Урок №5
Тема: Поняття “вгорі”, “посередині”, “внизу”, “більше”, “менше”, “стільки ж”, “порівну”, “непорівну”. Підготовка до письма.
Мета: вчити учнів порівнювати групи групи предметів за кількістю. Формування навички лічби. Навчати учнів розрізняти предмети за розміщенням.
Обладнання. Демонстраційний матеріал: силуетні малюнки, геометричні фігури, предметні картки; індивідуальний матеріал, палички, набір фігур для лічби.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Лічба предметів.
1. На набірному полотні виставлено геометричні фігури.
|
|
- Полічіть кружечки зліва направо. На якому місці зелений кружечок? Якого кольору маленький кружечок? Останній кружечок? Полічіть фігури у нижньому ряді. Скільки квадратів? Скільки трикутників? Покажіть великий трикутник, маленький квадрат.
2. Гра “Хто що полічив?”
На набірному полотні предметні малюнки: 2 мишки, 1 колосок, 3 метелики.
- Котик, півник і курчатко лічили предмети. На запитання “скільки?” півник відповів “один”, курчатко — “три”, а котик — “два”. Що лічив кожен із них?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з лічильним матеріалом.
- Покладіть 6 кружечків, а під ними — 4 квадрати. Чого більше?Чого менше? Два кружечки “зайві” (вони не мають пари). Отже, кружечків більше. Квадратів не вистачає, щоб утворити пари з кружечками. Отже, квадратів менше, ніж кружечків. Що треба зробити, щоб кружечків і квадратів стало порівну?
2. Робота з малюнками.
- Розгляньте малюнок.
Полічіть окремо гусей і курей. Чи однакова їх кількість? Що можна сказати про кількість індиків та качок? Про кількість горобчиків і голубів? Назвіть предмети, яких є порівну.
3. Робота з підручником.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота в зошиті.
VІ. Гра “ Зайченята і ялинка”
Учитель читає вірш і виставляє на набірному полотні силуетні малюнки зайчиків.
Зайченята — сірі спинки -
заховались за ялинки,
а оцих зайчаток п’ять
на галявині сидять.
Не ховаються в затінок,
бо нема у них ялинок.
Нумо, діти, поможіть,
Їм ялинки посадіть.
- Скільки зайчиків? “Посадіть” кожному зайчику ялинку. (Учні під кожним зайчиком викладають силуетні малюнки ялинок.) Що можна сказати про кількість зайчиків і ялинок? Що треба зробити, щоб ялинок стало більше?
VІІ. Підсумок уроку.
Практичні вправи.
У кожного учня аркуш паперу. Покажіть верхню частину аркуша, нижню частину. У верхній частині намалюйте сонечко, хмаринку. У нижній — квіточку, грибочок. А посередині — хатинку.