Урок -мандрівка "Безпечний рух до школи та нові маршрути".

Про матеріал

Ознайомлювати учнів із вули­цями, що розташовані навколо шко­ли; учити практично визначати без­печні місця для пішоходів, безпечний рух до школи і нові маршрути; роз­вивати спостережливість, уміння орі­єнтуватися на вулицях мікрорайону; виховувати культуру поведінки у гро­мадських місцях.

Перегляд файлу

Урок мандрівка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 клас

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Безпечний рух до школи та нові маршрути.

Мета: ознайомлювати учнів із вули­цями, що розташовані навколо шко­ли; учити практично визначати без­печні місця  для пішоходів, безпечний рух до школи і нові маршрути;  роз­вивати спостережливість, уміння орі­єнтуватися на вулицях мікрорайону; виховувати культуру поведінки у гро­мадських місцях.

Обладнання: плакат «Наш мікро­район», індивідуальні картки з до­рожньою розміткою,  ілюстрації до теми.

                                                 ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення мети уроку

Девіз уроку: «Кожному — своя до­рога».

III. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з мікрорайоном школи

— На якій вулиці знаходиться наша школа?

  •      Які вулиці розташовані поряд?
  •      Де ви живете? На якій вулиці?
  •      Якими вулицями ви ходите до школи?
  •      У якому будинку ви мешкаєте?
  •      Між якими будинками ви йдете до школи?
  •      На яких вулицях є небезпечні міс­ця для пішоходів?
  •      Чи небезпечний ваш шлях до шко­ли?
  •      Які визначні місця, організації та установи є в мікрорайоні школи?

 Малювання індивідуальних схем шляху до школи

  1. Розглядання схеми мікрорайону та бесіда за її змістом
  1. Відповіді на запитання

         IV. Фізкультхвилинка

Ти від школи і додому знаєш стежечку знайому?

Бо ж водили мама й тато,

Хоч і знаків там багато,

Знає вже дитина кожна,

Краще як пройти тут можна.

V. Основні правила, яких слід дотримуватись на маршруті «дім - школа дім»

1. Разом із батьками ознайомся з дорожніми знаками, дорожньою розміткою, світлофорами, що є на твоєму маршруті.

2.Разом оберіть найбільш безпеч­ний для пішохода маршрут.

   3.  Якщо на твоєму шляху зустріча­ються будівельний майданчик, де є траншеї, ями, крани, будівель­ні матеріали, труби, блоки, пане­лі, каналізаційні люки, ремонт до­роги, то обговори з батьками свій шлях.

  1. Обходь будівельні майданчики, ями, траншеї по спеціально від­ведених доріжках.
  2. Будьте уважним біля каналізацій­них люків — вони можуть бути  відчинені.
  3. Ніколи не вибігай на дорогу, якби ти не поспішав.
  4. Переходь вулицю тільки по пішо­хідних переходах.
  5. Маршрут «дім — школа — дім» має бути найбезпечнішим.

    Завжди ходи цим маршрутом!

  1. Визначення небезпечних місць на власному маршруті

«дім—школа—дім»

  1. Розглядання ілюстрацій. Бесіда за ними.
  2. Домальовування свого шляху до школи.

VII. Обговорення ситуації

Після уроків Сергійко та Олесь до­мовилися влаштувати змагання, хто перший завтра прийде до школи.

Основним завданням є те, що йти до школи необхідно іншою дорогою, а не тією, що ходиш завжди. На тому і розійшлися.

Олесь швиденько побіг додому, щоб пограти у нову комп'ютерну гру. А Сергійко вирішив піти ознайо­митися з новим шляхом

від школи до дому. Він крокував між знайомих будинків і намагався їх запам'ятати. Раптом побачив магазин, де завжди купував хліб, дійшовши до магазину, звернув не у правий бік, як завжди, а у лівий; обійшовши магазин, побачив свій будинок. Сергійко зрадів

від того, що тепер має є новий шлях від шко­ли до будинку.

Уранці Сергійко швиденько пішов, згадуючи, як він обходив магазин з іншого боку і, побачивши знайомі дома, прийшов до школи.

А Олесь вирішив піти дорогою, якою ніколи не ходив, та ще йому зустрівся собака, який виліз із кущів. Переля­кавшись, він зупинився і розгублено стояв посеред тротуару. Коли до нього підійшла дівчинка, яка гуляла з соба­кою, в нього на очах з'явилися сльо­зи. Олесь розповів про влаштоване змагання і про те, що він розгубився і заблукав. Дівчинка уважно його ви­слухала і показала на магазин, поза­ду якого стояв Олесь. Він зрадів, що пригадав шлях від магазину до школи. Подякувавши дівчинці, він швиденько

 побіг до школи, подумавши: «Ста­рою дорогою легше ходити...»

1. Бесіда

  •            Про що домовилися хлопці?
  •            Що з ними сталося?
  •            Що необхідно було зробити для того, щоб не розгубитися?
  •            Який висновок зробив Олесь?

Складання ситуації з позитивною кінцівкою

  1. Обговорення прислів'я

Новою дорогою йди, та й старої не забувай.

 Як ви розумієте зміст цього прислів'я?

  1. Висновок
  2. Що потрібно зробити, якщо хочеш піти до школи іншим шляхом?

VIII. Розпізнавання дорожніх знаків

  1. Поглянь на малюнок. Які дорож­ні знаки ти бачиш?

Про що вони свідчать?

  1. Як слід переходити дорогу у цьо­му випадку?

IX.  Створення власних дорожніх знаків, що допоможуть на шляху до школи.

X. Математична хвилинка.    Задача

Юрко поспішав до школи, перехо­дячи проїжджу частину вулиці на зелене світло. Раптом зелений вог­ник швидко зник, а замість нього з'явився жовтий. Від несподіваності Юрко розгубився.

— Що повинен робити пішохід під час такої ситуації?

XI. Повторення і закріплення вивченого

  1. Які основні правила слід пам'ятати, коли ви поспішаєте до школи?
  2. Які позначення допомагають пі­шоходові дотримуватись

правил дорожнього руху?

  1. Чому слід оминати будівельні май­данчики, ями, траншеї?
  2. Чим небезпечні каналізаційні люки?
  3. Чи обрали ви для себе найбезпеч­ніший маршрут

«дім — школа — дім»?

  1. На якій вулиці розташована наша школа?
  2. Які небезпечні місця трапляють­ся на вашому маршруті?

XII. Домашнє завдання. Разом із батьками ознайомитися з новими безпечними маршрутами до школи.

 

doc
Додано
23 березня 2018
Переглядів
1996
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку