Урок Відкритий урок з навчання грамоти (читання) Урок милосердя й доброти

Про матеріал
Ознайомити учнів з буквою Вв («ве»), її назвою та звуковим значенням; навчити читати цю букву в складах і словах, дати уявлення про особові займенники він, вона, воно, вони (без уживання терміна); вчити правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати зв ҆ язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати почуття людяності, доброти, любові, турботи про тих, хто того потребує.
Перегляд файлу

 

Відкритий урок з навчання грамоти (читання)

 

Урок милосердя й доброти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\Безымянный.png

 

 

 

 

 

Парафілова Г. А.

учитель початкових класів,

вищої  категорії   

Комунального закладу «Східненська загальноосвітня школа I-III ступенів Музиківської сільської ради

Білозерського району Херсонської області»
 

 

 

 

 

2017 рік


Урок−милосердя й доброти

Звук [в], позначення його буквою Вв («ве»).

Особові займенники, їх уживання у реченнях. Читання складів, слів, речень

 

Мета: ознайомити учнів з буквою Вв («ве»), її назвою та звуковим значенням;  навчити читати цю букву в складах і словах, дати уявлення про особові займенники він, вона, воно, вони (без уживання терміна); вчити правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати зв ҆ язне мовлення  учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати почуття людяності, доброти, любові, турботи про тих, хто того потребує.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форма уроку: урок-милосердя й доброти

 

Хід уроку

  1. Організація класу
  1. Емоційний настрій уроку

­­− Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Зараз сядуть всі дівчатка,

 А за ними і хлоп ҆ ятка.

Працюватимемо старанно,

щоб почули  у кінці, що у 1 класі

діти – просто молодці!

  1. Актуалізація опорних знань учнів

− Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені та очі.

Тому ми й розпочинаємо наш урок з розчитування.

  1. Мовленнєва розминка

Чи – чи – чи – чистомовку кажи.

Ят – ят – ят − їх пишуть для всіх малят.

Ки – ки – ки – їх говорять залюбки.

Ло – ло – ло – щоб чисте мовлення було.

  1. Скоромовка – загадка а) малюнки котика і морозива (Мурлика муркоче, морозива хоче…

  б)  малюнки осені й калини (Коли калина червоніє, осінній вітер тихо віє…

  1. Робота над загадкою

Жарко, сонечко в зеніті,

Тепле море …Що це? (Літо)

 

 

Я запрошую вас у літо Слайд № 1

 − Слово «літо», «камінь» чи «вата»?!

Перший склад лі-«вата», другий - то-«камінь».

− Побудуйте звукову модель цього слова.

− Яка буква позначає м ҆якість приголосного? (і).

− Які звуки у слові літо ми уже знаємо? (Діти називають приголосні звуки, а голосні проспівують)

− Діти, а ви хочете, щоб було літо?

− Чому? (Відповіді дітей) Слайд № 2

− А дощику треба радіти влітку? (Чому?)

− А боятися треба дощика?!

Учитель:

  Так, бо можна намокнути і захворіти, як це сталося з однією пташкою. Її ви впізнаєте у загадці.

 

III . Підготовка до вивчення нового матеріалу.

  1. Загадка

Сам вечірньої години

Заховався в кущ калини.

Та на ду – ду голосну

Грає пісню чарівну:

− Тьох – тьох – тьох.

(Соловей) Слайд № 3, № 4

Учитель:

− Перший птах – це птах наших країв, а другий птах живе там, де є багато лісів.

Це пташка весни і літа.

З якою пташкою соловей має схожість? (Горобцем)

Соловей будує своє гніздечко тільки в кущах,

щоб ніхто до нього не добрався.

Пропоную вам послухати віршик про солов ҆ я (читає учениця) Слайд № 5

Ліна Костенко, збірка віршів для дітей Бузиновий цар, малюнки Вікторії Ковальчук

 

СОЛОВЕЙКО ЗАСТУДИВСЯ

Дощик, дощик, ти вже злива!
Плаче груша, плаче слива.

Ти періщить заходився,
соловейко застудився.

А тепер лежить під пледом,
п'є гарячий чай із медом.

 

 

− Допоможемо соловейку вилікуватись?

− А чим лікують застуду, кашель?

( Гарячим чаєм, медом, малиною, лимоном, яблуками…)

І якщо ви будете гарно працювати, то соловейко прилетить до цього столу почаювати. Слайд № 6 (білий стіл)

 

 

 

 

 

 

                  H:\2017-2018 навч. рік\Цифроїд\565-700x700.jpg

 

Учитель:

− Без чого не можна попити чаю, дізнаєтесь у наступній загадці.

 

  1. Загадка

Є у блюдечка подружка,

Що одне лиш має вушко,

Можеш кралю цю зустріти,

Як захочеш чай попити.

Що це? – Чашка («Камінь» чи «вата»? «Камінь»)

 

− А хто прийшов провідати солов ҆ я? – Мавпа

− А як можна ніжніше її назвати? (Мавпочка, мавпеня)

− Мавпа, мавпочка («камінь» чи «вата»? («Камінь»)

− А мавпеня – мавпе – «камінь», а − ня – «вата».

 

 

− Яким звуком у слові мавпа закінчується другий склад?

 (Відповіді дітей: звуком [в]

− А у слові соловей, де стоїть [в]?

(Відповіді дітей)

  1.    Фізкультхвилинка   Слайд № 7

IV . Сприймання нового матеріалу

  1. Робота з Букварем (с. 40)

а) звуковий аналіз слів:

«вишні», «кавун», «слива» з опорою на схеми, подані в підручнику.

Вишня, кавун, слива – це ягоди.

(Гостинець−лікування (ягоди шипшини) прикріплюється до столу)

б) Поповнення (збагачування) словникового запасу учнів

− Назвіть слова, в яких є звук [в] або [в'].

(Вогонь, відро, ванна, віник, морозиво…)

(Гостинець−лікування (яблуко) прикріплюється до столу)

в)  читання прямих і обернених складів у «будиночках»

(Квіти чорнобривців для соловейка)

г)  Робота з сюжетними малюнками:

(Він, вона, воно, вони) – рольова гра

 

                                                                 C:\Users\User\Desktop\Фото0291.jpg

 

д)  Фізкультхвилинка «Човник»

ж)  Скоромовка

  Іван уважно слухав вранці

  веселу пісню солов ' я.

 

з)  Читання тексту (с. 41)

и)  Інтерактивна вправа «Загадкова скринька» Слайд № 8 (мед)

Підсумок уроку

− Вправа «Мікрофон» (Діти висловлюють свої думки)

Учитель:

− Дякую, можу сказати, що у 1 класі діти – просто молодці!

 G:\Фото\20171025_105717.jpg                       G:\Фото\20171025_100313.jpg

docx
Додано
27 березня 2019
Переглядів
837
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку