УРОК 65  "Образи дітей, їхня характеристика" (по Р. Далу "Чарлі та шоколадна фабрика")

Про матеріал
УРОК 65  "Образи дітей, їхня характеристика" (ІІІ урок по Р. Далу "Чарлі та шоколадна фабрика")
Перегляд файлу

 

УРОК  65

 

 Тема. Образи дітей, їхня характеристика

Мета. Формувати ключові компетентності: усвідомлювати взаємозв’язок усього живого на землі (НЛ-1); розуміти важливість сімейних зв’язків, виховувати прагнення дотримуватися загальнолюдських правил норм і моралі, шанувати сімейні цінності, знати і зберігати родинні традиції (НЛ-2); осмислювати необхідність дотримання здорового способу життя, важливість ненасильницького розв’язання конфліктів (НЛ-3); оцінювати креативність як важливу рису людського характеру (НЛ-4).

Формувати предметні компетентності: знати основні факти біографії англійського письменника Роальда Дала та його казку «Чарлі і шоколадна фабрика»; вміти висловлювати власні думки й почуття; розуміти художні особливості світу твору та його героїв; формувати навички виразного читання, передавання змісту, коментування епізодів та образів, висловлення власних думок; визначати основну ідею та висловлювати власні думки й враження; розрізняти  поняття «персонаж» і «герой»; виховувати моральні цінності, що утверджуються в казці.

Обладнання: підручник для 5 класу; зображення персонажів повісті, текст повісті «Чарлі і шоколадна фабрика», клас поділено на чотири робочих групи.

Тип уроку: комбінований.

Дітям потрібні не повчання, а приклади.

Жозеф Жубер

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Тест на знання твору

1. На думку героїв книги – це найвідоміша в цілому світі фабрика?

а) «Рошен» б) «Вонка» в) «Світоч» г) «Мілка»

2. Де розташовані найважливіші цехи фабрики? 

а) Глибоко під землею б) Високо над рівнем землі в) У паралельному світі, в який веде прихований портал г) Під проливом Ла-Манш

3. Хто в родині Бакетів знає найбільше про фабрику «Вонка»?

а) Бабуся Джоржджина б) Чарлі Бакет в) Тато Чарлі, який працював там раніше.

г) Дідусь Джо, який працював там раніше.

4. Де знаходяться герої: «Зала нагадувала якусь відьомську кухню! Скрізь кипіли й булькали на величезних плитах чорні металеві казани, а ще свистіли чайники, шипіли каструлі бряжчали й шкварчали дивні залізні апарати по стінах і по стелі зміїлися труби, і всю залу наповнювали дим, пара та розкішні смачні пахощі»

а) Їдальня у школі Чарлі Бакета б) Селище умпа-лумпа в) Цех винаходів

г) Шоколадний цех

5. Хто працює в горіховому цеху?

а) Умпа-лумпи б) Роботи в) Немає працівників  г) Білки

6. Хто спробував, всупереч заборонам, нову жуйку містера Вонки?

а) Віолета Борегард б) Дудусь Джо дуже хотів їсти в) Необачний умпа-лумпа

г) Віллі Вонка сам порушив свою заборону

7. Віллі Вонка пригостив Чарлі та його дідуся. Чим саме?

а)Волосяними карамельками б) Кухлем шоколаду з річки в) Відколов шмат від грильяжної гори  г) Нарвав букет зефірних квіток

8. Хто, на думку умпа-лумпа, винен у розпещенні  Веруки Солт?

а) Телебачення б) Вчителі в) Бабуся і дідусь г) Мама й тато

9. Що потрібно зробити, щоб не впасти в скляному ліфті?

а) Сидіти б) Хапатися за ремінці  в) Триматися за жуйкопластир

г) Пристебнутись карамельними ґудзиками

10. Що, на думку умпа-лумпа, здатне зробити дітей чемними?

а) Телешоу б) Книги в) Спорт г) Праця

11. Як, на думку Віллі Вонки,  зробити яйця крутими? 

а) «Круті яйця не стануть крутими, доки їх добряче не покрутити»!  б) Довго варити на великому вогні. в) Накрутити на бігуді г) Позолотити їм шкаралупу

12. Вони бувають «високі-мов-тополя й дурні-немов-квасоля».

а) Діти б) Жирафи в) Боби г) Драбини

Взаємоперевірка тесту

Ключ: 1 б, 2 а, 3 г, 4 в, 5 г, 6 а,7 б, 8 г, 9 б, 10 б, 11 а,12 в.

2. Теоретична хвилинка

 - Пригадайте різницю між поняттями «герой» та «персонаж»?

 - Хто, на вашу думку, «герої» цієї повісті, а хто «персонажі»?

3. Впізнай, хто це?

 - Гляньте на її щелепи! Вони постійно плямкають! (Віолета Бореґард)

 - Гладкий хлопець. (Авґустус Ґлуп)

 - Хлопець у курточці з ковбоєм. (Майк Тіві)

 - Дівчинка в сріблястій норковій шубі. (Верука Солт)

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

ІV. Мотивація навчання

 - Чому Віллі Вонка не довіряв людям?

 - Як давно люди не бачили Віллі Вонку?

 - Яка новина сколихнула світ?

 - Хто зможе потрапити на фабрику?

 - Яке оголошення в газети дав Віллі Вонка?

Читай вдумливо

 - Чого досягнув Віллі Вонка як підприємець, коли розмістив таке оголошення?

 - Чи приймаєте ви участь у різноманітних розіграшах?

 - Який сенс рекламодавцю вкладати гроші у виграш?

 - Виграєте? Які поради можете дати?

V. Опрацювання навчального матеріалу

Віллі Вонка після 10 років усамітнення вирішив дати людям шанс і подивитись чи можна їм довіряти.

Групова робота. Діти презентують персонаж

(Майка Тіві, Веруку Солт, Авґустуса Ґлупа, Віолету Бореґард) за планом (Дивись урок 64)

VІ. Підсумок уроку.

1. Робота з епіграфом

 -  Пов’яжіть епіграф до уроку та історії персонажів твору.

2. Бесіда

 - Які людські вади засуджуються у казці?

 - Повість написано понад п’ятдесят років тому. Чи актуальні сьогодні проблеми, зображені автором?

 - Які ознаки сучасного суспільства втілено в казці Роальда Дала?

VІІ. Домашнє завдання.

  1.                Прочитати  ХХVІІІ- ХХХ  розділ книги Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика».
  2.                Підготувати розповідь про Чарлі Бакета
  3.                Придумати, записати і намалювати нові рецепти для шоколадної фабрики Чарлі Бакета.

4.        По бажанню. Принести улюблені солодощі, щоб пригостити однокласників.

 

 

docx
Додано
2 лютого 2022
Переглядів
2281
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку