Урок-квест з математики у 5 класі на тему:
«Додавання і віднімання десяткових дробів»
Підготувала:
Вчитель математики
Захарчук Олеся Миколаївна
Перерослівського ліцею
Мета: вдосконалити вміння учнів розв’язувати вправи та задачі з даної теми; розвивати логічне мислення; навчати працювати в команді; засвоювати технологічні прийоми «мобільної» роботи з інформаційними об’єктами, які представленні у вигляді QR-кодів.
Тип уроку: засвоєння знань.
Ключові слова: гра-змагання, математичний QR-квест, IT-технології на уроках математики, ігрові технології.
ХІД УРОКУ
Клас ділиться на 2 команди. Кожна команда має планшет з встановленим додатком для зчитки QR-коду. Кожна команда обирає собі капітана. Капітани слідкують за порядком в команді і самі беруть участь у грі. Дозволяються консультації між членами команди.
Діти, на сьогоднішньому уроці ми з вами будемо подорожувати. Для швидкого та успішного проходження квесту вам потрібно швидко розв’язувати вправи і задачі.
Гра проходить у коридорі школи.
Кожна команда буде виконувати свої завдання.
Перше завдання ви знайдете біля кабінету математики. За допомогою додатка відскануйте QR-код, і ви отримаєте завдання, які необхідно розв’язати. У капітана в кожній команді є спеціальна картка, куди він буде вносити відповіді. Коли ви виконаєте перше завдання, рухайтеся до кабінету, номер якого ви також знайдете в закодованій інформації.
Всього вам потрібно пройти 5 пунктів.
Хто першим пройде всі пункти і правильно виконає завдання, буде переможцем квесту. Після проходження всіх пунктів команди повертаються в кабінет математики, капітани здають заповненні карточки з відповідями, вчитель перевіряє і об’являє команду – переможця.
4. Завдання квесту
Таблиця 1
1 команда |
|
1 пункт |
|
QR- код |
Закодована інформація |
|
Обчислити швидко і правильно:
Наступне завдання у кабінеті №1 |
2 пункт |
|
|
Обчисліть:
Наступне завдання у кабінеті №3 |
3 пункт |
|
|
Розв’яжіть рівняння:
Наступне завдання у кабінеті №5 |
4 пункт |
|
|
Розв’яжіть задачу: У будинку Олі є дитяча кімната довжина якої 4.5 м, а ширина – 3.4 м. Знайдіть периметр кімнати. Наступне завдання у кабінеті №7 |
5 пункт |
|
|
Виразіть у кілограмах та запишіть у вигляді десяткового дробу:
Повертайтесь до кабінету математики |
Таблиця 2
2 команда |
|
1 пункт |
|
QR- код |
Закодована інформація |
|
Обчислити швидко і правильно:
Наступне завдання у кабінеті №2 |
2 пункт |
|
|
Обчисліть:
Наступне завдання у кабінеті №4 |
3 пункт |
|
|
Розв’яжіть рівняння:
Наступне завдання у кабінеті №6 |
4 пункт |
|
|
Розв’яжіть задачу: Тарас купив у магазині зошити на суму 25.5 грн, ручки і олівець на суму 13.2 грн. Ще хлопчик придбав альбом. За всю покупку Тарас заплатив 60.25 грн. Скільки коштував альбом? Наступне завдання у кабінеті №8 |
5 пункт |
|
|
Виразіть у метрах та запишіть у вигляді десяткового дробу:
Повертайтесь до кабінету математики |
Картки для відповідей
Команда 1 |
||||
Пункт 1 |
Пункт 2 |
Пункт 3 |
Пункт 4 |
Пункт 5 |
1) |
1) |
1) |
1) |
1) |
2) |
2) |
2) |
2) |
2) |
3) |
3) |
3) |
3) |
3) |
Команда 2 |
||||
Пункт 1 |
Пункт 2 |
Пункт 3 |
Пункт 4 |
Пункт 5 |
1) |
1) |
1) |
1) |
1) |
2) |
2) |
2) |
2) |
2) |
3) |
3) |
3) |
3) |
3) |
Повторити вивчений матеріал. Параграф 26.