Урок 1 клас "Як дізнатися, що вже весна?"

Про матеріал
Конспект уроку до теми "Як дізнатися, що вже весна?" для 1 класу НУШ за програмою Савченко
Перегляд файлу

ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЩО ВЖЕ ВЕСНА?

Мета:

формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з ознаками весни; учити розпізнавати зміни, що відбуваються в природі з настанням весни; дотримувати правил безпечної поведінки під час прогулянки; розвивати спостережливість; виховувати естетичні переживання від весняного пробудження природи; формування ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами;

уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.

Обладнання: комп’ютер, відеоролик, предметні та тематичні малюнки, мильна вода, акварельні фарби, соломинки, одноразові стаканчики, малюнки хмаринок, сонечка, мотузка, прищіпки, весняний пейзаж, пташка,

сонечко, квітка, тварина.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі: природнича, мовно-літературна.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

— Відгадайте загадку.

y Все у зелені довкола:

Пасовище, ліс і поле,

Мчать струмочки до ріки,

Ліплять гнізда ластівки.

І в сороки новина —

Сповіщає всіх вона,

Що прийшла до нас... (весна).

— Що ви знаєте про весну? (Відповіді дітей.)

  1. Обмін інформацією. Синоптик дня.

Сьогодні______

Число___, місяць_________, день тижня.

Що нас чекає______________.

3. Повідомлення теми та мети уроку

— До нас завітала справжня весна. Як гарно і хороше навкруги, адже весна настає і приносить

разом із собою радість життя.

— Як дізнатися, що вже весна?

— Спробуймо дати відповідь на це запитання.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Вивчення нового матеріалу

«Мозковий штурм»

— На землі ранок року — це початок весни. Чому саме весну вважають ранком року?

Робота за підручником (с. 44–45)

— Розгляньте малюнки. Чому саме їх вміщено на сторінці про весну?

— Що ще можна додати до цих малюнків про весну?

Обговорення у загальному колі

— Чи однакову кількість тепла сонце посилає на землю взимку і навесні? Чому?

— Як виглядає весняне небо? Які хмаринки пливуть по ньому?

— Розкажіть, звідки беруться струмки.

— А що починається на річках?

— Що таке льодохід?

— Якою погода буває навесні?

Технологія «Криголам»

— Настала весна, а це означає пробудження природи.

– Прочитайте  на дошці слово «Весна». Доберіть ознаки весни до кожної букви

В – весела

Е – емоційна

С – симпатична

Н – ніжна

А– активна

Музична фізкультхвилинка «Бедрик»

2. Первинне застосування нових знань

Гра «Питання — відповідь»

— Що навесні блакитне, високе, чисте? (Небо.)

— Що в небі легке, біле, пухнасте? (Хмара.)

— Що навесні гріє, світить, припікає? (Сонце.)

— Що з даху звисає, капає, тане? (Бурулька.)

— Що навесні темніє, тане і водою стікає? (Сніг.)

— Що навесні біжить, дзюрчить, співає? (Струмки.)

Дидактична гра «Уяви звуки весни»

— Вирушаймо у мандрівку до весняного парку: уявіть, що ви надягли навушники. Послухайте,

які звуки лунають у лісі ранньої весни: як дзюрчить струмок (д-ж-з), розкривається брунька (пак),

співає синичка (цінь-цінь), шумить вітер (ш-ш-ш-ш), скрекоче сорока (скре-ке-ке)...

А тепер уявіть, що ви відчуваєте запахи весни (прохолодне вологе повітря, запах торішньої трави

і листя, аромат весняних квітів...).

Робота за підручником (с. 45). Малюнковий скрайбінг

Діти зачитують вірш Н. Карпенко «Прикмети весни», аналізують зміст кожної прикмети та ілюструють її на дошці.

Робота за прислів’ями

— Які прислів’я та приказки про пробудження природи, настання весни ви знаєте?

Діти називають приказки та прислів’я, пояснюють їхній зміст.

Весна днем красна.

Від березневих дощів земля квітне.

Де весна приходить — там травиця родить.

Прилетів лелека — приніс весну здалека.

Грак на горі — весна надворі.

Руханка «Перелітні птахи»

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ

Дидактична гра «Що буває навесні?»

На столі — картинки із зображенням різних сезонних явищ

Метод «Шість капелюхів, що мислять»

Білий. Які звуки ми чуємо навесні?

Червоний. Який настрій приносить весна?

Чорний. Яка небезпека може чатувати після танення снігу?

Жовтий. Чи добре, що завдяки весні пробуджується природа?

Зелений. Які роботи виконують люди навесні?

Синій. Де ви можете використати здобуті сьогодні знання?

docx
Додано
24 травня 2021
Переглядів
1714
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку