УРОК № 3 2 (А, Б, В, Г) клас ____________ (дата)
Тема: Об’єкти навколишнього світу та їх властивості
Мета:
Тип уроку: урок формування компетентностей;
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, картки із завданнями.
Програмне забезпечення: Сходинки, Інформатика 1-й рік навчання.
Структура уроку
I. Організаційний момент (2 хв.)
II. Актуалізація опорних знань (3 хв.)
III. Мотивація навчальної діяльності (2 хв.)
IV. Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
V. Фізкультхвилинка (2 хв.)
VI. Формування практичних умінь і навичок (18 хв.)
VII. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний етап
Дзвоник щойно продзвенів,
До уроку запросив!
Ми з Комп’ютером у парі
Працювати будем гарно!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторюємо:
Виконайте завдання:
Розгляньте виділені слова. Завдяки яким органам чуття отримано цю інформацію? Запиши їх назву.
Як весело бігти,
Листям шарудіти → (органу слуху)
У лісі багрянім та жовтім вбранні→ (органам зору).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з поняттям об’єкти та їх властивостями і значеннями властивостей, дізнатися які об’єкти знаходяться навколо нас.
Оголошення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
Світ навколо нас чудовий і різноманітний. Люди і машини, рослини і тварини, моря і гори, сонце і зорі... Усе, що нас оточує, — це об'єкти. Об'єктами є і предмети, і живі істоти, і явища природи.
- Розглянь малюнки. Які об'єкти на них зображені?
Світ, що нас оточує, складається з предметів і явищ. Предметами є стіл, шафа, парча, книга, м'яч, будинок, Сонце, Місяць, птах та багато інших. Вам, звичайно, відомі такі явища як снігопад, дощ, землетрус, повінь.
Кожен предмет або явище є об'єктом.
Крім об'єктів, які існують реально, є об'єкти, які існують уявно, у нашій свідомості.
Уявними об'єктами є малюнок, який ми збираємося намалювати, автомобіль-літак, робот-учитель, комп'ютер майбутнього.
Об'єкт (від латинською objectus — предмет) — це предмети, явища та процеси, які реально існують і розглядаються як єдине ціле.
Ми живемо в оточенні величезної кількості різноманітних об'єктів. Будь-яка інформація, яку ми отримуємо, пов'язана з певними об'єктами. Об'єктами є не лише предмети чи явища матеріального світу, але й поняття, які створюють і використовують люди під час спілкування. Наприклад «освіта», «держава» тощо. Кожний об'єкт має свою назву: «м'яч», «годинник», «чашка», «книга». Крім назви кожний об'єкт має низку властивостей (параметрів), величина яких повністю описує об'єкт. Наприклад, об'єкт «учень» має такі властивості: вік, зріст, маса тіла, успішність з певного предмету тощо. Інколи властивості об'єкта називають його параметрами. Кожна властивість об'єкта має своє значення. Значення властивостей можуть змінюватися.
Властивості бувають:
кількісні — такі властивості можна подати числом у певних одиницях виміру (метрах, секундах, грамах);
якісні — такі властивості можна лише назвати.
Види об'єктів:
• об'єкти живої природи (дівчинка, тополя, заєць);
• об'єкти неживої природи (шафа, камінь, Сонце, річка);
• об'єкти-явища (дощ, блискавка, сніг, сніжинка, град, роса);
• об'єкт–подія (свято першого дзвоника, конкурс, щедрування, концерт).
Властивості об'єкта: форма (кругла, трикутна, квадратна тощо), розмір, колір (червоний, зелений, жовтий тощо), вага, смак (солодкий, кислий, гіркий), запах тощо.
Приклади об'єктів, однакових за формою: прямокутні книжка, коробка для сірників; круглі м’яч, Сонце, Місяць.
Приклади об'єктів, однакових за кольором: блакитне небо, блакитна стрічка.
Деякі властивості об'єктів не змінюють своїх значень: ім'я об'єкта учень, кількість ніжок об'єкта стілець.
Деякі властивості об'єктів можуть змінювати свої значення: вік об'єкта учень, його зріст, вага, адреса тощо, колір стін після ремонту об'єкта кімната.
Один об'єкт може складатися з кількох об'єктів:
а) ліжко (ніжки, опора, бильця, матрац);
б) кофтина (тканина, нитки, ґудзики);
в) ручка (стержень, пластмасова упаковка, паста).
Складні об'єкти складаються з кількох об'єктів.
V. Фізкультхвилинка
Зараз будемо совою:
Покрутімо головою,
Ще й покліпаєм очима
Та познизуєм плечима.
Або перегляд відео-фізкультхвилинки
VІ. Формування вмінь та навичок
Робота у парах
Зараз ми розіб’ємось на пари і виконаємо наступне завдання. Треба згрупувати слова за їх властивостями і вказати її.
Червоний, кислий, зелений, стиглий, синій, жовтий, білий – ….(колір);
Солодкий, гіркий, товстий, кислий, високий – …(смак);
Квадратний, круглий, фіолетовий, продовгуватий, трикутний – …(форма).
Глиняна, пластмасова, зелена, паперова, скляна – …(матеріал).
Робота у зошиті
Опиши об’єкт і заповни таблицю
Об’єкт |
Ім’я |
Властивість |
Значення |
|
|
Колір |
|
Розмір |
|
||
Форма |
|
Робота за комп’ютером
Якщо правильно, то хлопаємо у долоні, якщо неправильно, то тупаємо ногами.
У клас комп’ютерний спітнілі
Ми вбігаємо щосили…
Витри старанно взуття,
Нам не потрібне сміття!..
За улюблений комп’ютер
Падаєм, мов спілі фрукти…
А щоб сісти нам за парту,
Вчитель нам дає команду!…
Ти підсунь дисплей близенько
І шнури поправ хутенько!..
Від екрана ти відсядь…
Сантиметрів п’ятдесят!. ..
Голова болить моя,
Потерплю годину я!..
Я дротів не зачіпаю,
Правило це добре знаю!..
Як відчую щось горіле,
Промовчу я всім на диво…
В електронний клас науки
Сміло входь!
Лиш вимий руки!
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості
Очки вліво подивились –
Там нічого не змінилось!
Вправо поведем зінички…
Ні зайчика, ні лисички…
Ми нікого там не бачим?
Знову вліво,... і направо…
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз!
Не лінуйся! Посміхнись!
Ще раз вгору, знову вниз.
І на цьому – зупинись!
Оченятам зняли втому,
До роботи, нумо, знову!
VІІ. Підсумок уроку
Цікаво.
Перший олівець появився понад 500 років тому, перша авторучка – більш ніж 200 років тому, у 2011 році було створено диво-ручку, яка вміє миттєво перетворювати написані від руки букви на комп'ютерний текст. |
«Шукаємо разом»
Знайди в класі об’єкти, у яких властивість «колір» має значення «зелений».
Рефлексія