План-конспект уроку з навчання грамоти в першому класі. Тема: Звукосполучення [йу]. Позначення його буквами “Ю”,“ю”.

Перегляд файлу

План-конспект уроку з навчання грамоти в першому класі.

 

Тема: звукосполучення [йу]. Позначення його буквами Ю”,“ю. 

          Мета: ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим  значенням; збагачувати активний і пасивний словник учнів, розвивати фонематичний слух, пам'ять, увагу, спостережливість, старанність; дати уявлення про взаємозв'язок між голосними звуками та буквами, якими вони позначаються; розширювати знання дітей про казку, розвивати образну уяву, виховувати у дітей читацькі інтереси, любов до кращих зразків усної народної та поетичної творчості, бажання самостійно читати казки.

Обладнання: презентація, картки із записом слів, відео фізкультхвилинка


Хід уроку

І Організація класу.

Доброго дня тобі, небо блакитне!

Доброго дня тобі, сонце привітне!

Доброго дня тобі, квітко розквітла!

Доброго дня вам, гості привітні!

 

- Дітки, сьогодні до нас на урок завітали гості, давайте привітаємось

 

ІІІ Створення емоційного настрою.

Вже настав навчання час,

То ж запрошуємо вас.

Ми запрошуємо всіх

У казковий, дивний світ!

 

ІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.

Діти, у нас сьогодні ми вивчимо на уроці нову букву, навчимося читати з нею склади, слова, дізнаємось багато цікавого про цю букву. І працювати ми будемо під таким девізом:

Красиво читаємо,

Чітко відповідаємо,

Мову свою розвиваємо!

 

IV Актуалізація опорних знань учнів.

Артикуляційна розминка.

а) Робота з язичком.

(Діти, полинемо  в чарівний світ звуків. Прослухайте казочку веселого язичка.)

І Жив у роті язичок,

І великий був мовчок.

Він в будиночку сидів,

Йти гуляти не хотів.

(Діти рухають язичками, не розтуляючи ротиків)

ІІ Якось він засумував,

У віконце виглядав.

(Діти показують кінчики язичків)

І побачив язичок

В небі срібний літачок!

(Діти рухають язичками, вгору-вниз)

ІІІ Він у подорож летів

І мотором торохтів (Р-р-р-р.)

IV В полі вітер повівав –

Язичку він проспівав (у-у-у, в-в-в, ш-ш-ш)

V Теплий дощик прошумів,

Язичок наш повторив (Кап-кап-кап, стук-стук-стук, хлюп-хлюп-хлюп)

VI Після дощику роса

І навколо ой – краса!!!

(Глибокий вдих - видих)  

Спасибі, задоволена вашою роботою

б) Мовна зарядка Щоб ротик був слухняний”.

Скоромовки.

Бегемот роззявив рот

Булку просить бегемот.

 

Лис лисички ніс із лісу

 

в) Робота над чистомовкою.

Аха-аха-аха — а де ж наша черепаха?

Оня-оня-оня — черепаха наша — соня.

Ів-ів-ів — до весняних теплих днів

Оню-оню-оню — не турбуйте нашу соню.

V  Вивчення нового матеріалу.

1) Дидактична гра Гість

- Сьогодні до нас на урок завітав незвичайний гість ведмедик Юрко з лісової школи з цікавими завданнями.

Завдання від ведмедика Юри.

  • Сьогодні буквочка нова до класу нашого прийшла.
  • Послухайте вірш, та здогадайтесь яка буква завітала до нас.

Буква ця усім відома:                                 Є ця буква в слові – Юля

Перед я вона стоїть.                                   І в словах сміюсь, стою”.

В ній дві палички і коло –                         Ой, яка ж вона красуня

Здогадаєтесь у мить.                                  Ця чудова буква Ю”.

 

  • Так ось яка буква до нас завітала. Дуже раді познайомитись.
  • Ми вже знаємо, що буква ю, позначає звук [у]. Сьогодні ми дізнаємося яку ще роботу виконує вона.
  • Які слова з буквою Ю ви чули у загадці? ( Юля, сміюсь, стою)
  • Поділіть слово Юля на склади, поставте наголос.
  • Який перший склад?
  • Які чуєте звуки? ([йу])

 - Вона позначає на початку слова та після голосного звуки [й+у]. Вона, позначає два звуки на початку слова і після голосного

 

2) Аналіз будови літери “Ю” та її порівняння з уже відомою літерою “Н”.

- На що схожа буква ю ?

-  А ось як надрукував цю букву ведмедик Юра.

                                   Н Н Н Н Н Н 

- Чи правильно надрукував ведмедик літеру Ю?

- Чим відрізняється буква Ю від букви Н ?

-  Буква ю складається з вертикальної і горизонтальної лінії та овалу.

- Чим відрізняються між собою велика та маленька друковані букви?

3) Гра Художники

- Давайте навчимо нашого гостя друкувати букву ю

(Друкування у повітрі букви Ю – очима, рукою, носиком).

  • Зафарбуйте деталі з буквою ю.

буква ю

 

4) Завдання від ведмедика Юри

- Впіймайте слова зі звукосполучення [йу ]

ЮРАСИК

Звуть мене Юрко, Юрасик,

стрибунець я, викрутасик,

і в’юнкий, як в’юн-в’юнок,

тата Юрія синок.

Я на конику гарцюю,

малюків я не лупцюю,

я Юрась – на букву «Ю»,

знають вдачу всі мою.

 

 Гімнастика для очей

VІ Закріпленя вивченого матеріалу.

 

1 ) Читання складів з новою літерою голосно, тихо, повільно, швидко, радісно.

 

                                            Р

 Р

 

 М                                                М

 

 Н                                                 Н

 Т

 С

 К                      П

 

 С К   

 

 П

2) Читання слів з новою літерою.

 

Юрба       граю      маю     люблю     Юлія

 

Юшка      грію      мию      роблю      Юрій

 

Учні читають слова.  Ще раз уточнюють значення слів юрба, юшка.

- Додайте слово з прочитаних:

Смачна… (юшка), велика… (юрба).

Руки… (мию, грію), мелодію… (граю).

3)  Вибіркове читання слів у стовпчиках.

мають букву ю на початку, в середині, в кінці слова;

мають дві букви ю;

починаються з великої букви Ю;

• відповідають на питання що роблю?;

• відрізняються однією буквою. 

Фізхвилинка

Йшли ведмедики малі (кроки на місці)

Нахилились до землі (нахил, руки вниз)

Потім встали, руки в боки

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі  (руки до плечей, колові рухи)

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили

І за парти дружно сіли.

 

4) Вправа «Словничок»

- Юшка – страва

- Юрба – натовп

- Ювелір – людина,яка виготовляє прикраси.

5) Вправа «Яка буква зникла?»

Мал…нок,  л…юдина, ка…та, сал…т.

6) Вправа «Розбий ланцюжок на слова»

Завдання : Визнач межі слів у реченні.

Ялюблюмалюватиітанцювати.

7) Вправа «Добери схему»

49252299_319580112016136_3530368868549656576_n

8) Читання тексту.

- Наш гість дуже хоче познайомити Вас зі своїми друзями. І пропонує послухати розповідь про свою найкращу подружку.

Друзі

Юля і Юрко – справжні друзі. Вони всюди разом. Уранці поспішають до школи.

У класі сидять за першою партою. Дружно працюють на уроках: пишуть, рахують, малюють. А на перерві полюбляють розважатися.

Юля і Юрко завжди допомагають один одному.

- Як звали подругу Юрка?

- Що роблять на уроці друзі?

- Знайдіть в тексті імена. З якої літери записують імена?

 

9) Гра «Читає незнайко»

Незнайко буде читати Вам текст з помилками, а ваше завдання уважно слухати , знайти помилки і виправити їх.

 

ґ) Гра «Розсипанка » з використанням  LEGO

 

Правила гри :

  • з шести цеглинок,  які є у кожного на парті, діти обирають той колір,  на якому, їхню думку, розміщена правильна відповідь , 
  • і викладають з цеглинок обраного кольору слова.

 

VII.  Підсумкова рефлексія

1.Інтерактивна технологія Мікрофон

- Яку букву вивчали на уроці?  Яку «роботу» букви Ю знали раніше? (Позначення звука [у] і м’якості приголосного звука.)

- Із якою новою «роботою» цієї букви ознайомилися? (Позначення звукосполучення [й’у] на початку складу.)

Учні пригадують слова, що починаються і закінчуються звукосполученням [й’у].

           – Назвіть слова у яких писатимемо велику букву Ю.

 

2.Самооцінювання

-  У кожного стикери з написаним вашим ім’ям, прикріпіть його будь ласка до малюнка сови, який відповідає вашому настрою. Якщо все вдалося і у вас гарний настрій…

якщо щось було важким… якщо вам було дуже 

docx
Додано
26 березня 2019
Переглядів
6944
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку