Урок 2. Повторення матеріалу за курс початкової школи.

Про матеріал
Урок спрямований на повторення змісту дії множення і ділення, назв компонентів цих дій, правил знаходження невідомих компонентів; тренування у виконанні дії множення, ділення, додавання та віднімання чисел; розвиток вміння висловлювати очікування щодо уроку та аналізу результатів роботи.
Перегляд файлу

УРОК 2

Тема

Повторення матеріалу за курс початкової школи

Мета:

Формування компетентностей:

  •   предметна компетентність:

 

 

повторити зміст дії множення і ділення, назви компонентів цих дій, правила знаходження невідомих компонентів; тренуватися у виконанні дій множення, ділення, додавання та віднімання чисел; розвивати вміння висловлювати очікування щодо  уроку та аналізу результатів роботи.

  •    ключова компетентність:

спілкування державноюграмотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; поповнювати свій словниковий запас;

математична компетентністьоперувати числовою інформацією;

уміння вчитися впродовж життя  визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети.

  •    наскрізні лінії:

здоров'я і безпека  - здатність  вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище; підприємливість і фінансова грамотність, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань.

Тип уроку:

узагальнення та систематизація знань.

Обладнання та наочність:

малюнки, картки

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірка завдання за підручником с.7 №12
  2. Усний рахунок  «Лічильні многокутники», табличка множення

  1. Робота в парах

 

ІІІ. Ознайомлення учнів з темою, цілями та завданнями уроку

ІV. Відтворення здобутих знань

  1. Фронтальна бесіда

Питання для бесіди:

  • Скільки цифр у математиці? Назвіть їх?
  • Скільки чисел у математиці?
  • З яких цифр складається число 543?
  • Що можете сказати про числа 7 і  777? (одноцифрове, багатоцифрове)
  • Як називають числа при додавання?
  • Як знайти невідомий доданок?
  • Знайдіть  невідомий доданок у прикладі    34+ х = 76,   х + 35= 71.    
  • Як називають числа при віднімання?
  • Як знайти зменшуване?
  • Як знайти від’ємник?
  • Обчисліть усно невідомий компонент   34 –  х = 17,   х – 35= 71.    

V.Узагальнення та систематизація знань

  1. Робота над вправами
  • Замініть додавання множенням:

       а) 8 + 8 + 8;  б) 6 + 6 + 6 + 6 + 6;  в) 9 + 9 + 9 + 9.

  • Замініть множення додаванням:

       а) 4 3;  б) 8 ⋅ 6;  в) 7 5.

  • Виконайте множення. (Учні виконують множення з повним коменту-ванням.)

       а) 45 13;   б) 345 24; в) 1543 2;   г) 2536 ⋅31.

  • Виконайте дії двома способами. Зробіть висновки.

       а) (605 – 345) 53;  б) (45 + 67) ⋅37.

  • Виконайте ділення. (Учні виконують ділення з повним коментуванням.)

      а)775 : 25;   б)864 : 32; в) 46200 :15.

  • Знайдіть x. (Учні пригадують співвідношення між компонентами та

результатами дій множення і ділення.)

      а)25 x= 100;  б)260 : x= 20;  в) x :31 = 24. 

  • Пульс людини становить близько75 ударів за хвилину. Скільки буде ударів пульсу за годину; за добу; за рік?

Питання для обговорення

  • А чи ви знаєте чому дорівнює пульс здорової людини?
  • Повільна частота ударів серця в хвилину в спокійному стані є одним з показників фізичної підготовленості. Серце тренованих спортсменів пульсує майже в 2 рази повільніше, ніж серце людей, які не мають стосунку до спорту. Середнім показником для дорослої людини вважається 60-90 ударів за хвилину, але існують ситуації, при яких спостерігається короткочасне зміна.

 

  1. Робота над задачею  « У МАГАЗИНІ»

У  супермаркеті,  крім  інших  товарів,  пропонують  продукти,  зображені  на малюнку.  Ви маєте  180 грн і хочете купити продукти для приготування борщу.

Завдання  1.  Розгляньте  ще  раз  малюнок  і  встановіть,  чи  всі  продукти  для приготування борщу там представлені?  

    A Так               Б  Ні                       В  Встановити неможливо

 

Завдання 2. Яку суму грошей ви можете витратити в цьому магазині?

           A 36 грн               Б 9 грн                В  63 грн

 

Завдання 3. Чи можете Ви в цьому магазині купити по кілограму потрібних вам для борщу продуктів?

A Так               Б  Ні                    В  Встановити неможливо

 

Завдання 4. Встановіть, скільки грошей у вас залишиться, якщо придбаєте 800г картоплі, 400 г моркви і 0,5 кг помідорів.

 

.  Рефлексія

  • Що ви вважаєте основною метою сьогоднішнього уроку?
  • Які цікаві питання сьогоднішньої теми залишаються для вас без відповіді?

 

 

VІІ. Повідомлення  та пояснення домашнього завдання.

 

 

Використані джерела:

  1. https://www.facebook.com/OBKPROEKT/posts/748312635295263/
  2. Ензельт Ольга   Уроки математики в  5 класі. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — 288 с
  3. Васильєва Д., Горошкін І., Надтока В. Збірник завдань для Перевірки грамотності. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 вересня 2021
Переглядів
1337
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку