Урок 48. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ
Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння аналізувати, співставляти прочитане; розвивати пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Гра «Дощик»
Діти читають хором.
замість дому — дві діри.
Видра вдерлася у дім,
буде жити видра в нім.
2. Гра «Шифрувальники»
— Правильно прочитайте оповідання.
оД ліКо кийЧа рипйшли стіго. тиДі рагли в шакиш. няВа коБой рагв з лоКею. дАнрій віПень лідскував аз ргою. Пітом рагли дАнрій і няВа. буБася лаКва лада тідям йча.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Який розділ ми зараз вивчаємо на уроках літературного читання?
— Вірші яких поетів вам найбільше запам’яталися?
— Сьогодні ми поринемо у світ дитячої поезії.
ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота з виставкою книг
— Зверніть увагу на книжкову виставку.
— Про що ці книги?
— Хто із вас читав якусь із цих книг?
— Яка книжка вам сподобалася?
— Хто її автор?
— У книжці один твір чи декілька?
— Чи є ілюстрації?
— Хто їх виконав?
2. Гра «Пригадай твір та його автора»
Дрімав він на горбку.
Була б його спіймала,
Зозуля ізлякала:
Ку-ку! (П. Тичина «А я у гай ходила»)
Коту спинку пригріва.
Кіт воркоче, кіт муркоче,
Ніби щось сказати хоче. (М. Рильський «Віє вітер з-під воріт»)
Миші під копицею,
Другим чує, як іде
Дядечко з рушницею. (Д. Павличко «Заєць»)
Розцвілася дівчина несміла,—
Так під промінням сонечка ясним
Розцвітає первісточка біла. (Леся Українка «Напровесні»)
повно гомону, розмови
і пісень в чагарнику. (І. Франко «Надійшла весна»)
3. Фізкультхвилинка
4. Гра «Хто краще?». Конкурс на краще виразне читання улюбленого вірша українських поетів
5. Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування (за твором Дмитра Павличка «Розмова»)
б) край поля;
в) край лісу.
б) лапкою;
в) хвостом.
б) сало;
в) ковбасу.
б) у хліві;
в) під деревом.
б) у стайні;
в) у саду.
б) заховались за гори;
в) попливли за море.
Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4а; 5б; 6а.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи речення»
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Школа добрих учнів» (за творами Василя Сухомлинського).
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.