Урок 13 Тема: Права дитини

Про матеріал
Тема: Права дитини Мета: ознайомити учнів з правами дитини та документами, у яких вони зафіксовані; з’ясувати разом з учнями, як повинні піклуватися про здоров’я дитини в школі та вдома; формувати бажання дбати про власне здоров’я; розвивати увагу, мислення; виховувати прагнення знати права дитини та користуватися ними
Перегляд файлу

Основи здоров’я

Урок 13

Тема: Права дитини

Мета: ознайомити учнів з правами дитини та документами, у яких вони зафіксовані; з’ясувати разом з учнями, як повинні піклуватися про здоров’я дитини в школі та вдома; формувати бажання дбати про власне здоров’я; розвивати увагу, мислення; виховувати прагнення знати права дитини та користуватися ними, уміти захищати свої права та обстоювати власну думку.

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення таких понять, як «рівність з іншими», «медичне обслуговування», «піклування»; учні повинні вміти користуватися своїми правами.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, плакат.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: узагальнити знання дітей про загартовування.

 Назвіть секрети довголіття.

 Як загартовувати свій організм?

 Як загартовуватися водою?

 Чому корисно ходити босоніж?

Висновок: Загартовування необхідне для зміцнення здоров’я.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

 Із ким ви ділитеся своїми успіхами?

 А кому ви в першу чергу говорите про те, що у вас щось болить, що вас щось непокоїть?

 Хто про вас піклується перш за все?

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Мотиваційна бесіда.

 Які права дітей ви знаєте?

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1. Розповідь учителя.

Основний Закон нашої країни — це Конституція України. Це головний закон держави, який мають виконувати всі жителі України. У Конституції записані також права людей. Ось деякі з них:

Стаття 27: «Кожна людина має невід’ємне право на життя. Обов’язок держави — захищати життя людини».

Стаття 49: «Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування».

Конституція України ґрунтується на Декларації прав людини.

Довідка: Декларація — це офіційне проголошення основних принципів, а також документ, у якому вони викладені.

Упродовж ХХ ст. було прийнято ряд документів, спрямованих на захист дітей, дитинства.

1924 р. — перша Декларація прав дитини.

1959 р. — Декларація прав дитини.

1982 р. — Конвенція прав дитини.

1) Піклування сім’ї про навчання, харчування та здоров’я дитини.

2) Права дитини.

3) Піклування держави про життя своїх громадян.

4) Основні державні документи.

Довідка: Права людини — це забезпечені законом можливості мати, користуватися й розпоряджатися соціальними благами й цінностями, користуватися основними свободами у встановлених законом межах.

Конвенція — це міжнародна угода з якого­небудь питання. В Конвенції про права дитини записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Наша держава також підписалася під цим документом, а отже,— пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

5.2. Робота з плакатом «Права дитини».

Діти мають право:

на ім’я і громадянство;

на любов і піклування;

на відпочинок і дозвілля;

на повноцінне харчування;

на захист;

на медичну допомогу;

на навчання і повноцінний розвиток.

5.3. Оздоровча хвилинка.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

6.1.  Робота з підручником.

А) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

6.2. Робота в зошиті.

6.3. Вирішення проблемних ситуацій. Робота в групах.

Зачитати ситуації і запропонувати варіанти відповідей. Учні обирають правильні відповіді та пояснюють свій вибір.

Ситуація 1. Як ви зустрінете в своєму класі дитину­інваліда?

Не покажете своєю поведінкою, що вона відрізняється від вас, будете їй допомагати.

Не будете з нею спілкуватися взагалі.

Спілкуватиметеся, але не завжди, тому що вона не така, як ви.

Ситуація 2. Як ви вчините, якщо ваш однокласник боїться лікувати зуби, робити щеплення?

Не звертатимете уваги.

Будете глузувати з нього.

Заспокоїте, спробуєте пояснити, що це необхідно для здоров’я.

Ситуація 3. Якщо ви захворіли, то маєте право:

Не відвідувати школу під час хвороби.

На безкоштовне медичне обслуговування.

Вимагати від батьків виконання всіх своїх бажань.

7. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про права дітей.

 Що таке право?

 Які права мають діти?

 Як називається документ, в якому записані права людини? права дитини?

 До кого діти можуть звернутися по допомогу, якщо порушують їхні права?

 Які права допомагають зберігати і зміцнювати здоров’я?

Висновок: Треба знати свої права.

8. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
12 березня 2019
Переглядів
890
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку