У даному матеріалі міститься конспект уроку-казки в 1 класі з навчання грамоти.Використано чимало інтерактивних вправ для закріплення знань написання вивчених букв, складання речень,звуковий аналіз слів.Рекомендовано для використання вчителями початкових класів.
Тема. Закріплення вмінь написання вивчених букв.
Письмо слів, словосполучень. Списування з
рукописного та друкованого шрифту.
Мета. Удосконалювати навички писати вивчені букви,
складати словосполучення, списувати з
друкованого та рукописного шрифтів, вчити
дітей правильно інтонувати текст, розвивати
зв’язне мовлення, логічне мислення, виховувати
любов до природи.
Обладнання : маски до казки, стилізоване зображення
рукавички, картки, ілюстрації.
Хід уроку
1.Організаційна частина.
2.Повідомлення теми і мети уроку.
-Діти , а ви любите казки?
- Відгадайте , з якої це казки: «Йшов дід лісом, а за
Ним бігла собачка. І загубив дід…»
-Правильно , це казка «Рукавичка». І на сьогоднішнім уроці ми з вами не тільки послухаєм, а й побуваємо в ній. Кожен із вас виконає роль якогось персонажа з цього твору.
-Вимогами нашого уроку є:
правильність;
охайність;
відповідність зразку.
Наприкінці уроку підб’ємо підсумки за цими вимогами.
Сподіваюся, всі готові? Тоді розпочинаємо.
3.Подорож до казки.
-Загубив дід рукавичку – таку теплу, наче пічка.
Та й пішов її шукати, від морозу рятуватись.
Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.
Вийшла з нірки сіра мишка, бачить- рукавичка.
Мишка. Тут я буду жити.
-Та не знала наша мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. От вона говорить до мишки людським голосом: «Спочатку відгадай загадку:
У зеленому вбранні гуляє і комариків ганяє.
Хоч і плавати мастак, а не риба і не рак.(жаба)
1)Хвилинка каліграфічного письма.
-Який перший звук ви чуєте у слові жаба?
-Якою буквою на письмі позначається цей звук?
-У зошитах напишіть один рядочок великої букви Ж за зразком.
2) Гра «Які букви заховались?»
(На дошці записані букви Я, В, Р, Ф. Вони прикриті сніжинками. Треба правильно назвати.)
-Слухаємо далі казку.
Мала жабка лісом скаче, натрудилася добряче.
Сіла в тінь і спочиває , рукавичку помічає.
(Жабка підходить до рукавички)
Жабка. А хто , хто в цій рукавичці живе?
Хто, хто в тепленькій там є?
Мишка. Я- мишка- шкряботушка. А ти хто?
Жабка.А я –Жабка – скрекотушка, пусти погрітись.
-Тут озвалася рукавичка: «Спочатку треба виконати завдання».
Словниковий диктант.
Річка, сніг, мороз, заєць.
Самоперевірка.
-Білий зайчик не нудьгує,
Між ялинками мандрує.
Утікав він від лисички
і прибіг до рукавички.
Зайчик. Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто в тепленькій там є?
Мишка. Я- Мишка-шкряботушка.
Жабка. Я- Жабка-скрекотушка. А ти хто?
Зайчик .А я- Зайчик-побігайчик, пустіть і мене погрітись.
-Тут озвалась рукавичка: «Спочатку «полікуй» слова.
Дужий вітер подув, і деякі букви порозлітались».
4)Робота з картками.
Весе.ка сини.ка лиси.ка
Струм.к сні.ур .жачок
Фронтальна перевірка.
-Лисичка-сестричка зайця ганяла,
Втомилась, до дерева боком припала.
Голодна, холодна, згадала про пічку,
І раптом натрапила на рукавичку.
(Лисичка підходить до рукавички)
Лисичка .Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
Мишка .Я-Мишка шкряботушка.
Жабка. Я- Жабка-скрекотушка.
Зайчик. Я-Зайчик-побігайчик.
Лисичка. А я –Лисичка-сестричка, пустіть мене до себе погрітись.
-Знов озвалась рукавичка: «Заходь, але спочатку треба заспівати пісеньку про лисичку.»
Фізкультхвилинка.
(Діти виконують пісеньку «Я лисичка, я сестричка» з рухами.
-А вовчик-братик лисичку шукав,
Через пеньок спіткнувся і упав.
Піднявся засмучений, що за біда…
Аж глянь-лежить рукавичка одна.
Вовчик. Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто мене жити візьме?
Мишка. Я-Мишка-шкряботушка.
Жабка. Я –Жабка скрекотушка.
Зайчик .Я –Зайчик-побігайчик.
Лисичка. Я –Лисичка-сестричка.
Вовчик. А я –Вовчи-братик, пустіть і мене до себе жити.
-І знов озвалась рукавичка: «Заходь, тільки спочатку треба виконати письмове завдання».
6)Списування з друкованого тексту.
-Коли це лісом Ведмедик іде,
Лапку смокче, поспати б , та де?
Раптом бачить невеличка
Під снігом лежить рукавичка.
(Ведмідь підходить до рукавички)
Гу-гу-гу! Ве-ве ! Хто в рукавичці живе?
А я –Ведмідь-набрідь, пустіть і мене лапи погріть.
-Знов озвалась рукавичка: «Погрієш, тільки спочатку треба скласти речення.»
7)Розвиток зв’язного мовлення.
За ілюстрацією скласти речення про природу.
Краще вчитель записує на дошці.
-Кабан-іклан лісом блукав,
Він собі нових друзів шукав.
Минув ялинку невеличку,
І натрапив на рукавичку.
(Кабан підходить до рукавички)
Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у тепленькій там є?
-А я-Кабан-іклан пустіть мене до себе.
-Знов озвалась рукавичка: «Спочатку треба гарно, без помилок списати речення в зошит».
8)Списування з рукописного тексту.
4.Підсумок уроку.
-Чи сподобалась вам казка?
-Які завдання були найцікавіші?