Урок 3
Тема. Природа.Хто такі птахи?
Образотворче мистецтво.Намалюй птаха,який тобі найбільше подобається.На пташиному подвір'ї.Вивчення основної форми та її частин,їх гармонійного поєднання на прикладі зображення птахів
Мета. Ознайомити учнів з ознаками птахів.
Навчитися визначати птахів, описувати їх.
Формувати поняття “осілі птахи”, “перелітні птахи”.
Розвивати бажання піклуватися про птахів.
Обладнання. Ілюстрації риб, комах, презентація «Птахи»;
кольорові олівці.
Тип уроку. Ознайомлення з новим матеріалом.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1. Створення ситуації успіху.
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо.
II. Актуалізація знань, умінь і навичок.
1. Фронтальна бесіда.
- З якими групами тварин ознайомилися на минулих уроках?
- Назвіть відмінні ознаки комах? Риб?
2. Гра « Риби і комахи».
Зображення риби – плескають в долоні,
зображення комахи – махають руками.
II. Формування нових знань, умінь і навичок.
1. Повідомлення теми і завдань уроку. (Слайд 1)
2. Створення проблемної ситуації. ( Слайд 2 )
Хто такі птахи? Чим вони відрізняються від інших тварин?
Чапля,синиця, чайка, індик, гуси, кури, голуб, снігур.
2. Розв’язання проблемної ситуації. Розповідь вчителя.(Слайд 2,3)
Чим птахи відрізняються від риб і комах? Чи всі птахи літають? А комахи? Це не головна ознака птахів. Давайте розглянемо тіло птахів. Чим воно вкрито? Чи вкрито тіло пір’ям тварин іншої групи? Це головна ознака всіх птахів. Пір’я рятує птаха від спеки і холоду, маскує від ворогів.
3. Знайомство з поняттям « осілі птахи».(Слайд 4, 5)
Птахів, які живуть у нас весь рік, називають осілими.
Синиця, дятел, голуб, горобець.
4. Знайомство з поняттям «перелітні птахи». (Слайд 6, 7, 8)
Птахи, які прилітають до нас навесні, називають перелітними.
Ластівка, соловей,чапля, лелека, жайворонок, шпак.
5. Питання для роздумів. (Слайд 9)
• Чому ці птахи відлітають в теплі краї?
Фізкультхвилинка
На болоті в хороводі - ходьба з підніманням колін і змахами рук
Сіра чапля діток водить,
Танцювали що є сили – - кружляння на місці
Все болото розмісили.
Прилетіли вранці бусли, - легкий біг, змахи руками
Посідали і загрузли. - повернення на місця.
6. Завдання для ерудитів. (Слайд 9)
• Чи всі птахи літають?
Пінгвін і страус не літають.
7. Цікаво знати. (Слайд 10, 11)
• Страуси – найбільші птахи. У них малі крила, порівняно з тілом, тому вони не можуть літати. У них довгі ноги, завдяки яким страуси швидко бігають.
• Пінгвіни не вміють літати і бігати.
Крила використовують, як ласти, щоб плавати у воді і під водою.
8. Зарядка для очей. (Слайд 12)
IV. Закріплення вивченого.
1. Робота з підручником с. 60, 61.
2. Завдання для самостійної роботи.
Робота в парах. (Слайд 13)
Впізнай і опиши птаха: синиця, дятел, страус, лебеді.
3. Оцінка роботи учнів. (Слайд 14)
4.Запитання для самоконтролю.
Гра «Зайвий птах». (Слайд 16, 17)
Голуб, лелека, ворона, горобець. Зайвий птах – лелека ( перелітний).
Шпак, соловей, індик. Зайвий птах – індик (свійський).
5. Завдання в зошиті с. 36-37.
V. Підсумок.
1. «Мікрофон».
- Про що дізналися на уроці?
- Чого навчилися?
- Що сподобалося найбільше?
2. Подяка учням за роботу. (Слайд 18). Слухання пісні солов’я.