УРОК № 2 2 (А, Б, В, Г) клас ____________ (дата)
Тема: Навколишній світ та інформація. Сприймання людиною інформації
Мета:
Тип уроку: розвитку компетентностей;
Основні поняття: інформатика, інформація
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, картки.
Структура уроку
I. Організаційний момент (2 хв.)
II. Актуалізація опорних знань (3 хв.)
III. Мотивація навчальної діяльності (2 хв.)
IV. Вивчення нового матеріалу (18 хв.)
V. Фізкультхвилинка (2 хв.)
VI. Формування практичних умінь і навичок (15 хв.)
VII. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний етап
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому другому класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вправа «Деформований текст». Прочитай текст.
шеРанідилюенлизна орп рикуелект. У хахта рілигочкисві і стиовіли пилам. разЗа у жнійкотіха є тильникисві, трилюс. У них ченавкрупочкалам. мряваТеанменрашнаст.
(Раніше люди не знали про електрику. У хатах горіли свічки лампи. Зараз у кожній хаті є світильники, люстри. У них вкручена лампочка. Темрява нам нестрашна.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розповідь учителя, використовуючи презентацію.
Оголошення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
V. Фізкультхвилинка
Перегляд відео-фізкультхвилинки
VІ. Формування вмінь та навичок
Працюємо у зошиті
Робота за комп’ютером
- бігати по класі і штовхатися;
- починати роботу без дозволу вчителя;
- працювати за комп’ютером мокрими руками;
- самостійно ремонтувати комп’ютер;
- повідомляти вчителя про неполадки комп’ютера;
- класти сторонні речі на клавіатуру чи системний блок;
- натискати клавіші, про призначення яких не знаєш;
- відстань між очима та монітором менше 50 см.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості
Вихідне положення — сісти на стілець.
Заплющити і розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконувати в середньому темпі.
VІІ. Рефлексія