-6,4• 1023кг. Що маса imageчи маса Марса у скьльки pa3iB? Результат imageдо десятих.(у 9,3 раза маса imageза масу Марса)



[1] . Записати число в стандартномуimage

[2] ) Земля угворилась 4,54 млрд. P0kiB тому (4,5Ф 109)

[3] 2) Температура                      Сонця близько 6000 С (6' 103 t)

             З) imageпоширення              в BakYYMi 300 000 000 м/с. (З 108 м/с)

pdf
До підручника
Алгебра 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
Додано
25 лютого 2025
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку