Розробка уроку містить екоафоризми для мотивації навчання, контроль знань рекомендовано проводити в різниз формах (приведено в розробці), підсумок уроку можна провести у формі ускладненого тестового завдання типу"Знайди відповідність". На початку викладу матеріалу учні визначаються у питаннях. відповідь на які вони б хотіли почути. Вкінці уроку. при узагальнення знань за таксономією Блума, вони самі роблять висновок чи отримали відповіді на свої запитання.Це активізує навчальну діяльність учнів на протязі всього уроку.
УРОК 2. СТРУКТУРА СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЇ ТА її МІСЦЕ В СИСТЕМІ НАУК
Цілі уроку:
Навчальна: проаналізувати структуру сучасної екології, визначити її місце в системі наук;
Розвиваюча: розвивати навички практичного застосування одержаних теоретичних знань;
Виховна: виховувати розуміння впливу людини на майбутнє всієї планети.
Обладнання й матеріали: карта світу, фотографії або рисунки різних біоценозів.
Тип уроку: комбінований з використанням інтерактивних методів.
Нові терміни і поняття: синекологія, демекологія, аутекологія, соціальна екологія, прикладна екологія.
ХІД УРОКУ
Підготовка учнів до уроку.
Діагностика емоційного стану групи.
ЗАХИСТИ КОНСПЕКТ.
Постав запитання другу…(взаємоопитування)
Індивідуальне опитування за навігатором знань.
Фронтальне опитування..
Визнач вірні твердження
1. У ході спостереження дослідник лише реєструє хід природних процесів, не втручаючись у нього.
2. У ході експерименту дослідник активно втручається у природні процеси
3. У разі теоретичних методів дослідження вчені працюють з об'єктом дослідження безпосередньо
4. Моделювання широко використовується в тих ситуаціях, коли проведення реального експерименту можливе
5. Сучасна екологія не вивчає взаємодію людини й біосфери, суспільного виробництва з навколишнім середовищем.
6. Єдиним завдань екології є пошук шляхів оптимізації взаємин між людиною, з одного боку, й окремими видами та популяціями, екосистемами — з другого
7. Екологія вивчає вплив факторів зовнішнього середовища на особини, популяції, на людину
8. Термін «екологія» запропонував німецький учений Е. Геккель 1866 року
Пригадайте!