Вчитель Білоцерківської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №7
Кизило А. М.
Українська мова 1 клас
Розділ. Букварний період
Тема. Повторення і закріплення звукових значень вивчених букв. Опрацювання тексту «Морозові візерунки».
Мета. Формувати орфоепічні навички; удосконалювати навички читання; вчити правильно і свідомо читати слова та речення; захоплюватись красою природи; розвивати уяву; фантазію; зв’язне мовлення; виховувати наполегливість у здобутті знань.
Обладнання. Мультімедія, роздаткові картки, таблиця складів, ребуси.
Хід уроку
І.Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь. Повідомлення теми уроку.
Слухання вірша «Зима» В.Бичко
Дорога біла стелеться,
І краю їй нема.
Сніжок мете. Метелиця.
Прийшла до нас зима.
Льодком тоненьким скована,
Спинилася ріка.
Повита тихим сном вона,
Весняних днів чека.
І ліс дріма. Безлистною
Верхівкою поник.
Над ним пісні висвистує
Лиш вітер-сніговик.
- Про яку пору року йдеться в вірші?
- Які слова допомогли зробити такий висновок?
- Діти,а зараз я пропоную здійснити уявну подорож до казкового зимового лісу.(Показ слайду 1)
ІІІ. Мовна розминка.
1.Вправи для розвитку правильної орфоепічної вимови.
*Вимовляти напівголосно такий звукоряд голосних: я-а,ю-у, ї-і,є-е.
Потім ці ж голосні вимовляти в зворотньому порядку: у-є,і-ї,у-ю,а-я.
*Вимовляти голосні з паузами:
2.Чистомовка
Іг-іг-іг - ведмідь заліз в берліг.
Удка-удка-удка – житло сабаки - будка.
До-до-до-житло птахів гніздо.
Ара-ара-ара-є у овець –кошара.
Ра-ра-ра-лисиччина нора.
3.Скоромовка (Показ слайду 3)
падають сніжинки.
На землі вже сніг лежить,
скоромовку треба вчить.
Метіль, метіль,метелиця,
Метляючи, метелиться .
Мете ,мете,метелиця
Метеликів метелиця.
ІV.Роботи над темою уроку.
1.Відгадування загадок. Складання звукової моделі слів- відгадок.
Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинках тих.(Рукавичка)(Показ слайду4)
Маленька,сіренька,
шилом хвостик має –
всіх діток лякає.(Мишка) (Показ слайду5)
У зеленому жакеті –
Галасує в очереті .(Жаба)
(Складання звукової моделі слів відгадок за допомогою роздаткового матеріалу)
2.Читання плутанки.
Тишком із нори вийшла ніс
І вушка мишка нишком В шкребе тушки
догори.
3.Фізкультхвилинка (Під музичний супровід)
Вийшли діти у лісок,
заглянули за дубок.
Побачили зайчика,
Поманили пальчиком.
Зайчику,зайчику,пострибай,
Свої лапки виставляй.
Почав заєць танцювати.
Малих діток забавляти.
Разом з зайчиком скоріше.
Потанцюєм веселіше.
4.Робота над таблицею складів.
|
а |
о |
у |
и |
і |
е |
ш |
ша |
шо |
|
|
ші |
ше |
ж |
жа |
|
жу |
|
|
|
с |
са |
|
су |
си |
|
се |
з |
за |
зо |
зу |
|
зі |
зе |
До рукавички поспішає.
Допоможіть йому малята -
Текст з Букваря прочитати.
5.Опрацювання тексту з Букваря «Морозові візерунки».
1.Читання вчителем.
2.Вибіркове читання.
3.Читання ланцюжком.
4.Робота над виразністю читання.
5.Запитання за прочитаним.
- Подивіться на слайд і скажіть, чи впізнали ви наступного героя казки? (Так, це кабан - іклан.)(Показ слайду9)
6.Гра «Відсутні букви» .
Діти,кабан всі слова «перерив». Відновіть відсутні букви. Прочитайте слова. Охарактерезуйте тварин.
Лисиця – рд,хтр,пхнст,прдк,хвстт.
Ведмідь – влий,вйлвтй,клшнгй,брй.
7.Відгадування ребусів.
Ось і Ведмедик. Він підготував для вас ребуси.(Показ слайду 12)
(Затишок,сорока,снігур,вовк)
V. Підсумок уроку.
- От і закінчилась наша подорож до чарівного лісу,і ми повернулись до рідної школи.
- Діти, ви задоволені своєю роботою на уроці?
- Що вам найбільше сподобалось?
- Де ви відчули труднощі,виконуючи завдання?
- Усі,кого ви зустрічали під час подорожі, дякують вам за допомогу.