Урок- квест "Розвиток культури в І половині ХХ ст."

Про матеріал

Розробка уроку-гри, квесту призначена для узагальнення та систематизації знань учнів 10 класу з даної теми, яка надасть можливість в ігровій формі підсумувати все вивчене з цієї теми.

Перегляд файлу

ДПТНЗ

«Дніпровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу»

 

 

 

Методична розробка уроку-гри «Історичний квест» на тему: 

«Розвиток культури у І половині ХХ ст.»

 

Розробив: викладач Міщук О.В.

 

 

 

 

 

 Дніпро

2018

Предмет: всесвітня історія

Курс: І

Тема: Розвиток культури у І половині ХХ ст. 

Мета:

навчальна: узагальнити та поглибити знання учнів з теми «Розвиток культури у І половині ХХ ст.»; вміти орієнтуватися по контурній карті світу; вміти визначати види спорту за схемою; пояснювати абревіатуру та терміни;

розвивальна: розвивати навички роботи з картою, логічне та критичне мислення; виховна: вміння працювати в команді.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань Форма проведення: урок-гра, історичний квест.

Обладнання: магнітна дошка, карта, 2 кольорових магніти замість фішок, картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент – повідомлення цілей і мети уроку, перевірка наявності учнів.

Умови історичного квесту

1.    Група поділяється на 2 команди.

2.    Кожна команда обирає собі назву та капітана.

3.    Капітан обирає колір магнітика.

4.    Квест має 10 станцій, на кожній з яких учні виконують завдання.

5.    Перемагає команда, яка швидше виконає всі завдання й досягне фінішу.

ІІ. Основна частина уроку (квесту)

Команда, що виконує правильно всі завдання, набирає 10 балів і йде далі. Якщо команда не всі завдання вірно виконала, то вона залишається на місці до вирішення всіх завдань.

1-ша станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 1 (тести) 2-га станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 2 (історичний шифр)

3-тя станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 3 («Засели острів») 4-та станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 4 (Завдання на відповідність). Учні за посиланням переходять на певний ресурс, де повинні виконати всі завдання вірно.

5-та станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 5 (Історичний кросворд)

По горизонталі: По вертикалі:

2.   туполєв

3.   джаз

5.   кубізм

6.   кіно

1. експресіонізм

4.   наука

5.   культура

8. мок

7. земля

6-та станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 6 (пояснити значення абревіатури та терміну)

7-ма станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 7 (історичні пазли) – скласти із набору букв слова відповідно до визначень 8-ма станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 8 (робота з контурними картами).

9-та станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 9  (робота з малюнками)

10-та станція

Викладач кожній команді видає завдання – картка 10 (показати пантомімою вид спорту) ІІІ. Підбиття підсумків

Викладач оголошує переможців історичного квесту і виставляє оцінки учням за роботу на уроці, враховуючи активність. Учні, що не набрали необхідної кількості балів, щоб оцінити, здають електронні тести з цієї теми.

 

 

 

 

 

 

 

Карта квесту

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

Картка 1. «Виріши тести»

1.Хто є автором роману « Тихий Дон»

а. О.Сурков    б. І.Бунін       в. М.Шолохов

2.   Що запропонував відродити французький громадський діяч П’єр де Кубертен?

а. конкурс «Євробачення»    б. Олімпійські ігри                   

в. бої гладіаторів

3.   Хто був актором кіно та співаком:

а. Л.Утьосов   б. Л.Орлова      в. Ч.Чаплін

4.   Яка пропаганда існувала у кіно Японії та Італії: а . комуністична   б. фашистська      в. нацистська 5. Яке питання розглядав філософ Б.Рассел?

а . комуністична   б. фашистська      в. нацистська

6.   Кого називали «батьком гелікоптерів»? а . Юнкерса   б. Туполєва      в. Сікорського

7.   У якому напрямку мистецтва творив П.Пікассо?

а . абстракціонізм   б. кубізм      в. символізм

8.   У якому балеті виступала відома радянська балерина Галина Уланова?

а . Руслан і Людмила   б. Лебедине озеро      в. Ромео і Джульєтта

9.   Який напрямок музики з’явився у Новому Орлеані?

а . блюз          б. джаз      в. кантрі

10.           Відомий спортсмен українського походження з класичної боротьби: а . І.Піддубний     б. В.Підопригора        в. М.Твердохліб

 

Ви проходите далі, якщо вірно виконали всі завдання!

 

 

 

 Картка 2. «Історичний шифр»

1 абв

2 где

3 єжз

4 иіїй

5 клм

6 ноп

7 рст

8

уфх

9

цчш

0

щьюя

 

 

 

1.   Що винайшли хіміки на початку ХХ ст.

   651775178

2.   Хто відкрив планету Плутон

   58625175

3.   Який виник новий напрямок науки

   14684540

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 3.  «Засели острів»

Острів дат Острів подій        

Ваш острів

Картка 4. «Історична відповідність».

Щоб виконати 4 завдання, вам необхідно пройти за посиланням та виконати завдання.

 

https://learningapps.org/display?v=pkxfd8e6218  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 5 «Історичний кросворд»

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі:

2.  радянський інженер-конструктор літаків

3.  новий музичний жанр

5.  напрямок мистецтва 

6.  мистецтво, яке є символом масової культури 

7.  фільм О.Довженка

 

 

По вертикалі:

1. напрямок мистецтва 

4.                  сфера діяльності людини, спрямована на отримання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи або суспільства ..

5.                  сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; ...

8. абревіатура, позначення керівного органу олімпійського руху.

 

 

 

 

Картка 6.  Поясніть значення абревіатури та терміну

 

1.   НТР

2.   Масова культура

 

 

 

 

 

 

 

Картка 6.  Поясніть значення абревіатури та терміну

 

1.   МОК

2.   Духовна культура

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 7.  «Історичні пазли» зберіть із набору букв слова відповідно до визначень.

 

1.………………………….- це вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.

 

2………………………..- одна з форм заохочення успіхів, досягнутих в праці, науці, літературі, мистецтві чи іншій суспільно корисній діяльності.

 

3.   ………………………- (від давньофранцузьського —

 «дозвілля», «розвага»),організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їхніх фізичних та інтелектуальних здібностей.

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 8. Робота з контурною картою.

Зафарбувати країну, яка здобувала перші перемоги на олімпійських іграх

 

 

Картка 9. Дивлячись на картинку,  поясніть значення кілець:

 

 

Картка 9. Дивлячись на картинку,  назвіть види спорту

 

 

 

Картка 10. 

Покажіть пантоміму на зимовий вид спорту: фігурне катання.

 

 

Картка 10. 

Покажіть пантоміму на літній вид спорту: плавання.

 

Картка 10. 

Покажіть пантоміму на відомого фізика А.Ейнштейна

 

Картка 10. 

Покажіть пантоміму на відомого вченого І.Павлова

 

 

pdf
До підручника
Всесвітня історія (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Щупак І.Я., Морозова Л.В.)
Додано
15 травня 2018
Переглядів
1694
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку